1%
  • 0/10

ترس دولت آمریکا از موفقیت هواوی میت ۶۰ پرو؛ هواوی یک تهدید ملی است!

چرا آمریکا تا این حد از قدرت گرفتن هواوی می‌ترسد؟

ترس دولت آمریکا از موفقیت هواوی میت ۶۰ پرو؛ هواوی یک تهدید ملی است! ۰ ۲۲ آذر ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
آمریکا هواوی

موفقیت چشمگیر هواوی میت ۶۰ پرو در بازار چین و همچنین کمر راست کردن هواوی زیر فشار سنگین تحریم‌ها دولت آمریکا را حسابی نگران کرده است.

اینکه هواوی توانسته علی‌رغم تمام تحریم‌های سنگین نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آمریکا باز هم با عرضه‌ی سری میت ۶۰ آن هم با تراشه‌ای مجهز به مودم 5G در بازار چین رکوردشکنی کند، اصلا عادی به نظر نمی‌رسد که بخواهیم خیلی ساده از کنارش بگذریم.

هواوی شاهکاری را انجام داده که اگر هر شرکت دیگری بود شاید از هم می‌پاشید اما این شرکت چینی در ابتدا با توسعه‌ی سیستم‌عامل اختصاصی و بعدا با تراشه‌های 5G آن هم در شرایطی که بسیاری از کشورها در دستیابی به چنین فناوری‌ای عاجز مانده‌اند، دولت آمریکا را حسابی نگران کرده است.

در ماه آگوست، آمریکا هواوی را به خاطر نقض تحریم‌ها محکوم کرد. وزارت بازگرانی این دولت حالا در مصاحبه‌ای با وب‌سایت بلومبرگ، هواوی میت ۶۰ پرو را یک «تهدید جدی» خواهند و مدعی شد آن‌ها شدیدترین بازخورد را برای دفاع از منافع آمریکا به هواوی خواهند داشت.

اینطور که به نظر می‌رسد، قرار است یک تحقیق بسیار جدی و کامل صورت بگیرد تا مشخص شود هواوی اصلا چطور توانست تا این اندازه سریع در ساخت یک گوشی هوشمند مجهز به سیستم‌عامل و تراشه‌ی خوب، پیشرفت کند آن هم در شرایطی که اصلا هیچ زنجیره‌ی تأمین بین‌المللی هم ندارد؛ البته باید بگوییم تقریبا چون گفته می‌شود یک سری از تراشه‌های سری میت ۶۰ از شرکت کره‌ای SK Hynix تأمین شده است.

مائو نینگ، به نمایندگی از وزارت امور خارجه چین، گفته که ایالات متحده به طور مکرر از کنترل خود روی صادرات سوءاستفاده می‌کند و این مسئله اصلا مورد پسند منافع زنجیره‌های تأمین جهانی نیست. طبق گزارش بلومبرگ، چیپ‌های HiSilicon Kirin 9000s در گوشی میت ۶۰ پرو توسط دستگاه‌های شرکت هلندی ASML، شرکت پیشتاز بازار هلند، تولید شده‌اند که شرکت چینی SMIC به احتمال زیاد این دستگاه‌ها را توانسته پیش از تحریم‌های کنونی به دست آورد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments