برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بهترین جامپ اسکرها در بازی ها
1%
  • 3/10

معرفی ۱۰ مورد از بهترین جامپ اسکرها در بازی های ترسناک

طرفداران بازی‌های ترسناک لذت جامپ اسکر خوب را درک می‌کنند!

معرفی ۱۰ مورد از بهترین جامپ اسکرها در بازی های ترسناک ۰ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

بازی‌های ترسناک همواره در میان محبوب‌ترین بازی‌های ویدیویی قرار داشته و بخشی از محبوبیت خود را مدیون جامپ اسکرهای به جا و به موقع هستند. در این مطلب نگاهی به بهترین جامپ اسکرها در بازی ها خواهیم داشت.

اگر از طرفداران بازی‌های ترسناک باشید، بدون شک لذت یک جامپ اسکر خوب را درک می‌کنید. بازی‌های چون Until Dawn یا Five Nights at Freddy’s در این بخش به خوبی ظاهر شده و به واقع مخاطب خود را ترسانده‌اند. جامپ اسکر به موقع یکی از لذت‌های اصلی بازی‌های ترسناک بوده و دلیلی مهم برای جلب مخاطین است.

جامپ اسکر در بازی‌ها به روش‌های مختلف صورت می‌گیرند. این اتفاقات می‌توانند نتیجه رویارویی شما با دشمنی دیرینه، سقوط ناگهانی جسد یکی از دوستان نزدیک یا حتی به سادگی بیرون پریدن موجودی خرد از کابینت آشپزخانه باشد. در این مطلب نگاهی به بهترین جامپ اسکرها در بازی ها خواهیم داشت.

Doom 3

بازی Doom 3 متفاوت‌ترین نسخه این سری است. این بازی بیش از سبک اول شخص شوتر، سبک ترس و بقا را در آغوش گرفته و این سبک میزبان اصلی جامپ اسکر است! بهترین جامپ اسکر در این بازی زمانی رخ داده که شما وارد سرویس بهداشتی شده و در دم با انعکاس خود روبرو می‌شوید و بلافاصله پس از آن هیولایی به شما حمله می‌کند! این جامپ اسکر یکی از قدیمی‌ترین حقه‌های بازی سازان بوده که در این بازی به بهترین شکل ممکن پیاده سازی شده است.

Condemned: Criminal Origins

دوربین اول شخص همیشه حس ترس داده و در بازی‌های ترسناک این حس بیشتر بر ما غلبه می‌کند. در بازی Condemned: Criminal Origins شما در قالب مامور اف بی آی به دنبال سرنخ برخی پرونده‌های قتل می‌روید. برخی از ترسناک‌ترین جامپ اسکرهای بازی در فروشگاه بارت (Bart’s Department Store) رخ می‌دهند. مانکن‌های متحرک تمام مدت شما را آزار داده و پس از پرت شدن حواستان، مردی نقاب دار به سوی شما حمله کرده و بیش از پیش شما را آزار می‌دهد.

The Evil Within

بازی The Evil Within پانزده فصل ترس خالص ارائه می‌دهد. هدف بازی تحقیق درباره قتل عام در بیمارستان روانی و جان سالم به در بردن از اتفاقات است. به معنای واقعی شما برای پیشبرد بازی نیازمند شهامت هستید! در بخشی از بازی، شخصیت اصلی، سباستین، به تشریح بدن یکی از اجساد پرداخته و به محض پاره کردن سینه جسد، جسد احیا شده، دست سباستین را کشیده و فریادی خونین سر داده که هر کسی را می‌ترساند!

Outlast

زمانی که به تجربه بازی ترسناک می‌پردازیم، انتظار می‌رود با بازگشایی هر در، بترسیم و بازی Outlast در این بخش شما را ناامید نمی‌کند. مایلز آپشر (Miles Upshur) شخصیت اصلی بازی بارها با کریس واکر (Chris Walker) هیولا روبرو شده، اما در یک دیدار، مایلز دری دو لنگه را گشوده، در دم با کریس روبرو شده و به زمین پرتاب می‌شود. در آن لحظه مرگ جلوی چشم شما می‌آید، اما ناگهان کریس توسط نیرویی قوی‌تر به عقب رانده می‌شود! صحنه ترسناک، اما رها بخش است!

Silent Hill: Downpour

گربه درون کمد از ترسناک‌ترین صحنه‌های سایلنت هیل بوده، اما صحنه‌ای ترسناک‌تر نیز سراغ داریم که در بازی Downpour رخ می‌دهد. صحنه‌ای که از آن می‌نویسیم در ابتدا صحنه‌ای معمولی بوده، اما ناگهان هیولایی به شما حمله ور می‌شود. این هیولا از پشت سر به شما حمله کرده و شما باید برای رهایی از او تلاش کرده و سپس با تبر سر او را قطع کنید. صحنه بسیار کوتاه اما به شدت ترسناک و آزار دهنده است!

Layers of Fear

بازی Layers of Fear با ستینگ ویکتوریایی و شخصیت اصلی که از مشکلات روانی رنج می‌برد، یکی از بهترین بازی‌های ترسناک روانشناختی است. در بخشی از این بازی، به شکل ناگهانی کوهی از کتاب روی میز جمع شده و پس از مکثی مملو از ترس، به سرعت به سمت شما پرتاب می‌شوند. این بازی مملو از جامپ اسکرهای دقیق و جذاب است، پس خود را آماده کنید.

Eternal Darkness

بازی Eternal Darkness یکی از فراموش شده‌ترین بازی‌های ترسناک است. شما در قالب الکس رویواز (Alex Roivas) دانشجو، به رویارویی با کتابی ساخته شده از پوست و استخوان انسان می‌روید. این بازی دارای ویژگی با نام روان سنج داشته که میزان دیوانگی الکس از رویارویی با مخاطرات را نشان می‌دهد. ترسناک‌ترین جامپ اسکر بازی زمانی بوده که الکس وارد سرویس بهداشتی شده و در دم با فلش بک جسد زنی غلتیده در خون در وام حمام دیوانه می‌شود!

F.E.A.R.

آلما وید (Alma Wade) شخصیت منفی اصلی بازی F.E.A.R. است. او مسئول یکی از ترسناک‌ترین جامپ اسکرهای تاریخ است. شما در این بازی به کنترل شخصی با نام پوینت من (The Point Man)، سرباز نیروهای ویژه آمریکا می‌پردازید، با این حال این سرباز شجاع نیز در برابر حقه‌های آلما در امان نیست. در بخشی از بازی زمانی که پوینت من از نردبان پایین رفته، آلما به شکلی ناگهانی و ترسناک برای چند ثانیه ظاهر شده، خنده‌ای ترسناک سر داده و شما را حیران و مجنون رها می‌کند!

Resident Evil 7: Biohazard

بازی‌های ترسناک زیادی تحت نام Resident Evil به انتشار رسیده، اما نسخه هفتم چیز دیگری است! همه چیز در این بازی کابوس بار بوده و جامپ اسکرهای آن از همه آن‌ها بدتر هستند! یکی از ترسناک‌ترین صحنه‌هایی که ایثن (Ethan) با آن روبرو شده، زمانی رخ داده که او از طریق فاضلاب وارد مکانی جدید می‌شود. زمانی که در گنداب‌ها در حال خزیدن است، با چندین جسد متورم روبرو شده که نه تنها ترسناک، بلکه به شدت حال بهم زن هستند!

P.T.

شکی نیست که بازی P.T. و لیزا (Lisa) جایگاهی مهم در این فهرست دارند. لیزا بارها و بارها شما را در راهروهای ترسناک بازی آزار می‌دهد. ترسناک‌ترین رویارویی شما با لیزا زمانی رخ داده که او با بدنی لرزان در راهرو ظاهر می‌شود. پس از آن موسیقی ریتم خود را از دست داده و لیزا بیش از پیش شروع به لرزش و ترساندن شما می‌کند. اما زمانی که فکر می‌کنید از او دست رها شده‌اید، لیزا پشت سر شما ظاهر شده و لبخندی فوق العاده ترسناک به شما می‌زند. دلایل برای لغو پروژه P.T. کم نبودند!

بازی‌های ترسناک خوشبختانه طی سال‌های اخیر وارد فازی جدید شده و بار دیگر ما را شب هنگام بیدار نگه می‌دارند. به نظر شما بهترین جامپ اسکرها در بازی ها کدام هستند؟ در انتظار نظرات و تجربیات ترسناک شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments