استفاده تجاری از پینترست

معرفی ۷ راهکار برای استفاده تجاری از پینترست

چگونه از پینترست برای مقاصد تجاری استفاده کنیم؟

پینترست تنها یک شبکه اجتماعی نیست، بلکه یک موتور جستجوی بصری و ابزاری برای بهبود بهره‌وری در جستجوهای تصویری است. در ادامه، برای کاربرد بهتر از این ابزار ۷ راهکار برای استفاده تجاری از پینترست معرفی کرده‌ایم.

اگر در حال حاضر از پینترست تنها برای برنامه‌ریزی تعطیلات رویایی خود استفاده می‌کنید یا به دنبال دستور پخت غذاهای خوشمزه هستید، شاید زمان آن فرا رسیده که پینترست را برای بهبود کسب و کار و برندتان، در کنار کاربرد سرگرم‌کننده‌ی آن به‌کار بگیرید.

پلتفرم پینترست به تمامی مشاغل بزرگ و کوچک راه حل منحصر به‌فردی برای یافتن فرصت بازاریابی ارائه می‌دهد. با استفاده تجاری از پینترست به‌عنوان یک موتور جستجوی بصری، نام تجاری برند شما در معرض دید مشتریان بالقوه‌ی جدید قرار خواهد گرفت.

در واقع، کاربران پینترست که به پینر (Pinner) معروف هستند، برای الهام‌ گرفتن در انجام کارهای مختلف به پلتفرم پینترست سرک می‌کشند. آن‌ها قصد دارند چیزهای جدید را امتحان کنند، ایده‌های جدید را کشف کنند، دستور‌العمل‌های عالی پیدا کنند، و اغلب برای انجام خریدهای بعدی‌شان الهام بگیرند.

استفاده تجاری از پینترست به چه معناست؟

بازاریابی پینترست مجموعه‌ای از تاکتیک‌ها است که می‌توانند به شما در دستیابی به استراتژی‌های مربوط به بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی بزرگ، برای پیداکردن مخاطبان جدید و افزایش آگاهی مشتریان نسبت به برندها و محصولات شما کمک کند. با توجه به مزایای استفاده تجاری از پینترست، بازاریابان رسانه‌های اجتماعی به این پلتفرم روی می آورند تا شما بتوانید:

 • به مخاطبان جدیدی دست پیدا کنید و فروش آنلاین را افزایش دهید.
 • ترافیک بیش‌تری را به وب‌سایت یا فروشگاه آنلاین‌تان هدایت کنید.

به عبارت دیگر، استفاده تجاری از پینترست می‌تواند به شما کمک کند تا مشتریان بیش‌تری جذب کنید و متعاقباً درآمد شما نیز افزایش خواهد یافت.

در سال ۲۰۲۱، پینترست چهاردهمین شبکه اجتماعی بزرگ جهان با ۴۵۹ میلیون کاربر فعال ماهیانه معرفی شد.

شبکه‌ی اجتماعی پینترست در میان افرادی که به‌دنبال الهام‌گیری و ایده‌های جذاب هستند محبوب است. آمار پینترست نشان می‌دهد که تعداد کاربران این پلتفرم و بردهای ایجادشده در آن به‌صورت سالیانه در حال افزایش است. اگر کسب و کار شما جمعیت کاربرانی را هدف قرار می‌دهد که از پینترست استفاده می‌کنند، این پلتفرم می‌تواند در گسترش کسب و کار نقش مفیدی ایفا کند. 

اکنون که با شیوه‌ی بازاریابی در پلتفرم پینترست آشنایی کافی دارید، زمان آن فرارسیده است که به فراگیری استراتژی‌های استفاده تجاری از پینترست بپردازید.

۷ نکته‌ای که در ادامه معرفی می‌شوند، در به‌کارگیری صحیح این پلتفرم به شما کمک خواهند کرد.

۱- استراتژی بازاریابی مناسبی برای استفاده تجاری از پینترست ایجاد کنید

مانند هر رسانه‌ی اجتماعی دیگر برای استفاده تجاری از پینترست نیز لازم است استراتژي بازاریابی به‌خصوصی برای به‌کارگیری قابلیت‌های متعدد این پلتفرم داشته باشید.

برای داشتن یک استراتژی بازاریابی کارآمد پینترست می‌بایست:

 • اهداف بازاریابی هوشمندانه (اهداف قابل اندازه‌گیری، قابل دستیابی، مرتبط و محدود به زمان) تعیین کنید.
 • با مخاطبان عمومی پینترست و جمعیتی که به احتمال زیاد از این پلتفرم استفاده می‌کنند، آشنا باشید.
 • مخاطبان هدف خاص برندتان را در پینترست بشناسید.
 • عملکرد رقبایتان را در پلتفرم پینترست در نظر بگیرید.
 • برای پین‌کردن محتوای مبتنی بر برند برای پینترست برنامه‌ریزی کنید.
 • استراتژی‌های واضح تعیین کنید و سپس، برای رسیدن به اهداف‌تان اقدام کنید.

۲- محتوای جذاب و چشم‌نواز پین کنید

پینترست یک پلتفرم بصری است. بنابراین، استفاده تجاری از پینترست به معنای تولید محتوای بصری باکیفیت و جذاب برای به اشتراک‌گذاری است.

داده‌های موجود نشان می‌دهد که ۸۲ درصد از کاربران محتوای پینترست را در تلفن همراه مرور می‌کنند. بنابراین:

 • با نسبت تصویر ۲:۳ (۹۰۰×۶۰۰ مگاپیکسل) عکاسی کنید تا با کراپ‌های ناخوشایند در تصاویر مواجه نشوید.
 • به کیفیت تصاویر و فیلم‌ها توجه داشته باشید. اگر می‌خواهید محتوایی که برای استفاده تجاری از پینترست پین می‌کنید پیکسلی نشود، باید تصویر و ویدیویی با بالاترین کیفیت توصیه‌شده توسط پینترست آپلود کنید.
 • نوشتن توصیفات و توضیحات مناسب می‌تواند به شما در بهبود سئو، افزودن زمینه به تصاویر و تشویق کاربران به کلیک بر روی لینک‌ها کمک کند.
 • برای محتوایی که آپلود می‌کنید عنوانی در نظر بگیرید که به تقویت پیام بصری شما کمک کند.
 • در صورتی که برای برند شما منطقی به نظر می‌رسد و با استراتژی بازاریابی صفحه‌ی پینترست شما مطابقت دارد، لوگوی خود را در تصاویر پین‌شده بگنجانید.
 • مطمئن شوید لینک‌هایی که قرار داده‌اید فعال هستند. وجود لینک‌های ناسالم در صفحه پینترست به برند شما کمکی نمی‌کند.

در نهایت، باید صبور و سازگار باشید. پین‌کردن مداوم و روزانه‌ی تصاویر رویکرد بسیار مؤثرتری نسبت به ایجاد یک برد و پرکردن یکباره آن است. پین‌کردن به‌طور منظم تضمین می‌کند که محتوای شما در معرض دید مخاطبان بیش‌تری قرار می‌گیرد.

۳- فرمت‌های مختلف پین را امتحان کنید

پینترست یک پلتفرم به اشتراک‌گذاری تصویر است. اما فقط مربوط به عکس‌ها نیست. با استفاده از پین‌های ویدیویی که در معرض دید پینرها قرار می‌گیرند، به توسعه‌ی فروش برندتان کمک کنید.

۴- سئوی محتوای صفحه‌تان را بهینه‌سازی کنید

پینترست درواقع یک موتور جستجو است. بنابراین مطمئن شوید که پین‌های موجود در صفحه‌ی کسب و کار شما به‌راحتی در بخش جستجو پیدا می‌شوند. به توزیع کلمات کلیدی در توضیحات پین‌های خود، روی بردها و در هشتگ‌ها توجه کنید.

۵- تبلیغات مختلف را در پینترست امتحان کنید

یکی دیگر از راه‌های مؤثر برای استفاده تجاری از پینترست، به‌کارگیری تبلیغات است. پینترست به تبلیغ‌کنندگان این امکان را می‌دهد که علایق، مکان، سن و سایر معیارها و دسته‌های مخاطبان را در تبلیغات‌شان هدف قرار دهند. هدف‌گیری دقیق مخاطبان به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد به گروه‌های خاصی از کاربران پینترست از جمله:

 • افرادی که از وب سایت‌شما بازدید کرده اند.
 • مخاطبانی که پین‌های شما را مشاهده کرده اند.
 • افرادی که محتوای مشابه محتوای شما را در پلتفرم مشاهده کرده اند.

دسترسی پیدا کنند.

۶- برای استفاده تجاری از پینترست معیارها را دنبال کنید

یک استراتژی بازاریابی موفق پینترست باید مبتنی بر داده‌ها باشد. به بیان دیگر، ردیابی، اندازه‌گیری، و تجزیه و تحلیل معیارهای کلیدی پینترست و رفتار مخاطبان این پلتفرم،‌ به مدیران رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کند تا  محتوایی را که بهترین عملکرد را دارد و جذاب‌تر است بشناسند.

۷- پروفایل پینترست‌تان را در شبکه‌های اجتماعی دیگر تبلیغ کنید

به‌عنوان آخرین قدم، مطمئن شوید که فالوورهای وفادار شما در سایر رسانه‌های اجتماعی می‌دانند که شما در پینترست نیز فعال هستید. برای بهبود استفاده تجاری از پینترست صفحه‌ی پینترست‌تان را به دیگران معرفی کنید. برای معرفی صفحه‌ی پینترست می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • قراردادن لینک صفحه‌ی پینترست در آدرس وب‌سایت
 • تبلیغ متقابل حساب تجاری پینترست در سایر صفحات اجتماعی مربوط به برند و کسب وکارتان
 • به اشتراک‌گذاری اخبار و اطلاعیه آپدیت‌های صفحه‌ی پینترست در دیگر صفحات اجتماعی
0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا