بودجه ساخت سریال The Last of Us چند میلیون دلار است؟

یک سریال گران قیمت دیگر برای اچ‌بی‌او

بودجه ساخت سریال The Last of Us

طبق گزارش‌ها، بودجه ساخت سریال The Last of Us فاش شده است که نشان می‌دهد این مجموعه تلویزیونی مورد انتظار شبکه اچ‌بی‌او (HBO) با هزینه‌ای بالاتر از سریال Game of Thrones ساخته شده است.

سریال جدید شبکه اچ‌بی‌او با خوش‌بینی محتاطانه‌ای از سوی اکثر طرفداران بازی ویدئویی انحصاری پلی‌استیشن روبرو شد، با این حال برخی ممکن است بدبین‌تر باشد که البته سرزنش کردن این دسته از طرفداران نیز سخت است، چون اقتباس‌های بازی‌های ویدئویی در اکثر مواقع چندان موفق نبوده‌اند.

خوشبختانه، این بار مدیران شبکه اچ‌بی‌او استعدادهای قابل اعتمادی را جذب کرده‌اند که بازی اصلی را به اندازه طرفداران دوست دارند. در حقیقت یکی از اعضای کلیدی ساخت بازی‌ها که به نوع مولف و خالق آن‌ها نیز هست در ساخت سریال The Last of Us مشارکت دارد.

اکنون، گزارش جدیدی منتشر شده که بودجه ساخت سریال The Last of Us اشاره می‌کند و نشان می‌دهد که اچ‌بی‌او چگونه به آن چه در آستین خود دارد، اعتماد بالایی کرده است.

بودجه ساخت سریال The Last of Us چقدر است؟

مقاله جدیدی از رسانه نیویورکر (The New Yorker) فاش کرده است که هر قسمت از سریال The Last of Us شبکه اچ‌بی‌او گرانتر از بودجه ساخت هر قسمت فصل پنجم سریال Game of Thrones خواهد بود.

همان طور که توسط وب‌سایت TV Guide گزارش شده است، ساخت هر قسمت از پنجمین فصل این نمایش فانتزی بسیار محبوب بین ۶ تا ۸ میلیون دلار هزینه داشت که در مجموع بین ۶۰ تا ۸۰ میلیون دلار برای کل آن فصل هزینه برداشته است.

در جولای ۲۰۲۱، دامیان پتی (Damian Petti)، رئیس اتحادیه بین‌المللی کارمندان صحنه‌های تئاتری لوکال ۲۰۱۲ کانادا گفت که طبق گزارش‌ها بودجه ساخت سریال The Last of Us بیش از ۱۰ میلیون دلار برای هر قسمت خواهد بود. فصل اول این سریال ۹ قسمت دارد و این بدان معناست که هزینه ساخت فصل اول این سریال حداقل ۹۰ میلیون دلار است.

در حالی که این اعداد در جاهای دیگر تائید نشده‌اند، به نظر می‌رسد این گزارشی که اخیرا منتشر شده است، با همان محدوده مطابقت دارد.

برای مقایسه، سایر اقتباس‌های بزرگ بازی‌های ویدئویی مانند سریال Halo از شبکه پارامونت پلاس (+Paramount) و سریال The Witcher محصول شبکه نتفلیکس (Netflix) نیز هر دو تقریبا به همین اندازه برای هر قسمت هزینه داشته‌اند.

با توجه به هزینه‌های ساخت فصل پنجم سریال Game of Thrones، احتمالا هزینه ساخت هر قسمت از سریال The Last of Us از ۱۵ میلیون دلار فراتر نرود، رقمی که به هر یک از قسمت‌های فصل ششم سریال Game of Thrones اختصاص داده شده بود.

چرا هزینه ساخت سریال The Last of Us اینقدر زیاد است؟

اگر شبکه اچ‌بی‌او در حال حاضر به راحتی به سریال The Last of Us بودجه ساخت فصل پنجم سریال Game of Thrones را داده باشد، پس همین به راحتی می‌تواند یک دلیل معتبر برای اعتماد به تیم خلاق این پروژه بدهد.

بودجه‌ای بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون دلار مبلغ قابل احترامی برای هر قسمت است و قطعا طرفداران باید هیجان‌زده باشند. با این حال، بودجه ساخت سریال The Last of Us در مقابل گران‌ترین سریال‌های ساخته شده در تمام دوران‌ها، چندان بودجه زیادی به نظر نمی‌رسد.

در واقع در سال ۲۰۲۲، شرکت آمازون (Amazon) سریال Lord of the Rings: Rings of Power را پخش کرد که پرهزینه‌ترین سریال ساخته شده در تاریخ است که هر قسمت آن با بودجه ۵۸ میلیون دلاری ساخته شده بود و نهایتا بودجه ساخت فصل اول این سریال به رقم نجومی ۴۶۵ میلیون دلار می‌رسد.

البته  به نظر نمی‌رسد سریال The Last of Us به چنین بودجه‌های بزرگی برای ساخت احتیاج داشته باشد تا بتواند داستان خود را به طور موثر و تاثیرگذار در رسانه تلویزیونی روایت کند. اگر هم رقم گزارش شده نیز درست باشد، هزینه ساخت این سریال مورد انتظار شبکه اچ‌بی‌او تنها اندکی کمتر از بودجه ساخت سریال The Mandalorian محصول شبکه دیزنی پلاس (+Disney) است.

خوشبختانه طرفداران مجبور نخواهند بود خیلی منتظر بمانند تا بفهمند آیا این سریال می‌تواند انتظاراتشان را برآورده کند یا خیر. قسمت اول سریال The Last of Us در تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۲۳ (۲۵ دی ۱۴۰۱) پخش خواهد شد و ۸۵ دقیقه زمان خواهد داشت.

سریال The Last of Us توسط کریگ مازین (Craig Mazin)، خالق سریال کوتاه تحسین شده Chernobyl به همراه نیل دراکمن (Neil Druckman)، خالق، نویسنده و کارگردان بازی‌های The Last of Us و The Last of Us Part II ساخته شده است. پدرو پاسکال (Pedro Pascal) در نقش جوئل (Joel)، بلا رمزی (Bella Ramsey) در نقش الی (Ellie)، گابریل لونا (Gabriel Luna) در نقش تامی (Tommy)، آنا تورو (Anna Torv) در نقش تس (Tess)، ماریا دندریج (Maria Dandridge) در نقش مارلین (Marlene) و نیکو پارکر (Nico Parker) در نقش سارا (Sarah) از جمله بازیگرانی هستند که در این سریال به ایفای نقش پرداخته‌اند. همچنین اشلی جانسون (Ashley Johnson) و تروی بیکر (Troy Baker)، صداپیشگاه الی و جوئل نیز در این سریال حضور دارند و به ترتیب نقش دو شخصیت آنا (Anna) و جیمز (James) را ایفا می‌کنند.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا