برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

آیا ریمستر Half-Life 2 تولید می‌شود؟

ظاهرا که اینطور است

آیا ریمستر Half-Life 2 تولید می‌شود؟ ۰ ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ اخبار بازی کپی لینک
ریمستر Half-Life 2

با توجه به اطلاعاتی که در وب سایت SteamDB قرار گرفته، ریمستر Half-Life 2 توسط تیمی متشکل از چند طرفدار ساخته می‌شود.

با نگاه به لیست بهترین محصولات تاریخ صنعت ویدیو گیم با نام‌های متعددی مواجه می‌شویم که یکی از آن‌ها Half-Life 2 است. محصول ولو در سال ۲۰۰۴ میلادی به بازارهای جهانی آمد و دنباله‌ای برای Half-Life بود که اواخر قرن بیستم در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته بود. در پی اتفاقاتی که در Black Mesa Research Facility رخ داد، توجه یک امپراتوری عظیم به زمین جلب شد. نیروهای آن به سرعت به سیاره زمین آمده و با گذشت تنها ۷ ساعت توانستند تمام آن را تحت سلطه خود بگیرد. امپراتوری کمباین پس از تصرف زمین، یک نیروی پلیس بسیار بیرحم ایجاد کرد که وظیفه دارد همه چیز را بررسی کند. گوردون فریمن که مانند گذشته شخصیت اصلی ماجرا است، باید راهی برای نابودی امپراتوری بیابد.

Half-Life 2 از دوربینی اول شخص بهره برده و ترکیبی از مبارزات مسلحانه، حل معما و روایت داستان است. ماموریت‌ها به صورت خطی طراحی شده‌اند اما محیط‌های اصلی دارای فضاهای فرعی بوده و کاربر با یافتن و ورود به آن‌ها می‌تواند پاداش‌هایی را دریافت کند. از دیگر ویژگی‌های شاخص محصول ولو می‌توان به انواع مختلف دشمن‌ها اشاره کرد که هر کدام نقاط ضعف متفاوتی دارند. در نتیجه، کاربر حین مقابله با آن‌ها باید از استراتژی‌های مناسبی بهره ببرد. در ضمن، قسمت دوم هف لایف در کنار برانگیختن تحسین‌ها عملکرد تجاری بسیار خوبی داشت. با این حال، ولو طی دو دهه گذشته هیچ تمایلی برای ساخت قسمت سوم یا انتشار نسخه ریمستر/ریمیک نشان نداده است.

اخیرا اطلاعات جدیدی در وب سایت SteamDB قرار گرفته‌اند که تایید می‌کنند ریمستر Half-Life 2 در دست ساخت قرار دارد. نکته جالب ماجرا اینجا است که پروژه مزبور رسمی نبوده و به ولو تعلق ندارد، بلکه گروهی از طرفدران دور هم جمع شده و آن را رو به جلو پیش می‌برند. نکات جالب به همین یک مورد خلاصه نمی‌شود. در جای دیگری از متن تاکید می‌شود نسخه ریمستر با اجازه ولو مراحل تولید را پشت سر می‌گذارد. از آن‌جایی که شرکت‌های بازیسازی معمولا به طرفداران اجازه نمی‌دهند نسخه ریمستر یک محصول قدیمی را بسازند، تایلر مک‌ویکر (Tyler McVicker) تصمیم گرفت صحت و سقم ماجرا را بررسی کند.

تایلر مک‌ویکر یکی از فعالان توییتری صنعت ویدیو گیم بوده و تمرکزش روی ولو و استیم قرار دارد. او با انتشار یک توییت اعلام کرد اطلاعات موجود وب سایت SteamDB درست بوده و ریمستر Half-Life 2 با اجازه شرکت آمریکایی ساخته می‌شود. وظیفه توسعه روی همان گروهی از طرفداران قرار دارد که سال‌ها قبل Half-Life 2: Update را به صورت رایگان منتشر کرده بود. این محصول در مقایسه با نسخه اصلی نورپردازی بسیار بهتری داشته، سایه‌ها جزئیات بیشتری دارند و تعداد زیادی از باگ‌ها رفع شده‌اند. همچنین مد Community Commentary را در خود جای داده است.

اطلاعات دیگری پیرامون ریمستر Half-Life 2 بوده و نمی‌دانیم در چه مرحله‌ای قرار داشته یا چه زمانی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. همچنین نمی‌دانیم دارندگان نسخه اصلی آن را به صورت رایگان دریافت می‌کنند یا باید مبلغی را به صورت جداگانه بپردازند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments