تماشا کنید: تریلر سریال Halo با رونمایی از سرگذشت مسترچیف منتشر شد

یک اقتباس جذاب از فرنچایزی محبوب

طبق اعلام رسمی پس از مدت‌ها انتظار، نهایتا دومین تریلر سریال Halo منتشر شد تا در آن شاهد جنگ بین سربازان اسپارتان و مستر چیف (Master Chief) با دشمنان خارجی باشیم که قصد نابودی سیاره را دارند!

سری بازی‌های Halo مدت‌هاست که توسط دارندگان کنسول‌های ایکس باکس و طرفداران فرنچایز شناخته شده‌اند. سرگذشت یک سرباز اسپارتان که ظاهرا برای نجات مردم برنامه‌ریزی شده و با قدرتی که دارد، از هیچ تلاشی برای زنده نگه داشتن افراد بی‌گناه و شکست دشمنان دریغ نمی‌کند.

با این وجود مدتی بود که سری Halo دیگر جذابیت سابق را نداشت و بازی Halo 5 هم نتوانست چنان که باید و شاید خوب ظاهر شود. با این وجود، پیش از در دسترس قرار گرفتن کنسول‌های نسل نهمی، خبرها و شایعات درباره یک بازی جدید به نام Halo Infinite منتشر شدند که قرار بود تا اولین عنوان انحصاری با عرضه ایکس باکس سری ایکس و اس باشد. اما این دوران دوامی نیاورد و خیلی زود متوجه شدیم که بازی یک سال تاخیر خورده است!

این تاخیر چند ماهه و سپس یک ساله، خیلی روی نا امید شدن طرفداران تاثیرگذار بود، اما تیم ایکس باکس اواخر سال ۲۰۲۱ و حال در ۲۰۲۲ برنامه‌هایی را برای سری Halo پیاده‌سازی کرده‌اند که همه آن نا امیدی‌ها را کنار می‌زند. اول از همه شاهد عرضه زود هنگام بخش Multiplayer بازی Halo Infinite برای کنسول‌های ایکس باکس و پلتفرم رایانه شخصی بودیم، سپس بخش داستانی بازی دقیقا همانطور که انتظار می‌رفت عرضه شد و توانست خیلی خوب انتظارات را برآورده کند.

با این وجود، این تمام ایده‌‌های سازندگان برای فرنچایز Halo نبود! بلکه مدت‌ها بود مکه درباره سریال این مجموعه شنیده بودیم و حال نیز تریلر رونمایی از آن منتشر شده است؛ ویدیویی که در آن، یک اقتباس جذاب و دیدنی مشاهده می‌شود.

در تریلر سریال Halo می‌توانید شاهد بسیاری از المان‌های داخل بازی باشید؛ از صدای خاص و منحصر مستر چیف گرفته، تا دشمنان Covenant که از شمشیرها و سلاح خاص خود استفاده می‌کنند. با این وجود اگر به جزئیات کار دقت کنید، کاملا واضح است که سازندگان مرز بین یک اقتباس کامل و روایتی جداگانه را رعایت کرده‌اند. این یعنی سریال منحصر است و داستانی مرتبط اما خاص دارد، اما در عین حال از بسیاری از المان‌های بازی که طرفداران خیلی زود آن‌ها را تشخیص می‌دهند هم استفاده می‌کند.

با این وجود، یک نکته جالب درباره سری Halo آنجاست که مات هرگز شاهد صورت مستر چیف نبوده‌ایم؛ گرچه در تریلر سریال Halo می‌بینیم که سایر اسپارتان‌ها ابتدا صورتشان دیده می‌شود و سپس کلاه مخصوص ماموریت خود را می‌گذارند. با این حساب، آیا بالاخره چهره مستر چیف نمایان می‌شود؟

در تریلر قبلی سریال Halo که در مراسم Game Awards 2021 پخش شده بود، دیده بودیم که پابلو شرایبر (Pablo Schreiber)‌ در نقش مستر چیف حاضر شود،‌ اما همچنان صورت مستر چیف در نقش کاملا پوشیده با کلاه معروفش بود. شرایبر اظهار کرده که بازی کردن نقش مستر چیف یک کار هرکول مانند بود که او را مجبور می‌کرد تا برای به دست آوردن هیکل ایده‌آل، یک برنامه ورزشی فوق سنگین داشته باشد. 

در آخر نیز لازم است بدانید که جزئیات کامل و دقیقی از داستان سریال منتشر نشده، اما حداقل می‌دانیم که روایت آن ارتباط مستقیم با سری بازی را ندارد و در یک خط زمانی جداگانه جریان خواهد داشت. همچنین چنان که در تریلر جدید سریال Halo دیده شد، کورتانا (Cortana) باز هم در کنار مستر چیف حاضر خواهد شد تا به او کمک کند!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا