1%
  • 0/10

چرا ظاهر کورتانا در فصل دوم سریال Halo تغییر یافته است؟

علت تغییر ظاهر این هوش مصنوعی

چرا ظاهر کورتانا در فصل دوم سریال Halo تغییر یافته است؟ ۰ ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
فصل دوم سریال Halo

طرفداران به تازگی متوجه شده‌اند ظاهر شخصیت کورتانا در فصل دوم سریال Halo دچار تغییراتی در مقایسه با فصل اول آن شده است.

مجموعه تلویزیونی Halo محصول شبکه استریمی پارامونت پلاس (Paramount+) با اقتباس از این مجموعه انحصاری برند ایکس باکس ساخته شده و توانسته در حد مطلوبی با رضایت و استقبال مواجه شود. حال آن که یکی از مواردی که باعث اختلاف نظر مخاطبین شده به این موضوع اختصاص دارد که حوادث سریال، دقیقا به مانند اتفاقات بازی دنبال نمی‌شود و تغییرات عمده‌ای برای کاراکترها در نظر گرفته شده که از جمله آن می‌توان به نمایش چهره شخصیت محبوب این مجموعه یعنی مستر چیف اشاره کرد که در بازی همیشه با کلاه آهنی معروف خود به تصویر کشیده است.

اکنون برخی از طرفداران متوجه شدند چهره مربوط به کورتانا، شخصیت هوش مصنوعی محبوب این مجموعه در فصل دوم سریال Halo اندکی تغییر یافته است. کورتانا یکی از مهم‌ترین جوانب داستانی مجموعه بازی Halo به شمار رفته و این نکته نیز تا حد زیادی در اقتباس تلویزیونی آن لحاظ شده است.

تغییر چهره این شخصیت به واسطه تغییر در مدل کامپیوتری آن است. پیش از این و در فصل اول، کورتا به واسطه بازیگری به نام جن تیلور (Jen Taylor) که وظیفه ایفای نقش موشن کپچر و صدای او را برعهده داشت به تصویر کشیده بود. حال آن که اکنون برای فصل دوم، بازیگر دیگری به نام کریستینا بنینگتون (Christina Bennington) وظیفه ایفای نقش فیزیکی او را برعهده داشته و تنها صدای کورتانا توسط جن تیلور ایفا خواهد شد.

به دنبال انتقاداتی که فصل اول این سریال با آن مواجه شد، تغییرات عمده‌ای برای تولید فصل دوم در نظر گرفته شده که یکی از آن‌ها به تغییر ظاهر شخصیت کورتانا اختصاص دارد. بسیاری از طرفداران معتقد بودند چهره‌ای که کورتانا با آن در این سریال به تصویر کشیده شده، بسیار بیش از حد به چهره یک انسان معمولی شباهت دارد. در حالی که این شخصیت، یک هوش مصنوعی بوده که با ظاهری آبی رنگ در بازی‌های آن به تصویر کشیده شده است.

به همین دلیل سازندگان سریال تصمیم به تغییر بازیگر این شخصیت گرفته و هم‌چنین تغییراتی در چگونگی به تصویر کشیدن این شخصیت که با کمک جلوه‌های CGI طراحی شده، گرفته‌اند. فصل دوم سریال Halo هم‌اکنون از شبکه پارامونت پلاس در حال استریم و پخش است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments