بخش چند نفره بازی Halo Infinite

بررسی ۱۰ نکته مهم برای برنده شدن در بخش چند نفره بازی Halo Infinite

چگونه در هیلو حرفه‌ای شویم؟

فرقی نمی‌کند که یک تازه‌کار هستید یا اینکه پیش‌تر با عناوین مختلف سری Halo آشنایی داشته‌اید؛ چراکه بدون شک در بخش چند نفره بازی Halo Infinite نکاتی وجود دارد که اگر آن‌ها را رعایت نکنید، موفقیت چندانی هم نخواهید داشت!

شروع سری بازی Halo از سال ۲۰۰۱ توسط استودیو بانجی (Bungie) انجام شده و پس از موفقیت، عملا به یک نماد برای کنسول‌های بازی ایکس باکس تبدیل شد. عناوین مختلف این مجموعه همگی جذابیت خاص و طرفدارانی دارند که از دنبال کردن سرگذشت مستر چیف (Master Chief) و یاران او لذت می‌برند. همچنین در بازی‌های مختلف این سری بخش همیشه بخش چند نفره هم وجود داشت تا افراد با دوستان خود به تجربه حالتی متفاوت و رقابتی بپردازند.

با این وجود، جدیدترین عنوان از سری Halo این بخش را برای اولین بار به صورت کاملا رایگان در اختیار افراد قرار داده تا بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای قادر به رقابت آنلاین باشند. اما اگر قصد قدم گذاشتن داخل میدان پر هیاهو بخش چند نفره بازی Halo Infinite را داشته باشید، قطعا باید به برخی نکات خاص دقت کنید تا پشت سر هم شکست نخورید! حال احتمالا خود این موارد را به صورت تجربی و بعد از مدتی متوجه می‌شوید، ولی اگر می‌خواهید زودتر پیشرفت کنید، بد نیست همیشه نکات زیر را هنگام تجربه بازی در نظر بگیرید.

۱۰. اهمیت حمله نزدیک با سلاح سرد

در اکثر بازی‌های آنلاین سبک شوتر اول شخص، همیشه تمرکز بازیکنان بیشتر روی تیراندازی با سلاح اصلی و دقت خواهد بود. با این حال، در بخش چند نفره بازی Halo Infinite اوضاع کمی متفاوت است. در این عنوان هم قاعدتا دوباره سلاح اصلی همان چیزی است که بیشترین استفاده را در حالت‌های شلوغی مانند Big Team Battle خواهد داشت، اما اگر به اسپارتان دشمن نزدیک شوید، حمله با سلاح سرد حرف اول را می‌زند!

شما در این شرایط می‌توانید با تیراندازی در حالت Hip Fire (بدون هدف‌گیری) دشمن خود را گلوله باران کنید، اما از آنجا که سلاح سرد سریع‌تر عمل می‌کند، بهتر است تفنگ خود را کنار گذاشته و دشمن خود را با با آن بزنید. با این وجود، دو نکته بسیار مهم هنگام حمله Melee یا همان نزدیک در بازی Halo Infinite وجود دارد که باید به آن دقت کنید؛ اول اینکه اگر از پشت به دشمن حمله کنید، حتما او را با یک ضربه خواهید کشت! دوم هم اینکه اگر نزدیک دشمن هستید و شیلد او هنوز شکسته نشده، ابتدا با تیر حریف را بزنید و سپس به صورت ناگهانی حمله نزدیک کنید؛ چراکه با وجود شیلد نمی‌توانید با یک ضربه کار او را تمام کنید و در نتیجه، احتمالا کشته خواهید شد.

۹. مکان ظاهر شدن اسلحه پرقدرت را تصرف کنید!

در بخش چند نفره بازی Halo Infinite یک تفاوت بسیار بزرگ با دیگر عناوین سبک شوتر آنلاین وجود دارد، آن هم گرفتن سلاح قدرتمند یا همان Power Weapon در هر نقشه است! این تفنگ‌ها که ممکن است حتی موشک‌انداز باشند، عملا به بازیکن کمک می‌کنند تا راحت‌تر از استفاده از سلاح عادی کشته بگیرد. با این حال، باید بدانید که در مکانی خاص از هر نقشه در بازی، این سلاح ناگهان ظاهر می‌شود و پس از مدتی هم استفاده آن به آخر می‌رسد. با این حساب، کسی که زودتر خود را به مکان ظاهر شدن این سلاح پر قدرت برساند، کشته‌های بیشتری را با آن خواهد گرفت.

حال یک نکته مهم درباره این مسئله وجود دارد؛ ببینید استفاده از سلاح پر قدرت داخل بازی محدودیت دارد، اما بعد از تمام شدن آن باز هم می‌توانید از همان مکانی که ظاهر شده بود یکی دیگر را بردارید! بعد از مدتی کوتاه، سر و کله این سلاح دوباره پیدا می‌شود، در نتیجه یکی از تاکتیک‌های مناسب برای کسب پیروزی در Halo Infinite، مراقبت از همین مکان و گرفتن پشت سر هم Power Weapon در بازی خواهد بود!

۸. از AI Scan بهره بگیرید

به دنبال نکته قبلی، برخی از بازیکنانی که تازه‌کار هستند و هنوز با نقشه‌های مختلف بخش چند نفره بازی Halo Infinite آشنایی ندارند، می‌توانند برای راحت‌تر شدن کار خود از AI Scan استفاده کنند. این ویژگی همانطور که از اسمش هم پیداست، هوش مصنوعی اسپارتان شما را فعال می‌کند و در نتیجه، می‌توانید ببینید که در هر نقشه سلاح قدرتمند و دیگر آیتم‌ها و مکان‌های مهم کجا هستند. با این کار حتی از پشت دیوار هم می‌توانید همه چیز را ببینید تا پیش از آنکه موقعیت‌ها در هر نقشه را حفظ کنید، یک دستیار خوب داشته باشید!

۷. اطلاعات چراغ روی جعبه اسلحه را بدانید

در عناوین قبلی سری Halo، تمامی اسلحه داخل بازی در مکان‌های مختلفی از نقشه‌های بخش چند نفره پخش شده بودند و به عبارتی می‌توانستید آن‌ها را به راحتی بردارید. با این وجود، این روند حال جای خود را به جعبه‌های اسلحه داده که برای برداشتن آن‌ها، باید اول چراغ روی جعبه را چک کنید. اگر این چراغ به رنگ آبی بود، یعنی بعد از پر شدن خط روی آن می‌توانید سلاح مورد نظر را بردارید. اما اگر چراغ قرمز بود، یعنی این نوع تفنگ در حال حاضر دست یکی از بازیکنان است و در نتیجه جعبه آن هم غیر فعال شده، تا زمانی که آن بازیکن از خر شیطان پیاده شده و تفنگ دیگری را بردارد (یا اصلا بمیرد!).

۶. از نارنجک‌های پلاسما و Grapple Shot برای گرفتن آیتم استفاده کنید

همانطور که در نکات قبل اشاره شد، گرفتن سلاح قدرتمند در بازی حرف اول را می‌زند؛ چراکه برای مثال با یک موشک انداز شما می‌توانید دشمن را با خاک یکسان کرده و شیلد و HP اضافه و … را به درک واصل کنید. اما یک نکته بزرگ درباره این ماجرا وجود دارد که آن هم گرفتن این اسلحه قدرتمند یا کلا هر آیتم مهمی در بخش چند نفره بازی Halo Infinite خواهد بود؛ هر موقع که چیز مهمی روی زمین باشد، بازیکنان برای گرفتن آن دست و پا می‌شکنند!

حال برای اینکه بتوانید بدون اینکه وسط یک درگیری بزرگ با دشمنان، آیتم خاصی را به دست آورید، بد نیست یکبار از نارنجک پلاسما استفاده کنید. این نارنجک بعد از انفجار هر آیتمی که دور آن باشد را به سمت هوا پرت می‌کند، در نتیجه، اگر به درستی یکی از این بمب‌ها را پشت تفنگ قوی یا هر آیتم دیگری بگذارید، قاعدتا به سمت شما یا حداقل مکانی امن‌تر پرت خواهد شد!

همچنین یکی دیگر از قابلیت‌های بسیار مهم اضافه شده در بازی Halo Infinite ویژگی Grapple Shot است که آن را به هر جایی بزنید، شما را به سمت آن می‌کشد. اما اگر خیلی دقیق و درست آن را به یک آیتم خاص بزنید، آن را به سمت شما خواهد آورد! بدین ترتیب سعی کنید تا با دقت کافی، جایی که همه برای گرفتن یک سلاح قوی تلاش می‌کنند، شما از دور آن را با Grapple Shot بردارید تا همه در حسرت بمانند!

۵. نحوه استفاده از Overshield و Active Camo عوض شده است!

بازیکنان قدیمی Halo حتما با دو قابلیت Oversheild و Active Camo از همان بازی‌های اول سری آشنایی دارند. این دو Powerup در واقع آیتم‌هایی هستند که داخل بازی می‌توانید پیدا کنید تا در مبارزات دست برتر داشته باشید. به نحوی که با Overshield شیلد شما تا ۲۰۰ – ۳۰۰ درصد افزایش پیدا می‌کرد و با Active Camo هم می‌توانستید از جلوی دید دیگر بازیکنان غیب شوید!

حال این دو ویژگی در قالب آیتم در بخش چند نفره بازی Halo Infinite هم قرار دارند، اما نکته اینجاست که نحوه استفاده آن‌ها خیلی عوض شده است! در گذشته شما اگر روی این آیتم‌ها می‌رفتید، آن‌ها به صورت خودکار فعال می‌شدند و تا زمانی خاص وجود داشتند. با این حال، در عنوان Infinite شما می‌توانید این دو قابلیت را از روی زمین بردارید و در زمانی که خود دوست دارید استفاده کنید!

البته این کار باعث شده تا هنگام استفاده، یک انیمیشن کوتاه برای فعالسازی را داشته باشید، اما در نهایت کاربرد آن‌ها را برای مواقع ضروری حفظ خواهد کرد. شما هم وقتی که می‌بینید در زمانی خاص غیب شدن بیشترین کاربرد را دارد، از آن بهره ببرید و در استفاده از آن عجله نکنید!

۴. تیرهای مختلف را بشناسید

در بخش چند نفره بازی Halo Infinite بازیکنان دو نوار سلامتی دارند که یکی جان اصلی و دیگری شیلد خواهد بود. حال وقتی که شما دشمنی را با تیر می‌زنید، قاعدتا ابتدا از شیلد او کم می‌شود. در مقابل نیز دو نوع تیر در این بازی وجود دارد که یکی از نوع پلاسما و دیگری گلوله عادی است که در Assault Rifle ها پیدا می‌شود. با این وجود، تیرهای پلاسما آسیب بیشتری را به شیلد می‌زنند و از طرفی تیرهای عادی دمیج بالاتری را به نوار سلامتی اصلی بازیکن حریف خواهند زد.

حال ظاهرا این نکات خیلی ساده هستند، ولی معمولا توسط بازیکنان نادیده گرفته می‌شوند. برای مثال، یکی از روش‌های مناسب برای کشتن دشمنان این است که ابتدا از تیرها پلاسما استفاده کنید تا سپر آن‌ها سریع‌تر شکسته شود، سپس نیز برای تمام کردن کار حریف، سلاح دوم خود که گلوله عادی دارد را به کار بگیرید.

۳. تشخیص راحت‌تر یار از دشمن با تنظیمات Visual Accessibility

در عناوین قبلی سری Halo وقتی که دو تیم در مقابل یکدیگر قرار می‌گرفتند، زره آن‌ها آبی یا قرمز می‌شد. با این حساب می‌توانستید یاران و دشمنان خود را به راحتی تشخیص دهید. با این وجود، انجام این کار عملا باعث می‌شد تا زره و ویژگی‌های ظاهری افراد اصلا دیده نشود و در نتیجه نور قرمز و آبی مانع آن شود، مگر فقط در بازی‌های Free For All که هرکس برای خود می‌جنگد می‌توانستید نشان دهید که چه زره‌ای به تن دارید!

با این وجود در بخش چند نفره بازی Halo Infinite این مسئله برطرف شده و حال می‌توانید دشمنان و یاران را از طریف هاله نوری که دور آن‌ها وجود دارد ببینید. البته این نور همچنان قرمز و آبی است، اما دیگر مانع دیدن زره بازیکن یار یا حریف نمی‌شود، در حالی که مشکل تازه‌ای را به وجود می‌آورد! شاید برخی بازیکنان با دیدن این نور نسبتا کم رنگ، کار سختی را برای تشخیص دوست و دشمن داشته باشند، در نتیجه باید حتما در منو تنظیمات Visual Accessibility رنگ تیم دشمن و یار را همانطور که راحت هستید تغییر دهید.

۲. مکان مورد نظر را برای یاران خود پینگ کنید

شاید استفاده از میکروفون و به اصطلاح Voice Chat برای مکالمه کردن با یاران خود در حین بازی، برای برخی از افراد بهترین گزینه باشد. با این وجود، اگر بخواهید صدای پای دشمنان را بشنوید یا می‌دانید که حرف زدن‌های پشت سر هم بازیکنان دیگر تمرکز شما را بهم می‌زند، باید صدای آن‌ها را قطع کنید!

با این وجود، بعد از اینکه دیگر صدای سایر بازیکنان تیم را بستید، برای اینکه به کسی بگویید که دشمن کجاست یا اینکه یک آیتم خاص در چه موقعیتی قرار دارد، همیشه می‌توانید از قابلیت پینگ کردن بهره ببرید. این ویژگی امروزه تقریبا در تمامی بازی‌های شوتر آنلاین وجود دارد و با زدن دکمه‌ای خاص به بازیکن اجازه می‌دهد تا مکانی را برای یاران خود مارک کند. بدین ترتیب توجه سایر بازیکنان داخل تیم به مکان مورد نظر جلب می‌شود و اگر دشمنی وجود داشته باشد، قاعدتا به آن حمله می‌کنند!

۱. پریدن و لیز خوردن هنگام درگیری را یاد بگیرید

نه‌تنها در بخش چند نفره بازی Halo Infinite بلکه در اکثر عناوین سبک شوتر، امروزه دو قابلیت پریدن و لیز خوردن روی زمین وجود دارد. ببینید راه رفتن و دویدن دو راه عادی برای جا به جا شدن هستند، اما شما هرگز با این دو کار نمی‌توانید هنگام درگیری نزدیک یا حتی دور، به خوبی از دست تیرهای دشمن فرار کنید. به همین دلیل است که باید یاد بگیرید از دو گزینه دیگر پریدن و لیز خوردن استفاده کنید.

اگر بتوانید هنگام درگیری بدوید و ناگهان به سمت کنار یا حتی جلوی دشمن لیز بخورید، همان چند ثانیه روی زمین که حالت شما عوض می‌شود، چالش بزرگی را برای هدف‌گیری دشمن ایجاد می‌کند. حال اگر در پایان لیز خوردن یا حتی اول آن بپرید، این چالش دو برابر خواهد شد! همچنین باید در نظر داشته باشید که شما هنگام انجام این دو حرکت، قرار است تا به دشمن تیر بزنید، در نتیجه دقت هدف‌گیری خود هنگام پریدن و لیز خوردن را باید بیشتر کنید.

فصل اول از بخش چند نفره بازی Halo Infinite هم‌اکنون برای کاربران کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس – اس، ایکس باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه شخصی در دسترس قرار دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا