1%
  • 0/10

پیش درآمد فیلم‌های The Hunger Games مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد

این اثر به گذشته‌ی رئیس جمهور اسنو می‌پردازد

پیش درآمد فیلم‌های The Hunger Games مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد ۰ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
پیش درآمد فیلم‌های The Hunger Games

پیش درآمد فیلم‌های The Hunger Games هم اکنون در شرکت لاینزگیت در دست ساخت بوده و قرار است به گذشته‌ی رئیس جمهور اسنو بپردازد.

موفقیت رمان‌های The Hunger Games نظر لاینزگیت را به خود جلب کرد و همین هم باعث شد تا این شرکت امتیاز ساخت و انتشار اقتباس سینمایی آن‌ها را در اختیار بگیرند. نخستین فیلم این فرنچایز تحت عنوان The Hunger Games در سال ۲۰۱۲ میلادی راهی سینماها شد و در کنار جذب بازخوردهای مثبت، توانست به فروش قابل‌توجه ۶۹۴ میلیون دلار دست یابد. داستان این اثر ماجراجویی و علمی تخیلی در آینده و در کشوری به نام پانم دنبال می‌شود. این کشور یک بخش مرکزی به نام کپیتال داشته که وضعیت بسیار خوبی دارد اما باقی مناطق که تعدادشان به ۱۲ عدد می‌رسد، در فقر و گرسنگی به سر می‌برند.

۱۲ ایالت در گذشته طی یک اقدام هماهنگ علیه مرکزنشینان قیام کردند اما با شکست سختی روبرو شدند. آن زمان یک معاهده‌ی صلح نوشته شد که طبق آن ۱۲ ایالت در زمان مشخصی از سال باید یک دختر و یک پسر ۱۲ الی ۱۸ ساله را به عنوان پیشکش برای شرکت در مسابقات عطش بفرستند. این ۲۴ نفر در داخل یک محیط قرار گرفته و باید به کشتار همدیگر بپردازد. فردی که در پایان زنده بماند، برنده بوده و نه تنها جوایز ارزنده‌ای دریافت می‌کند، بلکه شرایط ایالتش برای مدتی بهبود می‌یابد. شخصیت اصلی داستان دختری به نام کتنیس اوردین است که به واسطه‌ی اتفاقاتی تصمیم می‌گیرد شرایط پانم را برای همیشه تغییر دهد.

قسمت دوم این فرنچایز با نام The Hunger Games: Catching Fire از نوامبر سال ۲۰۱۳ میلادی راهی سینماها شد و عملکرد بهتری را نسبت به فیلم قبلی، چه در زمینه‌ی نقدهای مثبت و چه در زمینه‌ی مالی به ثبت رساند. این اثر همچنین بالاترین افتتاحیه را در میان تمام فیلم‌هایی داشته که در ماه نوامبر اکران شده‌اند. لاینزگیت در اقدامی مشابه با استودیوی برادران وارنر تصمیم گرفت کتاب سوم و پایانی را به دو قسمت تبدیل کند؛ اقدامی که بازخوردهای منفی‌ای را از سوی طرفداران رمان‌ها دریافت کرد. قسمت‌های سوم و چهارم نهایتا در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ روی پرده‌ی نقره‌ای رفتند تا مجموع فروش این فرنچایز به مرز ۳ میلیارد دلار نزدیک شود.

با توجه به بیانیه‌ای که لاینزگیت منتشر کرد، این شرکت قصد دارد پیش درآمد فیلم‌های The Hunger Games را تولید کرده و روانه‌ی سینماها کند. این اثر هم اکنون مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد. این فیلم، اقتباسی از رمان The Ballad of Songbirds and Snakes خواهد بود که قرار است از تاریخ ۳۰ اردیبهشت (مصادف با ۱۹ مه) منتشر شود. جدیدترین نوشته‌ی سوزان کالینز (Suzanne Collins) به گذشته‌ی رئیس جمهور کوریلینس اسنو می‌پردازد. او در کتاب ۱۸ سال سن داشته و خانواده‌اش شرایط سختی را پشت سر می‌گذارند اما پس از انتخاب به عنوان یکی از مربیان دهمین مسابقات عطش، فرصتی را در پیش روی خود می‌بیند تا بتواند وضعیت را برای همیشه تغییر دهد. کالینز درباره‌ی همکاری دوباره با لاینزگیت گفت:

لاینزگیت مدت‌ها است که به خانه‌ی سینمایی مسابقات عطش تبدیل شده و خوشحال هستم که به‌واسطه‌ی کتاب جدید به آنجا بازمی‌گردم. از همان ابتدا، احترام بسیاری برای کتاب‌ها، درونمایه‌ها و المان‌های داستانی قائل بوده و همیشه سعی می‌کردند تیم شگفت‌انگیزی را برای حضور در پشت و جلوی دوربین تشکیل دهند.

باعث خرسندی است که بار دیگر با نینا، فرانسیس و مایکل در ساخت اقتباس سینمایی همکاری می‌کنم. آن‌ها قرار است دوباره استعدادهای جالب‌توجه خود را با دنیای پانم به اشتراک بگذارند. بی‌صبرانه منتظر همکاری با آن‌ها و تمامی افراد فعال در لاینزگیت هستم تا اقتباس سینمایی The Ballad of Songbirds and Snakes را در سراسر جهان اکران کنیم.

فرانسیس لارنس (Francis Lawrence) که در پرونده‌ی کاری‌اش ساخت I Am Legend و سه قسمت پایانی The Hunger Games دیده می‌شود، برای کارگردانی انتخاب شده است. نینا جیکوبسون (Nina Jacobson) هم برای تهیه‌کنندگی بازمی‌گردد. سوزان کالینز هم در پروژه حضور داشته و قرار است پیش‌نویس فیلمنامه را آماده کند. وظیفه‌ی آماده‌سازی فیلمنامه‌ی نهایی بر دوش مایکل آرنت (Michael Arndt) قرار گرفته است. جزئیات دیگری پیرامون سال اکران یا بازیگران منتشر نشده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments