#مهسا_امینی

بازیگر نقش مامور اسمیت در Matrix 4 حضور نخواهد داشت

تداخل برنامه‌های کاری عامل اصلی این اتفاق است

مامور اسمیت در Matrix 4

«هوگو ویوینگ» بازیگر مشهوری که بسیاری او را به خاطر بازی در نقش «مامور اسمیت» در سه‌گانه‌ی ماتریکس می‌شناسند، در Matrix 4 حضور نخواهد داشت.

هوگو ویوینگ استرالیایی نزد مخاطبان با ایفای سه نقش مشهور است؛ شخصیت «الروند» در سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها و سه‌گانه‌ی هابیت، شخصیت V در فیلم V for Vendetta و «مامور اسمیت» در سه‌گانه‌ی ماتریکس. از همان زمان که خبر ساخت قسمت چهارم ماتریکس و بازگشت بازیگرانی چون کیانو ریوز و کری آن ماس اعلام شد، افراد بسیاری منتظر بودند تا ویوینگ باری دیگر برای این نقش بازگردد. حالا ویوینگ خود گفته است که متاسفانه این اتفاق رخ نخواهد داد.

او در مصاحبه با سایت Time Out London عنوان کرد که دلیل غیبتش در ماتریکس ۴ حضور او در تئاتری به نام The Visit است. تداخل زمانی برنامه‌ی فیلمبرداری ماتریکس ۴ با برنامه‌ی اجرای این تئاتر باعث شد تا ویوینگ شانس ایفای نقش دوباره‌ی مامور اسمیت را از دست بدهد. او از غیبت خود در نقش Red Skull در دو نسخه‌ی آخر از فیلم‌های Avengers هم گفت و عنوان به خاطر عدم توافق مالی، حضور در آن فیلم‌ها را رد کرده است.

اوه بله، من شخصیت Red Skull را دوست داشتم. این نقش بسیار سرگرم‌کننده بود. ما برای سه فیلم همکاری کرده بودیم. من فکر می‌کردم که رد اسکال احتمالا در «کاپیتان آمریکا» برنگردد، اما ممکن است به عنوان یک شخصیت منفی در The Avengers برگردد. سپس آن‌ها قراردادی که سرش توافق کرده بودیم را کنار گذاشتند و مبلغی به من پیشنهاد دادند که خیلی کمتر از چیزی بود که من برای فیلم اول گرفته بودم و این مبلغ (جدید) برای دو فیلم بود. توافقی که موقع امضای قرارداد اول کردیم این بود که مبلغ هر بار افزایش یابد. آن‌ها گفتند «این فقط یک کار صداپیشگی‌ست و چیزی بزرگی نیست.». من عملا مذاکره با آن‌ها را از طریق مدیر برنامه‌هایم غیر ممکن دیدم. من خیلی نمی‌خواستم این کار را بکنم، ولی باید انجام می‌شد.

ماتریکس داستان خیلی متفاوتی دارد. این مایه‌ی تاسف است اما در واقع من برای تئاتر The Visit پیشنهاد داشتم و سپس برای ماتریکس پیشنهاد آمد. پس من می‌دانستم که این فیلم اتفاق می‌افتد، ولی من زمان‌بندی‌ای نداشتم. فکر کردم که می‌توانم هر دو را انجام دهم و هشت هفته طول کشید تا بفهمم که زمان‌بندی چگونه جور دربیاید. من برای پذیرفتن یک نقش در The Visit صبر کردم. من با لانا واچوفسکی در ارتباط بودم، اما در نهایت او تصمیم گرفت که این زمان‌بندی جواب نمی‌دهد. پس ما زمان‌بندی‌ها را تنظیم کردیم و سپس او فکرش را عوض کرد. آن‌ها بدون من کار را ادامه دادند.

غیبت هوگو ویوینگ در نقش مامور اسمیت در Matrix 4 قطعا خبر ناراحت‌کننده‌ای است، اما ترکیب بازیگران قدیم و جدید هنوز ما را به نتیجه‌ی نهایی امیدوار نگه می‌دارد. فیلم سینمایی «ماتریکس ۴» در تاریخ ۲۱ می ۲۰۲۱ (۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) در سراسر جهان اکران خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا