#مهسا_امینی

کارگردانان سریال Hawkeye مشخص شدند

فصل اول ظاهرا شش قسمت دارد

کارگردانان سریال Hawkeye

به لطف گزارشی که اخیرا وب سایت The Hollywood Reporter منتشر کرده، حالا کارگردانان سریال Hawkeye را می‌شناسیم.

جرمی رنر (Jeremy Renner) هنرپیشه و ترانه‌نویس آمریکایی در سال ۲۰۱۱ میلادی به دنیای سینمایی مارول پیوست تا نقش کلینت بارتون یکی از شش عضو ابتدایی انتقامجویان را ایفا کند. این شخصیت طی سال‌های گذشته مجموعا در پنج فیلم سینمایی حاضر شد اما هرگز در مرکز توجه‌ها قرار نداشت. در نتیجه، آنطور که باید و شاید به کاراکتر و زندگی شخصی او پرداخته نشد. استودیوی مارول که به خوبی از این موضوع اطلاع داشت، تصمیم گرفت اقتباس سریالی آن را برای سرویس استریم دیزنی پلاس تولید کند. این سریال نه تنها سرنوشت هاکای پس از فیلم Avengers: Endgame را به نمایش می‌گذارد، بلکه حکم یک معرفی را برای شخصیت کیت بیشاپ خواهد داشت.

استودیوی مارول در جریان رویداد کامیک کان ۲۰۱۹ از سریال Hawkeye رونمایی کرد. چند ماه بعد، جاناتان ایگلا (Jonathan Igla) به عنوان نویسنده‌ی ارشد و شورانر به تیم تولید اضافه شد. در پرونده‌ی حرفه‌ای او آثار مختلفی از جمله سریال‌های Mad Men و Sorry for Your Loss دیده می‌شود. کیتی متیوسون (Katie Mathewson) و تنر بین (Tanner Bean) هم به عنوان نویسنده به ایگلا در فرآیند تکمیل فیلمنامه‌ها کمک می‌کنند. این دو، مدت کوتاهی قبل از تبدیل شدن ویروس کرونا به یک بحرانی جهانی و تعطیلی پروژه‌های در حال ساخت کار خود را آغاز کردند.

وب سایت The Hollywood Reporter اخیرا با انتشار یک مطلب اختصاصی به معرفی کارگردانان سریال Hawkeye پرداخته است. بر این اساس، امبر فینلیسن (Amber Finlayson) و کیتی الوود (Katie Ellwood) که با نام مستعار برت و برنی در قالب یک تیم فعالیت می‌کنند، سه قسمت ابتدایی را جلوی دوربین می‌برند. وظیفه‌ی ساخت سه قسمت انتهایی هم به ریس توماس (Rhys Thomas) سپرده شده است. برت و برنی چندی پیش فیلم کمدی و درام Troop Zero را برای سرویس ویدیو پرایم ساختند. توماس هم فیلم John Mulaney & the Sack Lunch Bunch را ساخت که مخصوص کودکان است. این محصول که به سفارش نتفلیکس تولید شده بود، بازخوردهای بسیار مثبتی را در راتن تومیتوز دریافت کرده است.

انتخاب امبر فینلیسن، کیتی الوود و ریس توماس به عنوان کارگردانان سریال Hawkeye دو نکته‌ی مهم را در خود جای داده است: نکته‌ی اول به تعدد کارگردانان مربوط می‌شود. با انتخاب سه کارگردان متفاوت، Hawkeye اولین سریال مارول نامگذاری خواهد شد که چند کارگردان دارد. سریال‌های WandaVision ،The Falcon and The Winter Soldier و Loki تنها یک کارگردان دارند؛ نکته‌ی دوم و پایانی هم به سابقه‌ی کاری فینلیسن، الوود و توماس ربط دارد. بخش عمده‌ی فعالیت‌های این سه به حوزه‌ی کمدی تعلق دارد. در نتیجه، می‌توان پیش‌بینی کرد اقتباس تلویزیونی هاکای شامل المان‌های طنز باشد. به هر حال، نباید فراموش کرد یکی از شخصیت‌های اصلی قصه یک دختر نوجوان است.

در حال حاضر هیچ گونه اطلاعاتی از زمان پخش سریال Hawkeye در دسترس نیست.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا