ساخت اسپین‌آف How I Met Your Mother در دستور کار هولو قرار گرفت

خالقان سریال اصلی بازمی‌گردند

ساخت اسپین‌آف How I Met Your Father

با توجه به گزارشی که روی وب سایت Deadline کار شده، سرویس استریم هولو مشغول ساخت اسپین‌آف How I Met Your Mother است.

How I Met Your Mother، یک سیتکام است که توسط کریگ توماس (Craig Thomas) و کارتر بیز (Carter Bays) خلق و در قالب ۹ فصل بین سپتامبر ۲۰۰۵ و مارس ۲۰۱۴ پخش شد. سریال تلاش‌های یک گروه پنج نفره را به تصویر می‌کشد که به دنبال عشق زندگی‌شان می‌گردند. داستان البته به موضوعات عاشقانه خلاصه نشده و دیگر فراز و نشیب‌های زندگی شخصیت‌های اصلی‌اش را هم به تصویر می‌کشد. محصول شبکه CBS به واسطه کمدی موجود در فیلمنامه، بهره‌گیری درست از المان‌های دراماتیک و ساختار منحصر به‌فردش تحسین منتقدان را برانگیخت. هر چند، نقدهای دریافتی در فصل‌های بعدی با افت قابل‌توجهی روبرو شد.

علی‌رغم افت کیفی، How I Met Your Mother در زمان پخش توجه‌های بسیاری را به خود جلب کرده و عملکرد فوق‌العاده‌ای را در زمینه بازدید به ثبت رساند؛ شهرتی که همچنان ادامه داشته و در کنار Friends یکی از آثار محبوب در در زیرژانر سیتکام به شمار می‌رود. همین محبوبیت بالا خالقان سریال را به سمت ساخت یک اسپین‌آف به نام How I Met Your Dad سوق داد. پروژه مزبور فاز اولیه و پیش‌تولید را پشت سر گذاشت و حتی قسمت آزمایشی آن ساخته شد. مدیران CBS از نتیجه کار راضی نبوده و از کرگ توماس و کارتر بیز درخواست کردند فیلمنامه را تغییر داده و صحنه‌ها را دوباره ضبط کنند اما آن‌ها نپذیرفتند. در پی این اتفاق، مدیران شبکه با ساخت سریال مخالفت کردند. خالقان HIMYM سپس با چند شبکه و سرویس استریم وارد مذاکره شدند اما نتیجه‌ای در بر نداشت.

طبق گزارشی که روی خروجی وب سایت Deadline قرار دارد، ساخت اسپین‌آف How I Met Your Mother با همکاری هولو آغاز شده است. مطابق انتظار، کریگ توماس و کارتر بیز به عنوان تهیه‌کننده اجرایی روی روند ساخت نظارت می‌کنند. هیلاری داف (Hilary Duff) بازیگر، نویسنده، ترانه‌سرا و تاجر آمریکایی نقش اصلی را ایفا می‌کند. نقش او در سریال سوفی نام داشته و یکی از شخصیت‌های حاضر در داستان است که در عصر برنامه‌های دوست‌یابی به دنبال عشق زندگی خود می‌گردد. از دیگر دست‌اندرکاران پروژه می‌توان آیزک اپتیکر (Isaac Aptaker) و الیزابت برگر (Elizabeth Berger) را نام برد. این دو در کنار داف وظیفه تهیه‌کنندگی را به دوش می‌کشند.

ساخت اسپین‌آف How I Met Your Father
هیلاری داف

اسپین‌آف How I Met Your Mother تحت عنوان How I Met Your Father نامگذاری شده و فصل اولش در قالب ۱۰ قسمت به تصویر کشیده می‌شود. متاسفانه سرویس استریم هولو از انتشار جزئیات بیشتر درباره محصول جدیدش اجتناب کرده است. در نتیجه، سوالات متعددی بدون پاسخ مانده‌اند. مهم‌ترین سوال این است که چه ارتباط داستانی‌ای میان سریال اصلی و اسپین‌آف برقرار است. به خصوص اینکه تا به اینجای کار بازگشت هیچ کدام از شخصیت‌های قدیمی تایید نشده است. در ضمن، مشخص نسیت اسپین‌آف چه زمانی منتشر می‌شود.

بسیاری از آثار سینمایی یا تلویزیونی به مرور زمان محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند اما این موضوع چندان برای How I Met Your Mother صادق نیست. به طور کلی هنوز از محبوبیت بالایی برخوردار است اما طی سال‌های گذشته مورد انتقاد برخی از فعالان حوزه زنان قرار گرفت. آن‌ها به نگاه یکی از شخصیت‌های اصلی سریال به زنان اعتراض داشته‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا