فروش افتتاحیه‌ی The Rise Of Skywalker احتمالا برابر با The Last Jedi خواهد بود

The Force Awakens همچنان رکورددار باقی می‌ماند

فروش افتتاحیه‌ی The Rise Of Skywalker

در حالی که یک روز تا آغاز اکران جدیدترین فیلم جنگ ستارگان باقی مانده، کارشناسان پیش‌بینی‌های خود را درباره‌ی فروش افتتاحیه‌ی The Rise Of Skywalker اعلام کردند.

با توجه به گزارشی که ساعاتی قبل وب سایت ددلاین منتشر کرد، فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker در هفته‌ی افتتاحیه‌ی خود در حدود ۴۵۰ میلیون دلار در سرتاسر جهان فروش خواهد داشت. اگر این پیش‌بینی‌ درست باشد، The Rise of Skywalker از لحاظ فروش افتتاحیه در کنار Star Wars: The Last Jedi قرار می‌گیرد. این فیلم را که ریان جانسون (Rian Johnson) ساخته، در نخستین هفته‌ی اکران خود رقم ۴۵۰ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار را به ثبت رساند.

اگرچه دستیابی به رقم ۴۵۰ میلیون دلار موفقیت بزرگی برای Star Wars: The Rise of Skywalker محسوب می‌شود اما پایین‌تر از میزان فروش افتتاحیه‌ی Star Wars: The Force Awakens خواهد بود. این فیلم که در سال ۲۰۱۵ اکران شد، توانست ۵۲۸ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار بفروشد. طبق پیش‌بینی‌ها، میزان فروش The Rise of Skywalker در باکس‌ آفیس آمریکا و جهانی به‌ترتیب ۲۵۰ و ۲۰۰ میلیون دلار خواهد بود. البته با توجه با اینکه جدیدترین ساخته‌ی جی.جی. آبرامز (J.J. Abrams) قرار است پایانی بر خط داستانی اسکای‌واکر باشد، احتمال فروش بالاتر به‌خصوص در آمریکا وجود دارد.

اکران رسمی Star Wars: The Rise of Skywalker در برخی کشورها مانند فرانسه، آلمان و ایتالیا آغاز شده است اما علاقه‌مندان برای تماشای این اثر در کشورهای برزیل و بریتانیا باید تا فردا صبر کنند. اکران محدود جدیدترین محصول دیزنی در چین از چندی پیش آغاز شده اما انتظار نمی‌رود این فیلم بتواند به اندازه‌ی قسمت‌های مختلف فرنچایز سریع و خشن یا آثار ابرقهرمانی مارول و دی‌سی در این کشور بفروشد؛ زیرا مخاطبان چینی علاقه‌ی چندانی به فرنچایز جنگ ستارگان ندارند.

دانی ین (Donnie Yen) در یکی از مصاحبه‌های خود به صحبت‌ درباره‌ی عدم تمایل مخاطبان چینی‌ به جنگ ستارگان پرداخت. بازیگر Rogue One: A Star Wars Story گفت مخاطبان چینی با فیلم‌های این فرنچایز و فرهنگ برگرفته‌ از دنیای آن بزرگ‌ نشده‌اند، در نتیجه علاقه‌ی چندانی به تماشای فیلم‌های ساخته شده بر اساس آن ندارند. ین در ادامه‌ی صحبت‌های خود به فیلم‌های مارول اشاره کرد که درک آن‌ها برای مخاطبان چینی بسیار آسان‌تر است. طبق پیش‌بینی‌ها، فروش افتتاحیه‌ی Star Wars: The Rise of Skywalker در چین تنها ۲۰ میلیون دلار خواهد بود.

از بازیگران Star Wars: The Rise of Skywalker می‌توان به دیزی ریدلی (Daisy Ridley) در نقش ری، آدام درایور (Adam Driver) در نقش کایلو رن، جان بویگا (John Boyega) در نقش فین، اسکار آیزاک (Oscar Isaac) در نقش پو دامرون و مارک همیل (Mark Hamill) در نقش لوک اسکای‌وار اشاره کرد. اکران قسمت پایانی خط داستانی اسکای‌واکر در آمریکا از تاریخ ۲۹ آذر ماه (مصادف با ۲۰ دسامبر) آغاز می‌شود. البته اکران محدود این فیلم آغاز شده و تعدادی از علاقه‌مندان موفق به تماشای آن شده‌اند. بازخوردها تا به اینجای کار متوسط بوده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا