قسمت اول سریال خاندان اژدها به صورت کامل در یوتوب پخش شد!

یک رقابت سنگین و عجیب

قسمت اول سریال خاندان اژدها

طی یک اقدام عجیب، اخیرا قسمت اول سریال خاندان اژدها به صورت کامل در کانال یوتوب رسمی شبکه HBO Max پخش شده تا کاربران آن را به صورت رایگان مشاهده کنند!

پس از اتمام سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones)، شاید کمتر کسی فکرش را می‌کرد که دوباره سراغ جهان پر رمز و راز این سری ۸ فصلی برویم. اما کتاب‌های جورج آر.آر. مارتین (George R.R. Martin) جزئیات فوق‌العاده بیشتری را شامل می‌شد که سازندگان می‌توانستند از آن داستان‌های جالبی را علاوه بر بازی تاج و تخت استخراج کنند.

این اقدام نهایتا به این خبر منجر شد که ظاهرا شبکه HBO به دنبال ساختن یک اسپین آف درجه ۱ از بازی تاج و تخت، با نام House of The Dragon است و بدین ترتیب روند ساخت آن شروع شد تا بالاخره در سال ۲۰۲۲ (چند هفته پیش) شاهد انتشار اولین قسمت از آن باشیم.

با این وجود، تاریخ پخش فصل اول از سریال خاندان اژدها، عملا مصادف شد با یکی از رقیبانی که بسیاری از طرفداران اخیرا در فضای مجازی درباره آن صحبت کرده و آن را با House of The Dragon مقایسه می‌کنند؛ سریال اسپین آف ارباب حلقه‌ها که با عنوان The Rings of Power از شبکه Amazon Prime پخش می‌شود. در واقع این دو سریال حتی در سبک روایت داستان نیز شباهت‌های خاصی را در جهانی فانتزی و فوق‌العاده جالب دارند که ذهن بیننده را درگیر خواهد کرد. این در حالی است که تبلیغات سریال اسپین آف ارباب حلقه‌ها به مراتب بیشتر از خاندان اژدها بود و به همین دلیل نیز شاید کاربران بیشتری از سراسر جهان متوجه آن شده باشند. همچنین سری فیلم‌های The Lord of The Rings از گذشته طرفداران بسیاری دارد و بازگشت به سرزمین میانه برای طرفداران فوق‌العاده هیجان‌انگیز خواهد بود.

اما در مقایسه با پیشینه قدیمی و همچنین تبلیغات گسترده، اخیرا HBO تصمیم گرفته تا کاری را انجام بدهد که شاید هیچ شبکه استریم دیگری دست به آن نزند!

برای تماشای رایگان قسمت اول سریال خاندان اژدها روی تصویر زیر کلیک کنید

مدیران این شبکه روز گذشته موافقت کردند که برای بیشتر دیده شدن House of The Dragon و جذب مخاطبان، قسمت اول از سریال خاندان اژدها را به صورت رایگان در کانال رسمی یوتوب خود منتشر شود! این اپیزود که The Heirs Of The Dragon نام دارد، درباره پایان دوران خوش حکومت شاه جاهیریس (Jaehaerys) و شروع دوره پادشاهی شاه ویسریس تارگرین (Viserys Targaryen) است؛ کسی که نهایتا پس از مدتی توسط مقامات وستروس (Westeros) مجبور می‌شود تا زودتر ولیعهد خود را انتخاب کند و در نتیجه، پس از اتفاقاتی که رخ می‌دهد، دخترش را برای این کار انتخاب می‌کند؛ موضوعی که نهایتا به یک جنگ داخلی منجر می‌شود.

داستان سریال خاندان اژدها حدود ۲۰۰ سال پیش از روایتی است که در فصل اول از سریال بازی تاج و تخت دیدیم، اما نکته قابل توجه اینجاست که این داستان کاملا براساس کتاب‌های مارتین است و این یعنی می‌توان انتظار یک روایت درجه ۱ را در کنار شخصیت‌پردازی عالی داشت. این در حالی است که سازندگان سریال اسپین آف ارباب حلقه‌ها نیز داستانی هیجان‌انگیز از سال‌ها پیش از روایت فیلم‌ها را در نظر دارند.

با این وجود، حال که اولین قسمت از سریال خاندان اژدها در کانال یوتوب HBO Max منتشر شده، چه می‌شود اگر قسمت اول سریال ارباب حلقه‌ها هم به همین شکل رایگان منتشر شود؟ بدین شکل می‌توان دید که میزان ویو کدامیک از آن‌ها بیشتر خواهد بود و شاید بحث‌های رقابتی بین آن‌ها کمتر شود!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا