برگزیده
📣 پخش زنده زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
قسمت دوم سریال خاندان اژدها - House of The Dragon

بررسی و موشکافی قسمت دوم سریال خاندان اژدها

از مرگ شوالیه معروف تا خوراک خرچنگ‌ها

1%
  • 0/10
بررسی و موشکافی قسمت دوم سریال خاندان اژدها ۰ ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

قسمت دوم سریال خاندان اژدها – House of The Dragon به تازگی منتشر شده و چنان که به نظر می‌رسد، جزئیات خاصی در آن وجود دارد که در این مطلب آن‌ها بررسی خواهیم کرد.

سریال خاندان اژدها پس از پخش ۸ فصل از مجموعه تلویزیونی موفق بازی تاج و تخت (Game of Thrones) پخش شده تا یکبار دیگر طرفداران این سری را هیجان‌زده کند. در واقع این سریال داستان را به پیش از ۲۰۰ سال قبل از وقایع اولین قسمت از گیم اف ترونز می‌برد و این یعنی همه چیز در گذشته‌ای نسبتا دور روایت می‌شود.

همانطور که از اسم این سریال هم پیداست، داستان آن کاملا درباره خاندان تارگرین‌ها (Targaryens) خواهد بود؛ انسان‌هایی که سوارکاران اژدها بودند و بر قلمرو وستروس (Westeros) حکومت می‌کردند. این در حالی است که پیشینه این خاندان بزرگ در داستان بازی تاج و تخت چندان هم با جزئیات دنبال نشده بود و به همین دلیل، سازندگان سعی دارند تا حال با سریال جدید خاندان اژدها، آن را برای مخاطبان توضیح دهند.

وقایع این سریال تقریبا همگی برگرفته از کتابی از تحت آتش و خون (Fire And Blood) هستند که رویداد رقص اژدها (Dance of The Dragons) در آن روایت می‌شود؛ واقعه‌ای که طی آن، افراد بسیاری کشته می‌شوند و جنگ داخلی بین خاندان تارگرین‌ها به وجود می‌آید.

با این حال می‌دانیم که هم‌اکنون قسمت اول از سریال خاندان اژدها منتشر شده و ما جزئیات آن را در یک مطلب دیگر برای شما توضیح داده بودیم. اما حال قصد داریم تا به سراغ قسمت دوم از این سریال هیجان‌انگیز برویم که داستان را برای بیننده جذاب‌تر کرده و جزئیات بیشتری را هم در اختیار ما قرار داده است.

در قسمت اول چه گذشت؟

پس از آنکه ما دیدیم شاه جاهیریس (Jaehaerys) ولیعهد خود را ویسریس (Viserys) انتخاب کرد، داستان حدود ۱۰ سال جلوتر رفت؛ جایی که دختر ویسریس، رنیرا تارگین (Rhaenyra) به سن ۱۵ سالگی رسیده بود و شاه وستروس نیز سعی می‌کرد تا یک فرزند پسر را به همراه ملکه خود داشته باشد؛ اقدامی که نهایتا به مرگ ملکه منجر شد و طولی نکشید که او، هنگام به دنیا آوردن آخرین فرزند پسر جان داد. این در حالی بود که خود فرزند پسر هم حین این پروسه جان خود را از دست داد و به دلیل ضعف، نتوانست که دوام بیاورد.

با این وجود داستان ادامه پیدا کرد و ما دیدیم که برادر خشن و جنگجو ویسریس، دیمن (Daemon) تارگرین یواشکی وارد قصر می‌شود تا در مسابقاتی که برای ولیعهد گذاشته شده شرکت کند و به همه نشان دهد که او جایگزین مناسبی برای ویسریس خواهد بود. با این حال، نکته قابل توجه اینجاست که خشونت و توهین‌های دیمن باعث می‌شود تا نه تنها لوردهای وستروس او را نپذیرند، بلکه ویسریس مجبور شود تا به جای او، دخترش رنیرا را به عنوان ولیعهد بپذیرد و بار سختی از اعتراض لوردها را به دوش بکشد.

حال قسمت دوم، از حدود ۱ سال بعد از این اتفاق رخ می‌دهد؛ جایی که رنیرا به دنبال کسب تجربه برای ولیعهد بودن است و از طرفی، لوردهای وستروس سعی می‌کنند تا شاه خود را برای گرفتن همسر دوم راضی کنند.

– جزئیاتی از خاندان تارگرین‌ها در تیتراژ اول سریال

در ابتدای سریال Game of Thrones ما همیشه شنونده یک تم زمینه اصلی و همچنین جزئیاتی بودیم که به صورت انیمیشنی نمایش داده می‌شد. با این وجود هنگامی که قسمت اول از سریال House of The Dragon منتشر شد، شاهد چنین چیزی نبودیم! به نحوی که دیگر خبری از نمایش‌های انیمیشنی نبود و خیلی زود داستان قسمت اول شروع شد تا با داستان تازه و قدیمی از خاندان تارگرین‌ها آشنا شویم.

با این حال در قسمت دوم قبل از آنکه اپیزود شروع شود، می‌بینیم که آهنگ مخصوص سریال بازی تاج و تخت پخش شده و از طرفی انیمیشن خاصی پخش می‌شود که نشان دهنده خون خاندان تارگرین‌هاست. این خون در واقع از دوران نابودی ولریا (Valeria) شروع می‌شود و با حکومت اگان فاتح در وستروس ادامه پیدا می‌کند؛ به نحوی که با ادامه آن، ویسنیا و رینیس، خواهران اگان خانواده راه ادامه می‌دهند تا این خون به شاه اینیس اول می‌رسد.

سپس فرزند اینیس، جاهیریس است که به همراه همسرش الیسان، ۱۳ فرزند را به دنیا می‌آورند در حالی ۹ نفر از آن‌ها زنده می‌مانند و اگر دقت کنید، ادامه خون در ۹ رشته مختلف ادامه پیدا می‌کند. این در حالی است که خون بیلان و الیسا در ادامه به شاه ویسرس ختم می‌شود و با ادامه آن، شاهد رسیدن تخت آهنین به رنیرا تارگرین هستیم؛ ملکه‌ای که علامت مهره آن با سایرین فرق می‌کند و اگر دقت کنید، در واقع همان نمادی است که روی گردبندی که دیمن به او داده بود دیده بودیم.

– کرب فیدر کیست؟

شخصیتی به نام کراگاس دراهار (Craghas Drahar)، شاهزاده یکی از شهرهای آزاد به نام میر (Myr) است؛ کسی که پای خود را از گلیمش درازتر کرده و ظاهرا قصد دارد تا سرزمین استپ استون (Stepstone) را به نحوی تصاحب کند.

در واقع او این منطقه را از دست دزدان دریایی آزاد می‌کند، اما نکته قابل توجه اینجاست که او پس از این کار عملا همه افراد دستگیر شده را با میله‌های آهنی به تکه‌های چوب میخ می‌کند تا پس ‌از آنکه گیر کردند، توسط خرچنگ‌ها زنده زنده خورده شوند! به همین دلیل به او کرب فیدر (Crabfeeder)، به معنی کسی که به خرچنگ‌ها غذا می‌دهد می‌گویند.

نام این شخصیت اولین بار در قسمت اول سریال House of The Dragon آورده شده بود، آن هم هنگامی که کورلیس به شاه ویسریس اعلام کرد که حضور کرب فیدر در آینده برای آن‌ها بسیار مشکل‌ساز خواهد شد. او سرزمین استپ استون را تصاحب می‌کند و اجازه می‌دهد تا کالاها به قیمتی که او می‌خواهند جا به جا شوند تا شهرهای آزاد از این بابت سود زیادی را به دست آورند. با این وجود این سود کاملا برای خاندان ولریا ضرر خواهد بود و از همین جهت نیز در قسمت دوم می‌بینیم که کورلیس پس از بی‌اعتنایی شاه، خودش با دیمن دست به کار می‌شوند تا کرب فیدر را از سرزمین وستروس خارج کنند.

– شوالیه محافظ جان شاه بین قسمت اول و دوم فوت شد

اگر دقت کرده بودید، در قسمت اول یک شوالیه معروف پشت سر شاه جاهیریس ایستاده بود و سپس همین نقش را برای محافظت از جان ویسریس در قسمت دوم انجام می‌داد.

این شوالیه که رایام ردوین (Ryam Redwyne) نام داشت، در واقع کسی بود که سالیان سال از جان دو شاه تارگرین محافطت کرده بود و در نهایت، در قسمت دوم جان خود را از دست داد. به هر حال بین قسمت اول و دوم ابتدا ۱۰ سال و سپس ۱ سال زمان جلوتر رفت و به همین واسطه نیز می‌توان گفت که رایام پیر، دیگر عمرش به دنیا نبود.

با این وجود، جالب است بدانید که در سریال بازی تاج و تخت از این شخصیت به عنوان یکی از قهرمانان و چهره‌های شناخته شده خاندان استارک یاد می‌شود. همچنین پس از مرگ، جسد این شوالیه را خواهران خاموش یا همان Silent Sisters می‌پوشانند که پیش‌تر در سریال بازی تاج و تخت بارها و بارها آن‌ها را دیده بودیم.

– بزرگ‌ترین اژدها هنوز زنده است!

بلریان (Balerion)، مراکسس (Meraxes) و وگار (Vhagar) سه اژدهایی بودند که هنگام آمدن اگان فاتح به وستروس، توسط تارگرین‌ها استفاده شده بودند. اما از آن دوره تا زمان قسمت دوم سریال خاندان اژدها، سال‌های بسیاری گذشته و در نتیجه، از این سه اژدها تنها یکی از آن‌ها باقی مانده که آن هم وگار است.

در حقیقت وگار به عنوان بزرگ‌ترین اژدهای تارگرین‌ها شناخته می‌شود که ویسریس در قسمت دوم سریال خاندان اژدها حتی می‌گوید که نمی‌توان آن را در مکان نگهداری اژدها جا داد! این در حالی است که لینا ولریان (Laena Velaryon) درباره او زیاد حرف می‌زند و جالب‌تر اینکه باید بدانید او در کتاب‌های مارتین حتی بر این اژدها سوار هم می‌شود!مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments