1%
  • 0/10

بازیگر هاید در سریال ونزدی نظرات جالبی درباره این شخصیت دارد

قربانی و مجرم...

بازیگر هاید در سریال ونزدی نظرات جالبی درباره این شخصیت دارد ۳ ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
هاید در سریال ونزدی

فیلم‌های مربوط به خانواده آدامز (Addams family) تا الان همیشه شخصیت‌ها و هیولاهای جالبی را به نمایش گذاشته‌اند، به خصوص هاید (Hyde) در سریال ونزدی یکی از باهوش‌ترین و جالب‌ترین آنها بود. هاید به صورت دوست ونزدی ظاهر شد ولی فقط قصد صدمه زدن به او را داشت. البته این چیزی است که بینندگان برداشت کرده‌اند. هانتر دوهان (Hunter Doohan) بازیگر هاید در ونزدی نظری متفاوت در مورد این مسئله دارد. سریال ونزدی که توسط شبکه نتفلیکس (Netflix) ساخته شده، هیولاهای زیادی را از فرهنگ فولکلور را در خود جا داده است. 

با این حال هاید شخصیتی منحصر به فرد بوده و در سریال معادل دکتر جکیل (Dr. Jekyll) و آقای هاید (Mr. Hyde) است. هاید قسمتی متفاوت از زندگی و شخصیت یک فرد است، مانند قسمت گرگی یک گرگینه. البته برخلاف گرگینه‌‌ها، هاید شاید کنترل خود را از دست بدهد و اگر کسی این قسمت را در شخصی بیدار کند، هاید او را به عنوان ارباب خود می‌شناسد. در نهایت مشخص شد که تایلر هاید است و این بیماری را از مادرش به ارث برده است، و همچنین فاش شد که مریلین تورنهیل (با بازی کریستینا ریچی) او را از خواب بیدار کرده تا بر جانور تسلط پیدا کند. دوهان در مصاحبه‌ایی با مجله Wonderland گفت:

من می‌خواستم مردم احساس کنن تایلر توسط هاید تسخیر شده. وقتی به نقطه‌ایی می‎‌رسیم که هاید بیشتر وجودشو گرفته، ماسک آدم خوبه بودن رو کنار می‌زاره. ولی اگه تمام اینا رو کنار بزنیم، تایلر خیلی مضطرب و عصبیه به خاطر اونه که راحت می‌شه گولش زد. نمی‌گم آدم بدذاتیه، ولی خیلی از مرگ مادرش ناراحته و وقتی می‌فهمه که هایده و می‌تونه ونزدی و Nevermore رو به خاطر مرگش مقصر بدونه حتی کنترلش راحت ترم می‌شه.

متاسفانه، پایان فصل اول ونزدی به این موضوع نمی‌پردازد که تایلر و هاید در سریال ونزدی پس از بازداشت تورنهیل به نوعی پشیمان شده یا نه. تورنهیل احتمالاً دیگر بر ذهن او تسلطی ندارد یا حداقل قادر به فرمان دادن به او نیست. به نظر می‌رسد ونزدی او را مسئول اعمالش می‌داند، و به نظر می‌رسد تایلر هنوز هم کینه‌ایی را علیه ونزدی در خود دارد. با این مصاحبه جدید، به نظر می‌رسد که نفرت تایلر از Nevermore یک چیز ساده بود. 

البته با سرپرستی لورل، او در هر حال نمی‌توانست در مقابل دستورات او مقاومت کند، اما مصاحبه دوهان شخصیت‌پردازی پیچیده‌تری را نشان می‌دهد که تایلر می تواند هم قربانی و هم مجرم باشد. او نفرت از هیولاها را در خود حس می‌کند، اما به نظر می‌رسد که به جای مقابله با احساسات خود، این خشم را به سمت افراد بی گناه معطوف می کند. این طور که معلوم است در فصل دو، ونزدی و دوستانش داستان‌های بیشتری را برای بازگو کردن دارند و شخصیت‌ها با عمق بیشتری نشان داده می‌شوند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments