سیستم آب و هوا Dying Light 2 چه تاثیری بر گیم‌پلی می‌گذارد؟

انتشار اطلاعات جدید از داستان

سیستم آب و هوا Dying Light 2 چه تاثیری بر گیم‌پلی می‌گذارد؟ سورنا رضایی ۰ ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ اخبار بازی
سیستم آب و هوا Dying Light 2

آدرین سیشفسکی کارگردان نوآوری تکلند در گفتگوی اخیر خود با وب سایت PC Gamer درباره سیستم آب و هوای بازی Dying Light 2 صحبت کرد.

تکلند قصد داشت با همکاری اسکوئر انیکس دنباله Dying Light را در سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه کند اما همه‌گیری ویروس کرونا باعث شد این اتفاق به تعویق بیافتد. پس از تغییر در زمان عرضه، استودیو لهستانی در سکوتی کرکننده فرو رفت تا جایی که شایعه‌هایی مبنی بر مواجهه تیم توسعه با چالش‌های پیچیده به وجود آمد. تکلند سرانجام سکوت خود را شکست و اواخر ماه گذشته میلادی نه تنها گیم‌پلی بازی را به نمایش گذاشت، بلکه از نام کامل محصول جدید خود رونمایی کرد: Dying Light 2 Stay Human.

طبق اطلاعات موجود، پس از اینکه ویروس مرگبار در The City شیوع یافت نیروهای نظامی تصمیم گرفتند با پخش مواد شیمیایی از بدتر شدن شرایط جلوگیری کنند اما اقدامشان عواقب جبران‌ناپذیری را در پی داشت. مواد شیمیایی با آب ترکیب شده، به خاک نفوذ کرده و تمامی پوشش گیاهی منطقه را از بین بردند. از همین رو، بازماندگان به بالای ساختمان‌ها رفته و پناهگاه‌های خود را در ارتفاع ساخته‌اند. شخصیت اصلی داستان هم فردی به نام ایدن است که سال‌ها قبل در یک آزمایشگاه قرار داشت. او طی اتفاقاتی مجبور به ترک خواهر خود و فرار از آنجا شد. پروتاگونیست تمام سال‌های گذشته را با عذاب وجدان پشت سر گذاشت. حالا که سرنخی از خواهر خود میا به دست آورده، می‌خواهد او را بیابد.

آدرین سیشفسکی (Adrian Ciszewski) کارگردان نوآوری تکلند است. او چندی پیش گفتگویی را با وب سایت PC Gamer انجام داد و در بخشی از آن، به تاثیر سیستم آب و هوا Dying Light 2 بر گیم‌پلی پرداخت. با توجه به صحبت‌های او، انسان‌ها در طول روز به فرقه‌های مختلفی تقسیم می‌شوند اما در طول شب همه آن‌ها یک دشمن مشترک دارند: زامبی‌ها. وقتی شب از راه می‌رسد، جهان کاملا تغییر می‌کند. زامبی‌ها به داخل خیابان‌ها آمده و سطح زمین عملا به محیطی پر از گدازه تبدیل می‌شود که به هیچ وجه نباید رویش قدم گذاشت.

در صورتی که کاراکتر اصلی طی اتفاقی روی زمین برود، به احتمال بسیار زیاد با اسکریمرها مواجه می‌شود که به واسطه جیغ بسیار بلند خود توجه تمام زامبی‌های اطراف را جلب می‌کنند. البته شب مزیت‌هایی هم دارد. زامبی‌ها در طول روز داخل ساختمان‌ها قرار داشته و با فرا رسیدن شب آن‌جا را ترک می‌کنند. بدین ترتیب، فرصت فوق‌العاده‌ای برای جستجو و یافتن آیتم‌های باارزش به وجود می‌آید. آدرین سیشفسکی همچنین توصیه کرد کاربران برخی از ماموریت‌ها را در طول شب انجام دهند تا مواجه کمتری با زامبی‌ها داشته باشند.

با توجه به گفته‌های کارگردان نوآوری Dying Light 2 Stay Human، تمامی انسان‌ها به ویروس مرگبار مبتلا شده و هر چقدر بیشتر در تاریکی بمانند، ویروس بیشتر گسترش می‌یابد. بدین ترتیب، شخصیت اصلی نمی‌تواند برای مدت زیادی در تاریکی بماند. کاربران قادر خواهند بود میزان پیشرفت ویروس در داخل بدن را از طریق ابزاری به نام Biomarker مشاهده کرده و در صورت نیاز، از مواد غذایی یا آمپول‌هایی مخصوص برای کاهش تاثیر بهره ببرند.

قسمت دوم Dying Light در تاریخ ۱۶ آذر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۷ دسامبر) برای کنسول‌های نسل هشتم، نسل نهم و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا