1%
  • 1/10

برنامه هواوی برای رقابت با اندروید؛ 5000 اپلیکیشن بومی در راه HarmonyOS

حالا اگر گوگل تحریمش را بردارد، هواوی نمی‌پذیرد!

برنامه هواوی برای رقابت با اندروید؛ 5000 اپلیکیشن بومی در راه HarmonyOS ۰ ۳۰ دی ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
هواوی HarmonyOS

هواوی در نظر دارد در راستای راضی نگه داشتن کاربران سیستم‌عامل HarmonyOS حدودا 5000 برنامه‌ی بومی به آن اضافه کند.

بر کسی پوشیده نیست که مهم‌ترین بخش تجربه‌ی کاربری با گوشی به نرم‌افزار آن مربوط می‌شود. یکی از دلایل اصلی کاهش چشمگیر محبوبیت گوشی‌های هواوی در بازار دقیقا همین بود؛ بعد از اینکه گوگل این شرکت را تحریم نرم‌افزاری کرد و دسترسی رسمی گوشی‌های این شرکت به اپ‌هایی نظیر یوتیوب، پلی استور، جیمیل و به طور کلی سرویس‌های گوگل قطع شد، تعداد طرفداران این شرکت هم یکی پس از دیگری کمتر شد.

هواوی اما تسلیم نشد و تلاش کرد با معرفی سیستم‌عامل جدیدی تحت عنوان HarmonyOS، گوشی‌هایش را در رقابت نگه دارد. این تلاش در ابتدا به دلیل کمبود اپلیکیشن‌های خوب و کاربردی نتیجه نداد اما حالا هواوی با رشد سهم در بازار به خصوص در بازار چین، انگیزه‌ی بیشتری گرفته و اعلام کرده تا پایان سال ۲۰۲۴ قصد دارد ۵۰۰۰ اپلیکیشن بومی دیگر را به اپ استور HarmonyOS اضافه کند.

هواوی در نظر دارد با شرکت‌های دیگر از جمله موسسات آموزشی وارد همکاری شود و هر ماه بیش از ۱۰۰ هزار توسعه‌دهنده را آموزش دهد تا بتواند اکوسیستم خود را پر از اپ‌هایی کند که بتوانند در جذب کاربران موثر باشند.

با نگاهی به آینده، به نظر می‌رسد هواوی می‌خواهد بیش از ۵۰۰ هزار برنامه بومی برای HarmonyOS طراحی کند. در حال حاضر فروشگاه قدری چون اپ استور بیش از ۱٫۷۸ میلیون برنامه دارد بنابراین به نظر می‌رسد اپ استور HarmonyOS همچنان جای کار زیاد دارد و هواوی باید انتظار داشته باشد نتیجه‌ی رقابت با اپل و گوگل را چندین سال بعد ببیند.

HarmonyOS NEXT در حال حاضر رابط کاربری جدید سیستم‌عامل جدید هواوی است که با رابطی جدید و کیت ابزار رابط کاربری اختصاصی عرضه خواهد شد. این اولین عرضه‌ی رسمی سیستم‌عامل هواوی است که هیچ ارتباطی به اندروید ندارد و تماما ساخته‌ی خود هواوی است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments