#مهسا_امینی

آیا قسمت آخر سریال Hawkeye به اتفاقات No Way Home می‌رسد؟

اسپایدرمن محبوب محله می‌آید؟!

قسمت آخر سریال Hawkeye

یکی از شایعه‌های پخش شده درباره قسمت آخر سریال Hawkeye این است که احتمالا باید شاهد حضور پیتر پارکر (Peter Parker) در آن باشیم، در حالی که به انتقام‌جو قدیمی و دوست استاد خود کمک می‌کند.

هنگامی که تریلر سریال Hawkeye برای اولین بار حدود چند ماه پیش پخش شد، متوجه شدیم که داستان ماجراجویی جدید کماندار معروف اونجرز (Avengers) در شهر نیویورک خواهد بود. حال با پخش این سریال، می‌بینیم که آمدن کلینت بارتون (Clint Barton) به این شهر، ظاهرا او با دختری به نام کیت بیشاپ (Kate Bishop) آشنا می‌شود که از بچگی طرفدار او بوده است! اما به جز این دو کاراکتر اصلی سریال، می‌دانید دیگر چه کسی در شهر نیویورک مدام به دنبال دستگیر کردن مجرمان است؟

شهر نیویورک منزل اسپایدرمن محبوب محله است؛ جایی که او روز و شب به دنبال مجرمان می‌رود و آن‌ها را با تار عنکبوت دستگیر، و برای پلیس آویزان می‌کند! حال روایت سریال Hawkeye نیز دقیقا در همین شهر جریان دارد و طی قسمت‌های منتشر شده، می‌دانیم که داستان در دوران کریسمس است. با این وجود، اگر پایان فیلم No Way Home را مشاهده کرده باشید، می‌دانید که پیتر پارکر پس از تمامی اتفافاتی که از آن رد شده، در نیویورک پوشیده از برف به سمت مکانی می‌رود.

حال نکته قابل توجه اینجاست؛ ما در تیزرهای مختلف قسمت آخر سریال Hawkeye دیده بودیم که ظاهرا در مرکز شهر و مکان معروف اسکی روی یخ نیویورک، یک درگیری بزرگ و تیراندازی بین کیت بیشاپ و کلینت و دشمنان آن‌ها شکل می‌گیرد. حال در این بین وقتی که فیلم Spider-Man: No Way Home تمام می‌شود، می‌بینیم که پیتر دقیقا با لباس جدید خود به سمت همین زمین یخی می‌رود! این یعنی او متوجه شده اخبار پلیس درباره این تیراندازی شده و حال به سمت آن می‌رود تا کلینت را نجات دهد.

کینگ پین در قسمت آخر سریال Hawkeye و ارتباط آن با مرد عنکبوتی

داستان خود No Way Home در تابستان جریان داشت و حتی در آن مقدمات اجرای موزیکال معروف Rogers The Musical را دیده بودیم؛ موردی که در سریال Hawkeye هم دیده شد و می‌تواند رابط اصلی بین این سری و No Way Home باشد.

جدای از این موارد نیز یک نکته فوق‌العاده بزرگ که درباره این سریال وجود دارد، این است که در قسمت پنجم ما برای اولین بار شاهد کینگ پین (King Pin) با همان ظاهری که در سریال نتفلیکس دردویل (Daredevil) بود، در دنیای MCU بودیم. این شخصیت در واقع ابرشرور بزرگ دنیای سریال دردویل بود که در قسمت پایانی آن، ظاهرا نابود شد. اما حال او برگشته و ما از صحنه‌های داخل فیلم Spider-Man: No Way Home می‌دانیم که دردویل هم داخل شهر نیویورک در جهان MCU حضور دارد؛ آن هم دقیقا با همان بازیگر اصلی خود از نتفلیکس!

با این حساب، اینکه دردویل در قسمت آخر سریال Hawkeye حاضر شود، یک مورد بسیار منطقی و صحیح بوده و احتمال آن بسیار زیاد خواهد بود. اما دشمنی کینگ پین با اسپایدرمن در کتاب‌های کمیک، تا حدودی بیشتر از دردویل است؛ در نتیجه اگر در قسمت آخر ناگهان سر و کله پیتر پارکر پیدا شده و جلوی سربازان کینگ پین را بگیرد، هرگز بعید نیست.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا