1%
  • 0/10

ویژن پرو ۳۵۰۰ دلاری چقدر برای اپل هزینه دارد

سودی که اپل از ساخت هدست واقعیت ترکیبی به‌جیب می‌زند

ویژن پرو ۳۵۰۰ دلاری چقدر برای اپل هزینه دارد ۰ ۰۹ اسفند ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
هزینه ساخت ویژن پرو

بر کسی پوشیده نیست که اپل ویژن پرو دستگاه بسیار گران‌قیمتی است؛ این دستگاه برای نسخه‌ی ۲۵۶ گیگابایتی ۳۵۰۰ دلار قیمت دارد. اما هزینه ساخت ویژن پرو برای اپل چقدر است.

شرکت تحقیقاتی Omdia اطلاعاتی درباره هزینه ساخت ویژن پرو اپل منتشر کرده که تخمین می‌زند این دستگاه فقط ۱۵۰۰ دلار هزینه روی دست اپل می‌گذارد و به‌نظر می‌رسد که اپل از این محصول ۲۰۰۰ دلار به‌جیب می‌زند. همانطور که CNBC گزارش داده، Omdia تخمین می‌زند که اجزای سخت‌افزاری ویژن پرو در مجموع ۱۵۴۲ دلار برای اپل هزینه دارد.

گران‌ترین قطعه، صفحه نمایش ۱.۲۵ اینچی میکرو OLED است که هر دستگاه ویژن پرو شامل دو عدد از آنها است. این‌ نمایشگرها داخل هدست قرار می‌گیرند که هر کدام ویژه یکی از چشمان کاربر تعبیه شده است. براساس گزارش Omdia، اپل برای هر یک از این نمایشگرها سونی ۲۲۸ دلار دریافت می‌کند که هزینه هر هدست معادل ۴۵۶ دلار است.

پس از نمایشگر، دومین مولفه گران قیمت ویژن پرو دو تراشه M2 و R1 جدید است. به گزارش اپل، تراشه R1 به طور خاص برای پردازش ورودی از دوربین‌ها، سنسورها و میکروفون‌ها، پخش تصاویر به نمایشگرها در عرض ۱۲ میلی ثانیه اختصاص داده شده است.

البته باید به این نکته توجه کنیم که هنگام بررسی اعداد هزینه، تصویر بزرگ‌تری را در نظر داشته باشیم؛ به ویژه برای یک محصول نسل اول مانند ویژن پرو. اپل ویژن پرو نیز یک محصول نسبتا کم حجم برای اپل است و تخمین‌ها حاکی از آن است که اپل در سال ۲۰۲۴ حدود ۴۰۰ هزار دستگاه عرضه خواهد کرد.

اپل از نزدیک با تامین‌کنندگان خود همکاری می‌کند و اغلب هزینه‌های قطعات را خیلی زودتر از موعد نهایی می‌کند. این اعداد شامل تنها ابزاری است که در ساخت عینک واقعیت ترکیبی اپل به‌کار رفته است و سایر هزینه‌های تولید مانند مونتاژ، بسته بندی یا توزیع را شامل نمی‌شوند. البته اپل مبالغ هنگفتی را صرف تحقیق و توسعه، فروش و بازاریابی کرده است. براین اساس هزینه ساخت ویژن پرو هنوز به شکل کامل مشخص نیست.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments