چگونه نسخه بتا بازی Halo Infinite را دریافت کنیم؟ نحوه انجام کار به صورت رسمی!

اولین پیش‌نمایش هفته بعد خواهد بود

نسخه بتا بازی Halo Infinite

طبق اعلام رسمی استودیو 343 Industries به نظر می‌رسد که کاربران می‌توانند از هم‌اکنون برای دریافت نسخه بتا بازی Halo Infinite ثبت نام کرده و منتظر ارسال تایید آن بمانند. اما گرفتن آن برای هر بازیکنی نیست و مراحل آن هم مقداری باید به درستی طی شوند؛ یا به عبارتی، همه چیز شانسی است!

از گیم پلی بازی Halo Infinite سال گذشته رونمایی شد تا بالاخره هنگام عرضه کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس، شاهد انتشار این عنوان انحصاری باشیم. اما به جای اینکه به عنوان اولین و مهم‌ترین انحصاری نسل نهمی ایکس باکس، مبارزات مستر چیف (Master Chief) و یارانش را تجربه کنیم، بیشتر تریلرها و اطلاعاتی را از این عنوان دریافت کردیم که هرکدام بخشی از داستان و گیم پلی بازطراحی شده را نشان داده و در نهایت اعلام شد که بازی برای عرضه در اواخر ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است. با این وجود در حالی که تا زمان عرضه رسمی در ماه‌های دی یا بهمن وقت زیادی باقی مانده، سازندگان قصد دارند تا به بازیکنان بخش‌هایی از گیم پلی بازی را تحت عنوان Flight ارائه کنند که حکم همان بتا بازی Halo Infinite را خواهند داشت.

این یعنی تا تاریخ دقیق عرضه، ما باید شاهد عرضه چندین بخش بتا مختلف باشیم که تجربه هرکدام از آن‌ها برای زمان و افرادی محدود در دسترس بوده و سپس به سراغ Flight بعدی خواهیم رفت، تا اینکه در نهایت چند هفته مانده به عرضه رسمی بازی، آخرین Flight را تجربه کرده و خود بازی توسط افراد خریداری شود. اما برای اینکه از آن دسته افراد خوش شانسی باشید که می‌تواند این نسخه‌های بتا را دریافت کند، لازم است تا حتما به عنوان یک Halo Insider در وبسایت رسمی Halo ثبت نام کنید.

نحوه گرفتن شانس دریافت بتا بازی Halo Infinite

برنامه Halo Insider مدتی است که توسط سازندگان سری بازی‌های Halo راه‌اندازی شده و در واقع بخشی از بازیکنان را در دسته افرادی قرار می‌دهد که قصد تجربه نسخه‌های بتا را داشته و از نظرات آن‌ها برای بهبود کیفیت پروژه خود استفاده می‌کنند. با این وجود درست بر خلاف آنچه که در فاز بتا عناوین مختلف مشاهده کرده بودیم، شما حتی اگر هم به صورت تمام و کمال در وبسایت رسمی Halo ثبت نام کرده و یک Halo Insider باشید، باز هم انتخاب شدن اکانت شما به دست سازندگان و همچنین شانس خواهد بود. مدیران استودیو 343 Industries اظهار کرده‌اند که انتخاب افراد در این فاز توسط آن‌ها به صورت غیر عمومی انجام می‌شود و در واقع پارامترهای خاصی برای ترجیح بازیکنان وجود خواهد داشت. حال این معیارها می‌تواند میزان آنلاین بودن، تجربه عناوین قبلی Halo یا شاید هم قدمت عضو بودن به عنوان یک Halo Insider از سال‌های پیش باشد.

به هر حال این احتمال وجود دارد که بخشی از بازیکنان به قید قرعه و برخی دیگر بر اساس میزان مهارت یا آنلاین بودن در سرورهای دیگر عناوین سری Halo انتخاب شوند، اما در هر صورت نحوه عضویت در وبسایت رسمی این بازی و تبدیل شدن به یک Halo Insider به شرح زیر است.

 • ابتدا وارد وبسایت رسمی شده و گزینه Sign Up را بزنید.
 • حال با استفاده از اکانت مایکروسافت خود وارد شوید.
 • سپس ایمیل مورد نظر را وارد نموده و کد خاصی که برای آن ارسال می‌شود را به درستی در باکس مورد نظر وارد کنید.
 • تیک گزینه I would like information, tips, and offers about the Halo franchise و همچنین پلتفرم خود را بزنید.
 • برای دارندگان پلتفرم رایانه شخصی، لینک کردن اکانت استیم الزامی خواهد بود.

تاریخ شروع اولین پیش‌نمایش Halo Infinite در مقابل ربات‌ها

حال هرقدر هم که این نسخه بتا از بازی Halo Infinite برای طرفداران این سری جذاب بوده باشد، اما بدون شک نمی‌توان این مورد را نادیده گرفت که تاریخ شروع اولین پیش‌نمایش یا همان Flight در حال حاضر بیشتر از تاریخ عرضه خود بازی مهم خواهد بود! در نتیجه مایکروسافت اینبار کاربران را دست به سر نگذاشته و جزئیات فراوانی را هم به خوبی درباره اولین تجربه ارائه کرده تا به زودی و احتمالا در هفته آینده، شاهد قرار گرفتن بازیکنان در مقابل ربات‌های Halo Infinite باشیم!

طبق اعلام رسمی، اولین فاز بتا بازی Halo Infinite در حالت Arena خواهد بود که مدتی پیش تریلری از آن را هم طی مراسم E3 2021 تماشا کردیم. در این حالت، بازیکنان در گروه‌های ۴ نفره در مقابل ۴ هوش مصنوعی قرار خواهند گرفت که هنوز در دست آزمایش بوده در واقع به اینجا آورده شده‌اند تا درجه پویایی آن‌ها در مقابل بازیکنان حقیقی آزمایش شود. به همین منظور، قاعدتا نباید انتظار عملکرد بی‌نظیری را از این ربات‌های کتک‌خور داشته باشید!

اما اگر فکر می‌کنید که حال می‌توانید این ربات‌ها را تنها گیر آورده و با تیم چهار نفره خود له کنید، سخت در اشتباهید! چراکه در این بتا کوتاه مدت، چهار مدل هوش مصنوعی به نام‌های Recruit، Marine، ODST و در نهایت، Spartan خواهند بود. هرکدام از این سطح‌ها می‌توانند نشانگر پویایی بیشتر ربات‌های با هوش مصنوعی باشند؛ به نحوی که شما می‌توانید دو سطح Recruit و Marine را با دست خالی هم تکه پاره کنید، اما در مقابل ODST و Spartan هیچ شانسی نخواهید داشت! دو سطح آخر در واقع برای گرفتن اسلحه‌های قوی‌تر به سرعت به سمت آن‌ها دویده و به نارنجک و موشک‌های شما به بهترین شکل جای خالی خواهند داد. همچنین اگر مقداری ضربه خورده باشید، آن‌ها با Grappling Hook سمت شما خواهند آمد تا کارتان را یکسره کنند.

با این وجود سازندگان اعلام کرده‌اند که هوش مصنوعی حاضر در بازی کاملا عادلانه خواهد بود؛ این یعنی میزان خون و سپر بازیکنان Bot هرگز قرار نیست تا پس از آسیب دیدن افزایش پیدا کند و در واقع رفتار آن‌ها مقداری هوشمندانه‌تر خواهد شد تا نتوانید به راحتی پیروز میدان باشید. لازم به ذکر است که مبارزات در اولین نسخه بتا بازی Halo Infinite در سه نقشه Bazaar، Live Fire و Recharge انجام شده و از طرفی می‌توانید در قسمت The Academy پیش از شروع دست جدید تمرین کنید. همچنین اسلحه ارائه شده در این بتا را می‌توانید در لیست زیر مشاهده کنید که شامل چند مدل سلاح از دسته‌های مختلف خواهد بود.

 • MA40 AR
 • BR75
 • MK50 Sidekick
 • CQS48 Bulldog
 • Needler
 • VK78 Commando
 • S7 Sniper
 • Plasma Pistol
 • Pulse Carbine
 • Ravager
 • Heatwave
 • Skewer

لازم است بدانید که در پیش‌نمایش اولیه بازی Halo Infinite و همچنین سایر Flight هایی که در آینده شروع خواهند شد، می‌توانید پس از انجام هر بازی یا ثبت امتیاز در بخش تمرینی The Academy به راحتی مقداری واحد داخل بازی را به دست آورید که با استفاده از آن، قادر خواهید بود تا سلاح و کاراکتر خود را شخصی‌سازی کنید. با این وجود در نظر داشته باشید که هر شخصی‌سازی انجام شده در این نسخه‌های بتا هرگز به بازی اصلی اضافه نشده و تنها برای مدتی کوتاه در دسترس خواهند بود. این در حالی است که آیتم‌های شخصی‌سازی مخصوص این بتا همگی در قالب یک بتل پس خواهند بود؛ به نحوی که شما با انجام دادن چالش‌های مختلف و بالا بردن Level خود، می‌توانید میزان امتیاز بیشتری جمع کرده و آیتم‌های مختلفی را هم دریافت کنید. با این وجود اعلام شده که تمامی این آیتم‌ها فعلا در حد یک آزمایش بوده و ممکن است هرگز به بازی اضافه نشوند.

اما نظر شما درباره نسخه بتا Halo Infinite و استراتژی سازندگان برای سرگرم نگه داشتن بازیکنان تا زمان عرضه رسمی چیست؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا