بازی Cyberpunk 2077 چه مقدار فضای خالی نیاز خواهد داشت؟

تکذیب شایعات مهمی که به تازگی منتشر شده بود

Cyberpunk 2077

مدتی پیش، با معرفی سری جدید کارت گرافیک‌های کمپانی Nvidia، شایعاتی درباره‌ی حجم مورد نیاز بازی Cyberpunk 2077 ایجاد شده بود که توسط استودیوی CD Project Red رد شد و قرار نیست این بازی حجمی ماورایی داشته باشد.

اواسط این هفته، شاهد معرفی کارت گرافیک‌های سری GeForce RTX 3000 بودیم که قرار است در چند نسخه‌ی متفاوت به بازار عرضه شوند. Nvidia به منظور نمایش قدرت کارت‌ گرافیک‌های خانواده‌ی 3000 GeForce RTX، تریلر جدید سایبرپانک 2077 را برای مخاطبان به نمایش درآورد که در ابتدای آن، نماهای خیره‌کننده‌ای از نایت سیتی در طول شب را به نمایش گذاشته و سپس تمرکز خودش را روی قابلیت‌های مختلفی از جمله ردیابی پرتو (Ray Tracing) و بازتاب تصویر در آب (Reflection) قرار می‌دهد.

در حین معرفی این سری از کارت گرافیک‌های قدرتمند و زمانی که برای به تصویر کشیدن قدرت فوق‌العاده‌ی کارت گرافیک‌های جدید، از تصاویری از بازی Cyberpunk 2077 استفاده شد، کاربری از Reddit متوجه عبارت «بازی‌های 200 گیگابایتی» شد که به دنبال آن، شایعات زیادی پیرامون حجم مورد نیاز این بازی بزرگ مطرح شد و اذعان داشت که برای تجربه‌ی بازی Cyberpunk 2077 به حجمی معادل 200 گیگابایت نیاز خواهیم داشت.

پس انتشار این شایعه در Reddit، طولی نکشید تا استودیوی CD Project Red، سازنده‌ی Cyberpunk 2077، وارد عمل شود و رسما این موضوع را رد کند. این کار توسط مدیر بخش ارتباطات استودیوی CD Project Red، مارچین موموت (Marcin Momot)، صورت گرفت و در توییتی که منتشر کرد، 200 گیگابایتی بودن بازی سایبرپانک 2077 را رد کرد:

به این دلیل که هنوز سیستم مورد نیاز بازی Cyberpunk 2077 مشخص نشده است (هرچند بزودی مشخص خواهد شد)، باید درباره‌ی این مطلب ردیت چیزی بگویم. بازی پس از نصب، 200 گیگابایت فضا اشغال نخواهد کرد و می‌توانید انتظار فضایی در حد و اندازه‌ی بازی‌های مدرن از آن داشته باشید.

با انتشار این توییت، مشخص شد که بازی سایبرپانک 2077 که بازی فوق‌العاده عظیمی محسوب می‌شود، فضای 200 گیگابایتی نیاز ندارد و مانند بازی‌های بزرگ دیگر حجم معقولی طلب خواهد کرد. بازی The Witcher 3، آخرین ساخته‌ی CD Project Red که در سال 2015 منتشر شد، حجمی معادل 35 گیگابایت نیاز داشت. حال باید دید که جدیدترین بازی این استودیو به چه صورت خواهد بود و آیا ما را مجبور به حذف بسیاری از بازی‌های محبوبمان از حافظه می‌کند یا خیر!

بازی Cyberpunk 2077 که از عظیم‌ترین پروژه‌های تاریخ ویدیو گیم محسوب می‌شود، قرار است پس از چندین و چند بار تاخیر خوردن، در تاریخ 19 نوامبر 2020 مصادف با 28 آبان 1399 برای پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و PC، و در زمان عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعد، برای پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سری ایکس و گوگل استادیا منتشر شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا