سخت ترین دشمنان بازی ها

۸ مورد از سخت ترین دشمنان بازی ها که گیمرها از آن‌ها دوری می‌کنند!

چالش‌های سخت که حتی حرفه‌ای ترین‌ها نیز از ان‌ها بیزارند!

بازی‌های ویدیویی جذاب و سرگرم کننده‌اند، اما نه وقتی در برابر سخت‌ترین دشمنان قرار می‌گیرید! در این مطلب به معرفی سخت ترین دشمنان در بازی ها می‌پردازیم که کاربران دوست ندارند با آن‌ها روبرو شوند!

در این مطلب قصد داریم درباره اتفاقی صحبت کنیم که همه گیمرها حداقل یک مرتبه با آن روبر شده‌اند. بازی‌های ویدیویی همیشه لذت بخش نبوده و ما گاهی با دشمنانی روبرو می‌شویم که روزگار را بر ما سخت می‌کنند! این سختی می‌تواند به دلیل قدرت زیاد دشمن یا نحوه مبارزه آن‌ها یا بسیاری دلایل دیگر باشد. البته نباید فراموش کرد که توسعه دهندگان نیز از این کار دست نکشیده و در حقیقت برای کاربران چالش‌های جدید به وجود می‌آورند! حال در این مطلب قصد داریم به سخت ترین دشمنان بازی ها نگاهی داشته باشیم که کمتر کسی به مبارزه با آن‌ها علاقه دارد!

هانترها در سری بازی Halo

سری بازی Halo طی سال‌ها به ما یاد داده که در این سری بازی همه مشکلات با سیل گلوله حل می‌شوند، اما رویارویی با هانترها نیازمند دور انداختن استراتژی سیل گلوله‌هاست! این قهرمانان کاوننت معمولا در گروه‌های دو نفره حرکت کرده و سلاح‌هایی فوق العاده قوی در اختیار داشته که یک گلوله آن‌ها مستر چیف را از پای در می‌آورد. مبارزه در برابر هانترها نیازمند برنامه ریزی و صبر است. تقریبا تمام گلوله‌های شما از سپر هانترها کمانه کرده و مستر چیف کشته می‌شود.

دث کلاو در سری بازی Fallout

برهوت سری بازی Fallout جایی برای مردم عادی نیست! دنیای فال اوت مملو از موجودات جهش یافته و یاغیانی بوده که برای کشتن شما درنگ نمی‌کنند. یکی از قوی‌ترین این موجودات دث کلاوها (Deathclaw) هستند. این هیولاهای عجیب و غریب به محض دیدن شما به شما حمله ور می‌شوند. علاوه بر آن، دث کلاوها سریع و قوی بوده و تا زمانی که شما را از پای در نیاورند متوقف نخواهند شد! رویارویی با یکی از این هیولاها به معنی سخت شدن روز شما خواهد بود!

مایندفلیر در بازی Baldur’s Gate 3

مایندفلیرها (Mindflayer) از عجیب‌ترین دشمنان نه تنها در بازی Baldur’s Gate 3، بلکه در تمام دنیاهای فانتزی بوده که به معنای واقعی شما را اسیر خود می‌کنند. رویارویی با مایندفلیرها تنها با مبارزه مستقیم و شمشیر کشیدن امکان پذیر نیست. مبارزه با این موجودات به قدری طاقت فرسا بوده که شما حتی با وجود دانش از حضور یک مایندفلیر در منطقه و از انتظار کشیدن برای رویارویی با آن‌ها نیز خسته می‌شوید. مایندفلیرها به طور اختصاصی با حملات سایونیک (Psionic Attack) با شما مبارزه می‌کنند و این یعنی مایندفلیرها از فواصل دور نیز شما را تحت تاثیر قرار داده و روزتان را سیاه می‌کند. علاوه بر کاهش سلامت پس از حملات این موجودات، احتمال گیج شدن یا طلسم شدن شما نیز به شدت بالاست. در نتیجه این احتمال وجود داشته که مایندفلیرها را از بین ببرید، اما به احتمال زیاد زخم‌هایی جبران ناپذیر به شما وارد می‌شود. پیشنهاد ما این بوده کلا با مایندفلیر درگیر نشده و فرار را بر قرار ترجیح دهید!

اژدها در بازی The Elder Scrolls V: Skyrim

زمانی که استودیو بتزدا از اژدها (Dragon) به عنوان دشمن اصلی ما در بازی محبوب The Elder Scrolls V: Skyrim رونمایی کرد، دنیای ویدیو گیم شوکه شد. البته نباید فراموش کرد که مبارزه در برابر اژدهایانی که خارج از مراحل اصلی می‌بینیم، به اندازه مبارزه در برابر اژدهایان داستان اصلی بازی سرگرم کننده نیستند. با این حال به طور کلی مبارزه در برابر آن‌ها لذت بخش بوده،  اما موضوعی که آن‌ها را در این فهرست قرار داده، تکراری شدن مبارزه در برابر آن‌هاست. بازی اسکایریم به شدت وسیع بوده و رویارویی مداوم با اژدهایان در این بازی می‌تواند پس از مدتی به معنای واقعی خسته کننده شود. علاوه بر آن، شما اگر شخصیتی داشته باشید که برای مبارزات فاصله دور تعلیم ندیده باشد، مبارزه با او در برابر اژدهایان زمان بر شده که باعث می‌شود مبارزه در برابر آن‌ها را از گذشته نیز خسته کننده‌تر کند!

فینگرکریپر در بازی Elden Ring

فینگرکریپر (Fingercreeper) از آن دشمنانی بوده که حتی شنیدن نامش برای ما ترسناک است. فینگرکریپرها موجوداتی هستند که در نقاط زیادی از بازی Elden Ring دیده شده و جسمی شبیه به عنکبوت، ساخته شده از انگشت‌های دست انسان دارند! اما ظاهر آن‌ها نیست که تن ما را به رعشه وادار می‌کند. مبارزه در برابر فینگرکریپرها بوده که آن‌ها را منفور کرده است. فینگرکریپرها کاملا ثابت مانده و تنها به دشمنانی حمله کرده که با بی توجهی از کنار آن‌ها عبور می‌کنند. در حقیقت مبارزه با فینگرکریپرها زمانی آغاز شده که سلامت شما به کمترین میزان خود رسیده است!

رنکور در بازی Star Wars Jedi: Survivor

رنکور (Rancor) یکی از اصلی‌ترین هیولاهای در دنیای جنگ ستارگان است و همین موضوع باعث شده ما مبارزه‌ای سخت در برابر آن را در بازی Star Wars Jedi: Survivor تجربه کنیم. این هیولاهای عظیم الجثه در سیاره‌ای به نام کوبوه (Koboh) حضور دارند. به باور ما شما باید این موضوع را پیش از ورود به این سیاره بدانید. رنکورها هیولاهایی قوی با سلامت بسیار زیاد هستند، اما سرعت فوق العاده پایینی دارند که کمکی بزرگ به کاربران طی مبارزه در برابر آن‌هاست.

برن فلینگر در بازی Hades

بازی Hades یک بازی در سبک روگ لایک بوده و این یعنی هر لحظه ممکن است با هر دشمنی از دنیای بازی روبرو شوید. یکی از دشمنان این بازی که هرگز دوست ندارید با آن روبرو شوید، برن فلینگر (Burn-Flinger) است. این دشمن در بازی Hades به دو روش مختلف به شما حمله می‌کند. یکی از روش‌های آن، پرتاب گویی بوده که تقریبا همیشه با شما برخورد می‌کند. دیگر روش حمله پرتاب گویی بوده که شما را زمانی که در حال مبارزه با دیگر دشمنان هستید، دنبال می‌کند. مهم نیست برن فلینگر به کدام روش به شما حمله کند، مهم این بوده که شما قرار نیست مبارزه آسانی در برابر آن داشته باشید. همیشه به خاطر داشته باشید که پیش از هر دشمن دیگر، اول برن فلینگر را شکست دهید!

برسرکر در سری بازی Gears of War

برسرکرها (Berserker) در بازی Gears of War شاید نابینا باشند، اما این موضوع مبارزه با آن‌ها را ساده نمی‌کند! هر نسخه از سری بازی Gears of War معمولا یک مبارزه در برابر برسرکرها دارد. برسرکرها قدرت شنوایی فوق العاده قوی داشته و به محض شناسایی شما، با سرعت بالا به سویتان حمله ور شده و تنها یک ضربه آن‌ها برای نابودی شما در بازی کافیست! در نتیجه، فرار به سوی اشتباه یا عکس العمل کم سرعت می‌تواند به معنای بازگشت شما به چک پوینت باشد!

دنیای بازی‌های ویدیویی همیشه راهی برای غافلگیر کردن ما در خود دارند، اما برخی از آن‌ها به روشی ما را غافلگیر کرده که از تجربه یک بازی به معنای واقعی شوکه می‌شویم. در این مطلب سعی داشتیم نگاهی به سخت ترین دشمنان بازی ها داشته باشیم. شما کدام یک را به عنوان سخت ترین دشمن انتخاب می‌کنید؟ آیا دشمن دیگری در دیگر بازی‌ها وجود داشته که شما را به سختی انداخته باشد؟ در انتظار نظرات و تجربیات شما هستیم.

3.8 13 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا