بازی های ترسناک چند نفره
1%
  • 0/10

۱۹ مورد از بهترین بازی های ترسناک چند نفره

شب‌های ترسناک هالوین را تنهایی پشت سر نگذارید!

۱۹ مورد از بهترین بازی های ترسناک چند نفره ۰ ۰۵ آبان ۱۴۰۲ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

هالوین همیشه زمان خوبی برای تجربه بازی های ترسناک به همراه دوستان است. حال قصد داریم به بهانه نزدیک شدن به هالوین سال ۲۰۲۳، نگاهی به بهترین بازی های ترسناک چند نفره در پلتفرم‌های مختلف داشته باشیم. شب‌های ترسناک انتظار شما را می‌کشند!

یکی از بهترین ویژگی‌های بازی‌های ویدیویی، قابلیت تجربه آن‌ها به همراه دوستان است که می‌تواند لذت یا ترس یک عنوان را برای ما چند برابر کند. خوشبختانه توسعه دهندگان مختلف نیز از این موضوع به خوبی آگاه بوده و همیشه تلاش کرده‌اند تجربه‌ای لذت بخش را با توسعه بازی‌های چند نفره در اختیار کاربران قرار دهند.

از سوی دیگر، ما فاصله چندانی تا هالوین ۲۰۲۳ نداریم و به همین بهانه قصد داریم برخی از بهترین بازی های ترسناک چند نفره را به شما معرفی کرده تا لحظاتی خوش و ترسناک را در کنار دوستان خود در این شب‌های تاریک داشته باشید.

GTFO

پلتفرم‌ها: رایانه شخصی

بازی GTFO به شما اجازه داده با حداکثر ۴ نفر به تجربه زامبی کشی در شرکتی سری بپردازید. زامبی‌ها در این بازی به شدت حساس بوده و در نتیجه شما باید با احتیاط در مسیر خود پیش بروید. در صورت بروز یک اشتباه، تمام دنیای شما به هم ریخته و باید به تفنگ‌های سنگین و حرکات سریع روی بیاورید. فضای کلی این بازی ترکیبی از سری Deadspace و The Last of Us بوده، با این حال پیشرفت در آن به طور تک نفره تقریبا غیر ممکن است.

Desolate

پلتفرم‌ها: رایانه شخصی

عنوان Desolate نیز از ۴ کاربر به طور همزمان پشتیبانی کرده و در سبک ترس و بقای جهان باز است. شما پس از ترک مقر اصلی با موجوداتی جهش یافته روبرو می‌شوید که شما را در جزیره‌ای وسیع به تلاش و تقلا وادار می‌کنند. بازی Desolate را می‌توان به صورت تکی نیز پیش برد، با این حال باید انتظار مبارزاتی به شدت سخت در حالت تک نفره، اما مبارزاتی سرگرم کننده و نسبتا آسان در حالت چند نفره داشت.

Pacify

پلتفرم‌ها: رایانه شخصی

بازی Pacify از شما می‌خواهد که در گروهی ۴ نفره به دنبال کردن و به دام انداختن دختر بچه‌ای شیطانی بپردازید. شما در این بازی باید با گشت و گذار در خانه و جمع آوری سرنخ‌ها مسیر را برای به دام انداختن دخترک شیطانی هموار کنید. از این بازی کوچک اما به شدت با کیفیت، باید انتظار صحنه‌های شدیدا ترسناک داشت که تجربه آن همراه با دوستان را به شکل غیر قابل توصیفی سرگرم کننده می‌کند. حواستان را به گوشه‌های تاریک خانه بدهید!

The Outlast Trials

پلتفرم‌ها: رایانه شخصی

معمولا استودیوهایی که از عناوینی تک نفره به سوی عناوینی چند نفره به منظور جذب مخاطب جدید می‌روند، چالشی بزرگ در مسیر خود دارند و احتمال شکست آن‌ها بالاست، اما بازی The Outlast Trials با پشتیبانی از حداکثر ۴ بازیکن به خوبی از پس چالش برآمده و با وجود تفاوت‌های عمده نسبت به نسخه‌های پیشین، چالش‌هایی بی نظیر برای شما دارد. بازی The Outlast Trials به صورت مرحله‌ای پایه ریزی شده و هدف شما را فرار از آزمایشگاهی ترسناک قرار می‌دهد. این بازی از حالت تک نفره نیز پشتیبانی می‌کند.

Devour

پلتفرم‌ها: رایانه شخصی

بازی Devour شما را در قالب گروهی ۴ نفره جا زده که به دنبال خارج کردن اهریمن از بدن رهبر خود هستند. این بازی شامل چندین نقشه بوده که شما باید در آن‌ها به دنبال سرنخ گشته و در نهایت اهریمن درون رهبر خود را از او خارج کنید. این عنوان چالش‌های بسیار سختی را در برابر شما قرار داده و لحظه‌ای برای ترساندن مخاطب با استفاده از اهریمن‌ها مختلف غفلت نمی‌کند. همچنین باید اشاره داشت که این عنوان از حالت تک نفره نیز پشتیبانی می‌کند، با این حال پیشرفت در آن بسیار سخت و طاقت فرساست.

Phasmophobia

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی

بازی Phasmophobia یکی از محبوب‌ترین بازی های ترسناک چند نفره سال‌های اخیر بوده که با قدرت پشتیبانی از حداکثر ۴ نفر شما را به ماموریت شناسایی ارواح می‌فرستد. هدف شما در این بازی شکار ارواح نیست؛ شما در این بازی صرفا وظیفه شناسایی ارواح و زنده ماندن در برابر آن‌ها را دارید. کلیت این بازی تفاوت زیادی با دیگر بازی‌هایی ترسناک داشته که آن را خاص کرده است، اما این موضوع به معنی ترسناک نبودن آن نیست. ارواح زیادی در این بازی وجود داشته و باعث شده شما هر مرتبه با چالشی جدید روبرو شوید.

Back 4 Blood

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی

بازی Back 4 Blood عنوانی نه چندان ترسناک، اما به شدت سرگرم کننده برای گروه‌هایی ۴ نفره است که توسط توسعه دهندگان قدیمی سری بازی محبوب Left 4 Dead توسعه یافته است. این بازی به شما اجازه انتخاب شخصیت‌های مختلف با ویژگی‌های مختلف به همراه انبوهی از سلاح‌ها را داده که آن را از بهترین بازی‌ها برای هالوین می‌کند. بازی Back 4 Blood به عبارتی فرزند خلف سری بازی Left 4 Dead است و شما را ساعت‌ها سرگرم می‌کند.

Dead Rising 2: Off the Record

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، ایکس باکس ۳۶۰، ایکس باکس وان، رایانه شخصی

بازی‌های Dead Rising 2 و Dead Rising 3 هر دو از حداکثر ۲ نفر پشتیبانی کرده و با داستان زیبا، شخصیت‌های دوست داشتنی و اتمسفر بی نظیر ساعاتی خوش برای شما و دوستتان را به ارمغان می‌آورند. شما در این دو بازی می‌توانید داستان اصلی را به همراه دوست خود پیش برده و در عین حال تجربه‌ای بی نظیر از دو عنوان برتر در سبک ترسناک از دهه پیشین میلادی داشته باشید.

Barotrauma

پلتفرم‌ها: رایانه شخصی

عناوین دو بعدی شاید نتوانند شما را به اندازه عناوین سه بعدی مدرن بترسانند، با این حال می‌توانند تجربه‌ای جذاب و کامل از عنوانی هالوینی را ارائه دهند. شما در بازی Barotrauma به عنوان خدمه یک زیر دریایی به مبارزه با موجوداتی عجیب در اعماق اقیانوس می‌روید. این بازی از حداکثر ۱۶ نفر پشتیبانی کرده که باید برای زنده ماندن به انجام عملیات مختلف بپردازند. در کنار آن، همیشه باید حواس خود را به موجودات ریز و درشت اقیانوس بی انتها جمع کنند!

7Days to Die

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه شخصی

عنوان 7Days to Die تجربه‌ای ترسناک بوده که با پشتیبانی از ۸ نفر در رایانه شخصی و ۴ نفر در کنسول، از شما می‌خواهد طی ۷ روز به جمع آوری مواد مورد نیاز، ساخت پناهگاه و مبارزه در برابر دسته‌های موجوداتی نامیرا پس از روز هفتم بپردازید. این بازی نیازمند استراتژی‌های پیچیده و کار تیمی است. گیم پلی و جلوه‌های دیداری بازی شاید با استانداردهای امروز همسو نباشند، اما نیاز به خلاقیت و همکاری، نظر شما را به راحتی جلب می‌کند.

Ghost Watchers

پلتفرم‌ها: رایانه شخصی

همانطور که از نام این بازی می‌توان حدس زد، وظیفه شما شناسایی و شکار ارواح در گروهی حداکثر ۴ نفره است. این بازی هنوز در مرحله ارلی اکسس بوده و قرار است ویژگی‌های زیادی به آن افزوده شود، با این حال تمرکز بر اعمالی چون کاوش و کشف سرنخ‌ها این عنوان را به شدت جذاب کرده است. بازی Ghost Watchers در حالی که نیازمند بهبود بوده، می‌تواند ساعات خوش زیادی را برای شما و دوستانتان به ارمغان بیاورد.

Dying Light و Dying Light 2: Stay Human

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ

هر دو نسخه از سری بازی جذاب Dying Light در حالی که تجربه‌ای بی نظیر از عنوانی تک نفره هستند، در بخش چند نفره نیز غوغا کرده‌اند. شما در هر دو بازی می‌توانید در گروهی حداکثر ۴ نفره به مبارزه در برابر زامبی‌ها رفته و داستان بازی را پیش ببرید. این سری بازی از همه نظر کامل تلقی شده و بدون شک یکی از بهترین سری بازی های ترسناک چند نفره است که دنیای آخر الزمانی را به زیبایی برای شما شرح می‌دهد.

Call of Duty Black Ops 3 Zombies

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه شخصی

سری بازی Call of Duty به طور کلی سری بازی ترسناکی نیست، اما بخش زامبی سری بلک اپس آن در کنار بخش زامبی برخی دیگر از نسخه‌ها که از حداکثر ۴ بازیکن پشتیبانی می‌کنند، در میان بهترین بازی‌های ترسناک زامبی محور جای دارند. بخش زامبی این سری بازی به طور کلی با استفاده از گیم پلی بی نظیر و البته داستان‌ها و ایستراگ‌های عالی، شما را نه ساعت‌ها و روزها، بلکه سال‌ها می‌توانند سرگرم کنند. پیشرفت در بخش زامبی سری دوست داشتنی کالاف دیوتی نیازمند کار تیمی مداوم بوده که آن‌ها را بیش از پیش جذاب می‌کند. علاوه بر آن، این بخش از داستانی جداگانه نسبت به خط داستانی اصلی بهره برده که دلیل عالی دیگر برای تجربه این بخش است.

Left 4 Dead 2

پلتفرم‌ها: ایکس باکس ۳۶۰، رایانه شخصی

بازی Left 4 Dead 2 در حالی که بیش از یک دهه از انتشار آن گذشته، یکی از بهترین بازی های ترسناک چند نفره است. شما در بخش داستانی این بازی می‌توانید با حداکثر ۴ نفر به مبارزه در برابر دسته زامبی‌ها رفته و خود را به مناطق امن در نیو اورلانز برسانید. در بخش Versus این بازی نیز دو تیم متشکل از ۴ نفر به مصاف یکدیگر رفته و این در حالی است که یک گروه در قالب انسان و گروه دیگر در قالب زامبی‌هایی با نیروهای خاص قرار می‌گیرند. اکشن پر سرعت و جامپ اسکرهای متنوع این بازی را به شدت دوست داشتنی کرده است.

Resident Evil 5

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳، پلی استیشن ۴، ایکس باکس ۳۶۰، ایکس باکس وان، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ

بازی Resident Evil 5 نظرات منفی زیادی در تاریخ خود کسب کرده، با این حال نمی‌توان انکار کرد که بخش کو آپ ۲ نفره آن به شدت سرگرم کننده است. شما در این بازی می‌توانید در کنار پیش برد بخش داستان در گروه ۲ نفره، به تجربه مدهای Mercenaries پرداخته و از کشتن دسته موجودات مهاجم لذت ببرید. این بازی بیش از یک دهه پیش انتشار یافته، با این حال تا به امروز کاربران زیادی را به خصوص به دلیل داشتن بخش چند نفره به خود جلب کرده و می‌کند.

Killing Floor 2

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه شخصی

اگر قصد دارید با دوستان خود در گروهی حداکثر ۶ نفره به تجربه عنوانی واقعا ترسناک بنشینید، به هیچ عنوان بازی Killing Floor 2 را از دست ندهید. وظیفه شما از بین بردن دشمنان و قلع و قمع کردن تک تک آن‌ها است. این بازی علاوه بر این بخش، مانند بازی Left 4 Dead 2 شامل بخش Versus بوده که شما را در دو تیم ۶ نفره در قالب انسان‌ها و زامبی‌ها تقسیم می‌کند. بازی Killing Floor 2 بدون شک یکی از بهترین بازی های ترسناک چند نفره دهه اخیر است.

Dead Space 3

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۳، ایکس باکس ۳۶۰، رایانه شخصی

بازی Dead Space 3 بیش از سبک بقا، به سبک اکشن تمرکز داشته که البته به شدت جذاب است. شما در گروهی حداکثر ۲ نفره می‌توانید به تجربه بخش داستانی این بازی بپردازید. این بازی به یکی از کاربران اجازه داده که چیزهایی خاص در بازی را دیده که دیگر کاربر قادر به دیدن آن‌ها نیست! اگر قصد دارید از تماشای شلیک دوستتان به هوا بترسید، قطعا بازی Dead Space 3 برای شما توسعه یافته است.

World War Z

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، رایانه شخصی، نینتندو سوییچ

بازی World War Z در زمان انتشار چندان مورد توجه قرار نگرفت، اما با گذشت زمان کاربران پتانسیل حقیقی این بازی را دیدند. این بازی فاقد داستان بوده، با این حال گیم پلی آن با پشتیبانی از حداکثر ۴ نفر به قدری جذاب است که شما هرگز به فقدان داستان در این بازی فکر نمی‌کنید. شما در این بازی مانند فیلم سینمایی World War Z با دسته‌های عظیم زامبی روبرو می‌شوید که از شما چیزی فراتر از تلاش فردی درخواست می‌کنند. بازی World War Z شاید چندان ترسناک نباشد، اما بدون شک یکی از بهترین بازی‌ها زامبی محور چند نفره است.

The Forest

پلتفرم‌ها: پلی استیشن ۴، رایانه شخصی

بازی The Forest داستان افراد به جا مانده از هواپیمای سقوط کرده‌ای را تعریف کرده که باید از خود در برابر گروهی از آدم خواران دفاع کنند. اما این تمام داستان بازی نبوده و شما به طور همزمان باید به دنبال کودکی ربوده شده توسط این آدم خواران بگردید. ساخت مقر و جمع آوری مواد مورد نیاز جهت زنده ماندن از دیگر اهداف این بازی است. شما می‌توانید این بازی را در گروه‌های ۸ نفره در رایانه شخصی و گروه‌های ۴ نفره در پلی استیشن تجربه کنید. البته نباید فراموش کرد که بسیاری کاربران حتی در گروه‌های ۸ نفره نیز در برابر آدم خواران این بازی شکست می‌خورند. ناگفته نماند که نسخه دوم این بازی با نام Sons of the Forest در مرحله ارلی اکسس بوده و می‌توانید به تجربه آن نیز بپردازید.

کاربران زیادی طی سال به تجربه بازی‌های ترسناک نمی‌پردازند، اما دوران هالوین روزهایی عالی برای تجربه بازی های ترسناک چند نفره و صرف اوقاتی خوش و البته ترسناک در کنار دوستان است. شما قصد دارید در هالوین ۲۰۲۳ به تجربه کدام بازی معرفی شده بپردازید؟ در انتظار نظرات، پیشنهادات و تجربیات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments