گیلرمو دل تورو از میزان پیشرفت پروژه‌ی Nightmare Alley می‌گوید

حدودا نیمی از فیلمبرداری به اتمام رسیده بود

پروژه‌ی Nightmare Alley

گیلرمو دل تورو کارگردان برنده‌ی اسکار در بخشی از مصاحبه‌ی جدید خود به میزان پیشرفت پروژه‌ی Nightmare Alley پرداخت.

با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در ماه مارس سال جاری میلادی، این ویروس مرگبار به یک بحران جهانی تبدیل شد. شرکت‌ها و استودیوهای فعال در حوزه‌ی فیلم و سریال هم مانند دیگر کسب و کارها تصمیم گرفتنند فعالیت‌های خود را متوقف کنند تا شرایط به حالت عادی بازگردد. اتخاذ چنین تصمیمی نه تنها پخش آثار جدید را عقب انداخت، بلکه تعطیلی پروژه‌های در دست ساخت را هم به همراه داشت. Nightmare Alley ساخته‌ی جدید گیلرمو دل تورو (Guillermo del Toro) یکی از پروژه‌هایی بود که آن زمان روند ساختش متوقف شد.

گیلرمو دل تورو چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت IndieWire انجام داد. او در بخشی از گفتگو به میزان پیشرفت پروژه‌ی Nightmare Alley پرداخت و گفت پیش از تعطیلی حدودا ۴۵ درصد فیلمبرداری به پایان رسیده بود. دل تورو همچنین فاش کرد قبل از اینکه والت دیزنی صاحب جدید استودیوی سرچ‌لایت پیکچرز دستور تعطیلی را صادر کند، او با مدیران تماس گرفت و خواستار توقف ساخت شد:

قبل از اینکه مدیران از ما بخواهند تا پروژه را متوقف کنیم، با آن‌ها تماس گرفتیم و چنین پیشنهادی را مطرح کردیم. این تصمیم باعث نجات همه‌ی ما شد. با قطعیت می‌گویم هیچ کدام از اعضای تیم بازیگری یا تیم تولید به ویروس کرونا مبتلا نشدند. حدودا ۴۵ درصد فیلمبرداری شده بود. در نتیجه، به اواسط تولید رسیده بودیم.

صحنه‌ی فیلمبرداری را ترک کردیم تا ناهار بخوریم. در همان حین با مدیران استودیو صحبت کردیم و وقتی به صحنه بازگشتیم به بازیگران و دست‌اندرکاران گفتیم ابرازهایشان را رها کرده و آنجا را ترک کنند.

کارگردان فیلم Nightmare Alley در ادامه‌ی صحبت‌های خود ابراز امیدواری کرد با بهبود شرایط بتواند روند فیلمبرداری را در پاییز سال جاری میلادی از سر بگیرد. او در بخش دیگری از مصاحبه درباره‌ی اقتباس سینمایی پینوکیو صحبت کرد که به صورت استاپ موشن ساخته می‌شود و فیلمبرداری آن هم به واسطه‌ی شیوع ویروس کرونا متوقف شد. دل تورو گفت برای هر دو پروژه یک دستورالعمل ۸۰ صفحه‌ای نوشته که شامل توصیه‌های بهداشتی می‌شود تا اعضای تیم بازیگری و تیم تولید آن‌ها را رعایت کنند:

در روند ساخت یک اثر با استفاده از تکنیک استاپ موشن، تعداد قابل‌توجهی صحنه در کنار هم قرار دارند. ممکن است ۱۰ صحنه‌ی مختلف را داخل یک اتاق داشته باشید. طبق پروتکلی که نوشته شده، صحنه‌ها با فاصله‌های مشخصی از یک دیگر قرار گرفته تا فاصله‌ی اجتماعی رعایت شود. سلامتی بازیگران و دست‌اندرکاران، اولویت اول ما است.

باید به شرایط کنونی عادت کنیم. به نظر من، بازگشتی به شرایط قبل از کرونا وجود ندارد. همه چیز از این پس متفاوت خواهد بود.

فیلمنامه‌ی Nightmare Alley بر اساس رمانی به همین نام نوشته‌ی ویلیام لیندزی گرشم (William Lindsay Gresham) به رشته‌ی تحریر درآمده است. داستان حول محور مردی به نام استنتن کارلایل می‌چرخد. او به کمک یک روانپزشک، مردم را فریب داده و از آن‌ها پول می‌دزد. از بازیگران حاضر در این فیلم دلهره‌آور و روانشناسانه می‌توان به بردلی کوپر (Bradley Cooper)، کیت بلانشت (Cate Blanchett)، ویلیام دفو (Willem Dafoe) و رونی مارا (Rooney Mara) اشاره کرد.

جدیدترین ساخته‌ی گیلرمو دل تورو در حال حاضر هیچ تاریخ یا سال اکرانی ندارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا