#مهسا_امینی

درآمد حاصل از فروش God of War چقدر بوده است؟

Horizon Zero Dawn هم رقم بسیار بالایی را به ثبت رساند

فروش God of War

وب سایت PlayStation Lifestyle با انتشار یک گزارش به درآمد حاصل از فروش God of War و Horizon Zero Dawn پرداخته است.

استودیوی سانتا مونیکا با همکاری بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی God of War را در فوریه‌ی سال ۲۰۱۸ میلادی برای پلی‌استیشن 4 عرضه کرد. این بازی دنباله‌ای برای God of War III بوده و کراتوس را در حالی به تصویر می‌کشد که یک زندگی معمولی در اسکاندیناوی برای خود ساخته است. پس از مرگ فی، خدای جنگ تصمیم می‌گیرد به خواسته‌ی همسر خود عمل کرده و خاکسترش را در بلندترین نقطه‌ی جهان پخش کند. خدای جنگ در جریان سفر تنها نبوده و توسط فرزند پسرش، یعنی آترئوس همراهی می‌شود.

God of War به خاطر طراحی جهان، گرافیک فنی، دیالوگ‌نویسی و سیستم مبارزات کم‌نقصش تحسین منتقدان و کاربران را برانگیخت. این عنوان اکشن و ماجراجویی جدا از دریافت نمرات بسیار عالی، لقب بازی سال (Game of the Year) را از سوی بسیاری از رسانه‌ها و نشریه‌های معتبر دریافت کرد و همچنین توانست جوایز مختلفی را از مراسم‌های معتبر مانند 2018 Golden Joystick Awards دریافت کند. موفقیت‌ها به همینجا ختم نشده و هشتمین نسخه‌ی خدای جنگ طی ماه افتتاحیه، بیش از پنج میلیون نسخه فروش داشت؛ رقمی که حالا به بیش از ۱۰ میلیون افزایش یافته است.

چندی پیش یکی از کاربران توییتر متوجه‌ی اطلاعات جالبی درباره‌ی درآمد حاصل از فروش God of War و Horizon Zero Dawn در پروفایل لینکدین تی‌جی کنسانجی (TJ Consunji) شد؛ فردی که در یک برهه‌ی زمانی به عنوان مدیر بازاریابی در تیم پلی‌استیشن فعالیت داشت. اگرچه آمار و ارقام خیلی زود حذف شدند اما وب سایت PlayStation Lifestyle توانسته آن‌ها را در قالب یک گزارش در اختیار عموم کاربران قرار دهد. بر این اساس، جدیدترین محصول استودیوی سانتا مونیکا تا سال ۲۰۱۹ میلادی ۵۰۰ میلیون دلار برای سازندگان خود درآمد داشت که بسیار بالاتر از انتظارات سونی بود.

نویسنده‌ی PlayStation Lifestyle در ادامه‌ی مطلب خود نوشت God of War طی سال نخست عرضه ۱۰ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخت که ۴۰ درصد این رقم سهم فروش دیجیتالی بود. طبق ادعای تی‌جی کنسانجی، هر دو رقم مزبور یک رکورد محسوب می‌شدند. بد نیست بدانید هشتمین نسخه‌ی خدای جنگ موفق‌ترین انحصاری در تاریخ پلی‌استیشن بود و طی سه روز نخست عرضه، سه میلیون و ۱۰۰ هزار نسخه فروخت. همچنین طی ماه نخست انتشار درآمد حاصل از فروش نسخه‌های دیجیتالی به رقم ۱۳۱ میلیون دلار رسیده بود. در ضمن، مجموع فروش تمامی نسخه‌ی خدای جنگ از مرز ۵۱ میلیون نسخه عبور کرده است.

تی‌جی کنسانجی در پروفایل لینکدین خود به عملکرد تجاری Horizon Zero Dawn هم اشاره داشت. زمانی که او به همکاری خود با پلی‌استیشن خاتمه داد، محصول گوریلا گیمز بیش از ۸ میلیون نسخه فروش داشته و موفق شده بود درآمدی بالغ بر ۴۰۰ میلیون دلار را برای سازندگان خود به ارمغان بیاورد. او همچنین گفت زیرو داون بهترین لانچ یک آی‌پی جدید پلی‌استیشن را در بریتانیا به ثبت رساند. در ضمن، طی مدتی که از قطع همکاری کنسانجی با پلی‌استیشن می‌گذرد، فروش این محصول به میزان دو میلیون نسخه افزایش داشته و به رقم ۱۰ میلیون نسخه رسیده است. ۱۰ میلیونی شدن بازی را یکی از اعضای استودیوی گوریلا گیمز به صورت رسمی اعلام کرده بود.

مدیر سابق تیم بازاریابی پلی‌استیشن در بخش دیگری از پروفایل خود به نکات جالبی پیرامون چند بازی مشهور دیگر اشاره کرد. طبق ادعای او، Killzone 3 بهترین عملکرد تجاری را در میان تمامی شوترهای اول شخص سونی داشته است. این محصول طی پنج هفته‌ی نخست عرضه انتظارات سامورایی‌ها را برآورده کرد و حتی ۲۰ درصد بیشتر از رقم پیش‌بینی شده فروخت. تی‌جی کنسانجی همچنین گفت Uncharted 2: Among Thieves ،Killzone 2 و Uncharted 3: Drake’s Deception حداقل ۲۰ درصد بیشتر از انتظارات ناشر خود فروختند. او هیچ گونه رقمی را با محوریت این سه بازی به اشتراک نگذاشت.

تی‌جی کنسانجی، تنها فردی نیست که طی چند وقت گذشته آمار و ارقام فروش محصولات سونی را در اختیار عموم کاربران قرار می‌دهد. درو تالر (Drew Thaler) یکی از برنامه‌نویسان ناتی داگ چندی پیش گفته بود The Last of Us Part II ،The Last of Us و Uncharted 4 یک میلیارد دلار درآمد داشته‌اند. او وارد جزئیات نشد و نگفت آیا چنین فروشی بالاتر از انتظارات سونی بوده است یا خیر.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا