#مهسا_امینی

واکنش جالب خالق مجموعه Halo درباره سریال هیلو

این ساخته من نیست!

خالق مجموعه Halo و سریال هیلو

آقای مارکوس لهتو، خالق مجموعه Halo به تازگی اعلام کرد که سریال تلویزیونی هیلو چیزی نیست که او پیش‌تر آن را طراحی و ساخته است!

بدون هیچ شک و تردیدی، هیلو یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین فرنچایزهای انحصاری ردموندی‌ها به شمار می‌رود که در ابتدا توسط استودیوی سرشناس بانجی خلق و بعدها وظیفه‌ی توسعه‌ی آن به استودیوی ۳۴۳ اینداستریز محول شد. به لطف محبوبیت بسیار زیاد این فرنچایز، چند وقتی است که سریال هیلو از طریق سرویس استریم پارامونت پلاس پخش می‌شود که به تازگی فصل اول آن با تمام حواشی‌ها به پایان رسید.

یکی از نکات بسیار مهم سریال تلویزیونی هیلو، عدم شباهت آن با بازی‌های ویدیویی مجموعه است. در واقع، خط داستانی سریال این سری به طور کامل در دنیایی دیگر نسبت به بازی‌های هیلو و البته رمان‌های این فرنچایز رخ داده؛ به طوری که این بار شاهد نمایش زندگی مستر چیف و نبردهای او در برابر بیگانگان هستیم. این موضوع چندان باب میل شماری از هواداران نیست و به همین خاطر تا به امروز اعتراض‌های زیادی به آن وارد شده است.

در همین راستا، چندی پیش آقای مارکوس لهتو، طراح سابق شخصیت مستر چیف و یکی از طراحان اصلی سری بازی‌های هیلو، در حساب کاربری توییتر نظر خود درباره سریال تلویزیونی هیلو را به اشتراک گذاشت. این طراح مدعی است که اگرچه از سریال هیلو تنفر ندارد، اما بسیاری از انتخاب کارگردان و دست‌اندرکاران سریال مناسب نبوده و مهم‌تر از همه، این مجموعه شباهتی با بازی‌های Halo ندارد. در حقیقت، لهتو معتقد است که این سریال از منبع مشخصی الهام گرفته نشده و این چیزی نیست که او در گذشته آن را طراحی و ساخته است!

مارکوس لهتو در این باره توضیح می‌دهد:

مطمئن نیستم سریال تلویزیونی هیلو از چه چیزی الهام گرفته است، اما این چیزی نیست که من آن را ساخته‌ام!

با توجه به اینکه اظهارات مارکوس لهتو می‌تواند ضربه‌ی محکمی به اعتبار و محبوبیت سریال تلویزیونی هیلو وارد کند، او در ادامه خاطرنشان کرد که این گفته‌ها به معنی انتقاد از عملکرد و تصمیمات دست‌اندرکاران و همچنین کلیات سریال نیست، بلکه صرفا به عدم پایبندی آن به بازی‌های Halo اشاره کرده است. از طرفی، لهتو به تمجدید و تشویق برخی از عناصر و المان‌های آن پرداخت. خالق سابق مجموعه Halo در این باره می‌گوید:

من هرگز نگفته‌ام که این سریال را دوست ندارم. این مجموعه‌ی تلویزیونی تنها نسبت به آن چیزی که من در ساخت آن کمک کردم، متفاوت است. مثل اینکه حوادث آن در جهان متفاوتی اتفاق می‌افتد. من به معنای واقعی کلمه عاشق برخی از صحنه‌های جنگ شده‌ام؛ اکشن جالب و VFX فوق‌العاده جذاب! به ویژه که در قسمت اول اثرات ضربه پلاسما کاملا مشخص است.

در حالی که سریال تلویزیونی هیلو به مجموعه‌ی بازی‌های ویدیویی خود پایبند نبوده و این موضوع با انتقادهای گسترده‌ای روبه‌رو شده، اما گروهی بر این باور هستند که این مورد به نفع هواداران و سازندگان بوده است؛ چرا که خلق داستانی نو با اقتباسی آزاد از این فرنچایز مشهور نه تنها باعث شده تا این مجموعه‌ی تلویزیونی تکراری و کسل‌کننده به نظر نرسد، بلکه با یک سریال اکشن، احساسی و معنادار روبه‌رو هستیم.

ناگفته نماند که علی‌رغم یک سری انتقادها و حواشی‌های اخیر، پارامونت کماکان به سریال خود اعتقاد دارد. این سریال تلویزیونی از نظر تجاری عملکرد بی‌نظیری از خود به نمایش گذاشته و از نظر تعداد بینندگان، رکورد جدیدی را در سرویس استریم پارامونت پلاس به ثبت رساند است. به همین خاطر، این کمپانی پیش از اتمام فصل اول، از شروع فرآیند ساخت فصل دوم مجموعه نیز خبر داد که البته هنوز جزئیات زیادی در این زمینه در دسترس نیست.

لازم به ذکر است که بازی Halo Infinite، جدیدترین اثر فرنچایز هیلو، در حال حاضر برای کنسول‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس و همچنین پلتفرم رایانه‌ی شخصی در دسترس قرار دارد. دقت داشته باشید که بخش آنلاین این عنوان کاملا رایگان بوده و برای تجربه‌ی بخش داستانی باید آن را به طور جداگانه خریداری کنید. خبر خوب برای مشترکین ایکس باکس گیم پس این است که هم اکنون به رایگان می‌توانند بخش کمپین بازی را از طریق سرویس مزبور تجربه کنند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با واکنش خالق سابق مجموعه Halo درباره سریال آن چیست؟ به نظر شما، آیا تصمیم پارامونت برای نمایش زندگی مستر چیف به درستی اتخاذ شده است؟ شما با کلیات و اتفاقات این مجموعه‌ی تلویزیونی موافق یا مخالف هستید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا