مشکلات بازی Hogwarts Legacy

بزرگ‌ترین مشکلات بازی Hogwarts Legacy که باید رفع شوند

مواردی که به بهبود Hogwarts Legacy کمک می‌کند

جدیدترین اثر استودیوی آوالانچ سافتور (Avalanche Software) شاید بازی فوق‌العاده‌ای باشد، اما بی ایراد نیست. در ادامه بزرگ‌ترین مشکلات بازی Hogwarts Legacy را بررسی می‌کنیم.

بازی Hogwarts Legacy بالاخره پس از تاخیرهای متعدد، منتشر شد. این تاخیرها، بسیاری از مشکلات بازی Hogwarts Legacy را رفع کرد و یک تجربه‌ی با کیفیت را روبروی مخاطب قرار می‌دهد. این بازی در وبسایت متاکریتیک، نمره‌ی خوب 84 را کسب کرد. جدیدترین اثر استودیوی آوالانچ سافتور موفق شد تا در پلتفرم استیم، به بزرگ‌ترین لانچ کمپانی برادران وارنر (WB Warner) تبدیل شود. این بازی از طرفی رکورد پربیننده‌ترین بازی تک نفره را در پلتفرم توییچ هم شکست.

بازی Hogwarts Legacy یک عنوان در سبک RPG جهان باز است که بازیکنان را به مدرسه‌ی هاگوارتز در دنیای هری پاتر می‌برد. با توجه به محبوبیت عناوین RPG جهان باز در سال‌های گذشته، و از طرفی محبوبیت سری هری پاتر، موفقیت‌ها و رکوردشکنی‌های بازی Hogwarts Legacy اصلا تعجب برانگیز نیست. اما استودیوی آوالانچ سافتور برای حفظ این محبوبیت، باید یک‌سری از مشکلات بازی Hogwarts Legacy را در به‌روزرسانی‌های آینده رفع کند.

امکان شخصی سازی کاراکتر مورد نظر و ورود به مدرسه‌ی هاگوارتز در یک دنیای بزرگ و RPG، آرزویی بود که همه‌ی طرفداران هری پاتر منتظر آن بودند. گاها در بازی ممکن است شاهد گلیچ‌هایی باشیم. مثلا کاراکترها بی دلیل در هوا شناور می‌شوند یا از دیوار عبور می‌کنند. یا حتی اخیرا یکی از بازیکنان متوجه‌ی یک اشتباه تاریخی در این بازی شد. اما در این مقاله قصد نداریم در مورد چنین چیزهایی صحبت کنیم. مشکلات اساسی‌تری در بازی Hogwarts Legacy وجود دارد که انتظار داریم در آینده توسط تیم سازنده رفع شود. در ادامه این مشکلات را با هم بررسی می‌کنیم.

7. امکان خاموش کردن HUD با سرعت بیشتر

قابلیت HUD در بازی Hogwarts Legacy، اطلاعاتی مثل نقشه‌ی کوچک، میزان آسیب‌ها، میزان جادوی کهن، و موارد این چنین را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. اما شاید بازیکن دلش بخواهد برای هرچه بیشتر غرق شدن در دنیای بازی، قابلیت HUD را خاموش کند. در این بازی امکان خاموش کردن گزینه‌های مختلف HUD، در تنظیمات فراهم است. تلاش استودیوی آوالانچ سافتور برای ارائه یک بخش تنظیمات پرجزئیات، قابل ستایش است. اما یکی از مشکلات بازی Hogwarts Legacy این است که هیچ گزینه‌ای برای غیرفعال کردن همه‌ی بخش‌های HUD به طور همزمان وجود ندارد. بازیکنان برای غیرفعال کردن کامل HUD، باید از یک منوی بلند و دراز عبور کنند تا همه‌ی گزینه‌ها را خاموش کنند. انتظار داریم در به‌روزرسانی‌های آینده، تنظیمات بازی دستخوش تغییراتی باشد و یک گزینه برای غیرفعال کردن HUD به طور کامل، فراهم شود.

6. امکان عبور از مقدمه در بازی Hogwarts Legacy وجود ندارد

بازی Hogwarts Legacy یک مقدمه‌ی پر و پیمان و هیجان انگیز دارد که دنیای هری پاتر را به بازیکن معرفی می‌کند. پس از اتمام بخش مقدمه، بازیکن به مدرسه هاگوارتز وارد شده و بالاخره گروه و خانه‌اش مشخص می‌شود. خانه‌های هری پاتر شامل چهار گروه گریفیندور (Gryffindor)، اسلیترین (Slytherin)، ریونکلا (Ravenclaw)، و هافلپاف (Hufflepuff) است. اگرچه این خانه‌ها چندان تفاوتی در گیم پلی ایجاد نمی‌کند، اما شاید بازیکن دلش بخواهد تا همه‌ی این گزینه‌ها را تست و بررسی کند. اما متاسفانه یکی از مشکلات بازی Hogwarts Legacy، مقدمه‌ی طولانی و عدم توانایی ذخیره‌ سازی بازی به صورت دستی در حین مقدمه است. باید گزینه‌ای به بازی اضافه شود که بازیکن پس از یک‌بار طی کردن مقدمه، بتواند دفعه‌های بعد مقدمه را رد کند و مستقیم وارد مدرسه‌ی هاگوارتز شود.

5. زیرنویس سریع

بازی Hogwarts Legacy درست همچون بسیاری از بازی‌ها، به مخاطب اجازه می‌دهد تا زیرنویس را از طریق تنظیمات خاموش کند. با این حال گزینه‌های دیگری باید به تنظیمات زیرنویس این بازی، اضافه شود. یکی از مشکلات بازی Hogwarts Legacy این است که بازیکن نمی‌تواند صرفا زیرنویس را برای موقعیت‌های دلخواهش فعال کند. برای مثال شاید برخی از بازیکنان بخواهند کات‌سین‌ها را بدون زیرنویس تماشا کنند تا تجربه‌ی سینماتیک‌تری را به آن‌ها ارائه دهد. اما از طرفی دوست دارند زیرنویس هنگام صحبت با NPCها در دنیای بازی فعال باشد. حتی اگر اضافه کردن این گزینه‌ها برای استودیوی آوالانچ سافتور کار دشواری است، می‌توان به جای آن قابلیتی را اضافه کرد که هنگام پخش کات‌سین فقط با فشردن یک دکمه، زیرنویس خاموش یا روشن شود.

4. امکان نوازش جغدها در بازی Hogwarts Legacy

جغدها نقش بسیار مهمی در دنیای هری پاتر ایفا می‌کنند. اما یکی از مشکلات بازی Hogwarts Legacy، کم توجهی به این جغدها است. دنیای هری پاتر توجه ویژه‌ای هم به گربه‌ها دارد و در بازی Hogwarts Legacy هم دقیقا به همین شکل است. گربه‌ها در تمام محیط‌های بازی، از مدرسه‌ی هاگوارتز گرفته تا خیابان‌های هاگزمید حضور دارند. از طرفی بازیکنان هر زمان که دلشان بخواهد می‌توانند این گربه‌های دوست داشتنی را نوازش کنند. اما جغدها به اندازه‌ی گربه‌ها در این بازی مورد توجه قرار نمی‌گیرند. جغدها هم در مدرسه به وفور یافت می‌شوند با این تفاوت که امکان نوازش آن‌ها وجود ندارد. با توجه به اهمیت جغدها در دنیای هری پاتر، امیدوارم در به‌ روزرسانی‌های آینده، این مورد هم به بازی اضافه شود.

3. قابلیت Photo Mode

قابلیت فوتو مود به بازیکنان اجازه می‌دهد تا با استفاده از امکانات مختلف، تصاویر زیبا و هنری را خلق کنند. فوتو مود باعث می‌شود تا جامعه‌ی بازیکنان یک بازی، تا مدت‌ها تصاویر آن را در صفحات مجازی به اشتراک بگذارند و نام بازی را زنده نگه دارند. این قابلیت مخصوصا در بازی‌هایی با گرافیک واقع گرایانه، به شدت کاربردی است. از مشکلات بازی Hogwarts Legacy این است که با وجود یک دنیای به شدت زیبا، اما قابلیت فوتو مود در آن وجود ندارد.

سطح توجه به جزئیات در مدرسه‌ی هاگوارتز، باور نکردنی است. دنیای غنی، مدل‌های شخصیت‌ها و افکت طلسم‌ها همگی خیلی خوب در این بازی به تصویر کشیده شده‌اند. با وجود این‌ها، در حال حاضر بازیکنان نمی‌توانند در بازی Hogwarts Legacy تصاویر هنری خود را به تصویر بکشند. بسیاری از عناوین، قابلیت فوتو مود را مدتی پس از عرضه به بازی اضافه می‌کنند. پس هنوز امیدوار هستیم تا شاید در به‌ روزرسانی‌های آینده، این قابلیت به بازی Hogwarts Legacy اضافه شود.

2. ذخیره سریع

در ابتدای بازی Hogwarts Legacy فقط منوی تنظیمات در دسترس بازیکنان قرار دارد. از این بخش بازیکنان می‌توانند بازی را ذخیره یا بارگذاری کنند. اگر چه ذخیره‌ی دستی بازی در مقدمه، امکان پذیر نیست، اما بازیکنان به راحتی می‌توانند به گزینه‌های ذخیره و بارگذاری، دسترسی پیدا کنند. متاسفانه اما از مشکلات بازی Hogwarts Legacy می‌توان به این موضوع اشاره کرد که با گذر از بخش مقدمه و ورود به مدرسه‌ی هاگوارتز، منوی بازی کمی پیچیده‌تر می‌شود. هیچ راه سریعی برای دسترسی به منوهای بازی وجود ندارد و گزینه‌های ذخیره و بارگذاری، دم دست نیستند. بسیاری از بازی‌های RPG، گزینه‌ای را برای ذخیره سازی سریع، در اختیار مخاطب قرار می‌دهند. امیدواریم چنین گزینه‌ای در آینده به بازی Hogwarts Legacy هم اضافه شود.

1. افزودن قابلیت کو آپ به بازی Hogwarts Legacy

با توجه به این‌که بازی Hogwarts Legacy در مدرسه‌ای پر از دانش آموزان مختلف جریان دارد، بهتر بود قابلیت کو آپ هم به این بازی اضافه می‌شد. استودیوی آوالانچ سافتور هنوز هم می‌تواند منطقه‌ای را در بازی طراحی کند که بازیکنان برای انجام ماموریت‌های آنلاین، با هم دیدار کنند. برای مثال یکی از مراحل فرعی بازی، انجام دوئل است. سازندگان می‌توانستند از این محیط برای گردهم‌آیی بازیکنان به شکل آنلاین استفاده کنند و آن‌ها را برای رقابت، روبروی هم قرار دهد.

چندی پیش یکی از طرفداران بازی Hogwarts Legacy، یک ماد از بخش چند نفره‌ی این بازی را با نام HogWarp طراحی کرد. این ماد به بازیکنان اجازه می‌دهد تا همراه با دوستان‌شان، وارد مدرسه‌ی هاگوارتز شوند. ماد HogWarp هنوز به طور کامل طراحی نشده و به گفته‌ی سازنده‌ آن، پس از اتمام این پروژه، ماد به صورت رایگان در دسترس همه‌ی بازیکنان قرار می‌گیرد. باید ببینیم آیا تا آن زمان، استودیوی آوالانچ سافتور قابلیت بازی کو آپ را به بازی اضافه می‌کند یا خیر.

بازی Hogwarts Legacy هم اکنون برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 5، و ایکس باکس سریز X/S در دسترس است. نسخه‌ی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان در تاریخ 4 آوریل (15 فروردین 1402) و نسخه‌ی نینتندو سوییچ در تاریخ 25 جولای (3 مرداد 1402) عرضه می‌شوند. به نظر شما چه مشکلات دیگری در بازی Hogwarts Legacy قابل رفع هستند؟ فراموش نکنید که نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.

5 2 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا