سریال اختصاصی اوبی وان کنوبی چند فصل خواهد داشت؟

ظاهرا لوکاس فیلم می‌خواهد پرونده‌ی استاد جدای را خیلی زود ببندد

سریال اختصاصی اوبی وان

کتلین کندی مدیر استودیوی لوکاس‌فیلم در مصاحبه‌های اخیر خود با وب سایت The Wrap تعداد فصل‌های سریال اختصاصی اوبی وان کنوبی را اعلام کرد.

برنامه‌های لوکاس‌فیلم برای آینده‌ی جنگ ستارگان در مدیوم سینما مقداری مبهم است. اگرچه ساخت سه فیلم جدید بر اساس این فرنچایز تایید شده اما نمی‌دانیم داستانشان روی چه شخصیت‌هایی تمرکز خواهد داشت. جنگ ستارگان در مدیوم تلویزیون شرایط کاملا متفاوتی دارد. در پی محبوبیت The Mandalorian، مدیران استودیو تصمیم گرفتند با عزم بیشتری سریال‌های جدید را تولید کنند. در نتیجه، نه تنها ماندلورین برای فصل دوم بازمی‌گردد، بلکه شخصیت‌های کاسیان اندور و همچنین اوبی وان کنوبی اقتباس‌های سریالی خود را دریافت خواهند کرد. البته پروژه‌های بیشتری در دست ساخت هستند اما این سه مورد تاکنون رسمی شده‌اند.

لوکاس فیلم در ابتدا قصد داشت یک فیلم سینمایی بر اساس اوبی وان کنوبی بسازد. این پروژه بنا به دلایلی به سرانجام نرسید تا به جایش سریال چراغ سبز تولید را دریافت کند. طبق برنامه‌ریزی‌های اولیه، سریال اختصاصی اوبی وان کنوبی قرار بود در سال جاری میلادی وارد فاز فیلمبرداری شود تا برای پخش در سال ۲۰۲۱ میلادی آماده باشد اما عدم رضایت مدیران لوکاس‌فیلم از فیلمنامه‌ها باعث به وجود آمدن فراز و نشیب‌های بسیاری شد. در حال حاضر جوبی هارولد (Joby Harold) به عنوان نویسنده‌ی اصلی روی پروژه کار می‌کند. در پرونده‌ی کاری او نام فیلم‌های Edge of Tomorrow و King Arthur: Legend of the Sword دیده می‌شود.

کتلین کندی (Kathleen Kennedy) مدیر استودیوی لوکاس‌فیلم چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت The Wrap انجام داد و در بخشی از آن به آینده‌ی جنگ ستارگان پرداخت. خبرنگار در بخشی از گفتگو به سراغ سریال اختصاصی اوبی وان کنوبی رفت و از کتلین پرسید چه نظری نسبت به اضافه شدن دبورا چو (Deborah Chow) به تیم تولید دارد. چو، یک کارگردان کانادایی است که پیش از این تعدادی از قسمت‌های The Mandalorian را ساخته بود. مدیر لوکاس‌فیلم در پاسخ گفت:

اضافه شدن چنین فرد بااستعدادی اتفاق بسیار هیجان‌انگیزی بوده است. تیم تولید ما به همراه دبورا چو در حال حاضر روی سریال اوبی وان کنوبی کار می‌کند که یک فصل خواهد داشت. او تا به جای اینکار عملکرد شگفت‌انگیزی داشته است.

اینکه سریال اوبی وان کنوبی با پخش تنها یک فصل به پایان می‌رسد، دومین خبر ناامیدکننده‌ای است که طرفداران طی ماه‌های اخیر می‌شنوند. رسانه‌های فعال در حوزه‌ی سینما و تلویزیون در گذشته گزارش کرده بودند تعداد قسمت‌های این اثر از شش به چهار کاهش پیدا کرده است. با فرض اینکه سریال جدید لوکاس‌فیلم در مسیر مشابهی با The Mandalorian قدم بگذارد (هر قسمت آن بین ۲۹ الی ۳۸ دقیقه زمان دارد)، می‌توان انتظار داشت قسمت‌ها مجموعا دو ساعت زمان خواهند داشت.

در پایان لازم به ذکر است که فیلمبرداری سریال اوبی وان کنوبی در ماه آینده‌ی میلادی (مصادف با ۱۱ شهریور الی ۹ مهر) آغاز خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا