بالاخره یک نکته مرتبط با سری هری پاتر در Hogwarts Legacy پیدا شد

نیاکان خانواده‌ای معروف

بالاخره یک نکته مرتبط با سری هری پاتر در Hogwarts Legacy پیدا شد امیرحسین ناصری ۰ ۰۴ فروردین ۱۴۰۱ اخبار بازی
هری پاتر در بازی Hogwarts Legacy

چنان که به نظر می‌رسد، سازندگان بالاخره موردی را اعلام کرده‌اند که طبق آن، داستان سری هری پاتر در Hogwarts Legacy هم مرتبط خواهد شد!

طرفداران هری پاتر (Harry Potter) از حدود دو دهه پیش کتاب‌ها و فیلم‌های مرتبط با این شخصیت و جهان Wizarding World را دنبال کرده‌اند. با این حال محبوبیت این داستان‌ها باعث شده است تا سازندگانی از استودیوهای مختلف، تصمیم بگیرند تا در ۲۰ سال گذشته انواع بازی‌های ویدیویی با محوریت شخصیت هری پاتر را بسازند و کنترل جهان جادویی آن را به دست کاربران بدهند. این در حالی است که در میان این عناوین مختلف، عملا هیچکدام نتوانستند چنان که باید و شاید طرفداران و منتقدان را راضی نگه دارند.

به هر حال ساختن اثر اقتباسی همیشه مشکلات خاص خود را دارد، اما دقیقا مورد اصلی که باعث شکست عناوین قبلی در سری بازی‌های هری پاتر می‌شد، این بود که آن‌ها سعی داشتند تا دقیقا همان فیلم‌های سینمایی منتشر شده را به ویدیوگیم تبدیل کنند؛ فارق از هرگونه خلاقیتی که آن‌ها را خاص و متنوع کند. به همین دلیل، اکنون که استودیو اوالانچ (Avalanche) دست به ساخت یک بازی جدید تحت عنوان Hogwarts Legacy زده، تلاش کرده تا آنجا که می‌تواند از داستان اصلی هری پاتر فاصله بگیرد! به نحوی که گرچه داستان در جهان هری پاتر روایت می‌شود، اما اینبار این کاراکتر در Hogwarts Legacy حضور ندارد!

در واقع داستان این بازی جدید در سال‌های ۱۸۹۰ به بعد روایت می‌شود، زمانی که اصلا نه هری پاتری وجود داشت و نه «اسمش را نبر» به عنوان یک تهدید جدی در جهان جادوگران ظهور کرده بود. بدین ترتیب، سازندگان دست بازتری برای پیاده‌سازی خلاقیت‌های خود دارند، ضمن اینکه همچنان داستان را در همان جهانی روایت می‌کنند که روزی هری پاتر در آن بزرگ‌ترین دشمنش را شکست می‌دهد. با این وجود، پس حتما باید به جز مکان‌های آشنا و روح‌های داخل مدرسه هاگوارتز، برخی نشانه‌های مشترک بین هری پاتر و این بازی جدید وجود داشته باشد؛ نشانه‌هایی که سازندگان تاکنون چیز زیادی درباره آن نگفته بودند اما حال ظاهرا مشخص شده که خانواده ویزلی (Weasly) هم در میان افرادی هستند که می‌توانید در بازی با آن‌ها ارتباط برقرار کنید!

خانواده ویزلی از جهان هری پاتر در بازی Hogwarts Legacy

در نخستین فیلم از سری Harry Potter دقیقا اولین دوستی که هری در قطاری که به سمت هاگوارتز می‌رفت پیدا کرد، پسری به نام ران (Ron) بود. ران، پسر کوچک خانواده ویزلی بود که دو برادر دوقلو و همچنین خواهری به نام جینی (Ginny) داشت که بعدها هری پاتر با او ازدواج کرد. با این حال، چنان که در داستان این فیلم‌ها و همچنین کتاب‌های هری پاتر فهمیده بودیم، ظاهرا پیشینه خانواده ویزلی در هاگوارتس همیشه درخشان بوده است! به همین دلیل هم حال اصلا بعید نیست که چندی از اعضای آن را در Hogwarts Legacy ببینیم.

سازندگان در استودیو آوالانچ رسما اعلام کرده‌اند که در میان همیارهایی که در بازی می‌توانید برای خود داشته باشید، اگر به خانه گریفندور بروید، احتمالا با چند عضو از خانواده ویزلی آشنا خواهید شد. به هر حال هرقدر که شخصیت‌های داخل بازی برای کاربران ناشناخته هستند، احتمالا نام‌هایی که از خانواده‌های قدیمی می‌شنوید کاملا شما را به یاد برخی افراد خواهد انداخت.

بازی Hogwarts Legacy برای عرضه در تعطیلات پایان سال ۲۰۲۲ در نظر گرفته شده و برای کنسول‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس – اس، ایکس باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه شخصی و نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا