#مهسا_امینی

عنوان GTA V هنوز جزو پرفروش‌ترین بازی‌های آمریکای شمالی است

GTA V و Minecraft بیشتر از هر بازی دیگری در فهرست ماهانه‌ی ۲۰ بازی پرفروش NPD قرار داشته‌اند

پرفروش‌ترین بازی‌های آمریکای شمالی

موسسه‌ی آماری NPD که وظیفه‌ی آنالیز و انتشار آمار فروش بازی‌های ویدیویی و اعلام پرفروش‌ترین آن‌ها را در منطقه‌ی آمریکای شمالی را به عهده دارد، اعلام کرد که عنوان GTA V بیشترین حضور را در بیست بازی پرفروش هر ماه در طی دهه‌ی دوم قرن ۲۱ داشته است.

آقای Mat Piscatella که یکی از اعضای گروه آماری NPD محسوب می‌شود، در توییتی اعلام کرد که عنوان GTA V با ۷۴ بار، بیش از هر اثر دیگری در فهرست ماهانه‌ی ۲۰ بازی پرفروش حضور داشته است. این رکورد در حالی به دست آمده که این بازی ۷۵ ماه پیش منتشر شده و تنها یک بار در این فهرست قرار نگرفته است که عملکردی عالی به حساب می‌آید.

البته GTA V تنها اثری نیست که جزو پرفروش‌ترین بازی‌های منطقه‌ی آمریکای شمالی در این دهه به حساب می‌آید، بلکه عنوان Minecraft با ۷۳ بار حضور و تنها یک بار کمتر، پشت سر GTA V قرار گرفته است. طبق آمار کلی، پنج بازی‌ای که بیشترین حضور را در جداول ماهانه‌ی NPD در یک دهه‌ی اخیر داشتند، به شرح زیر است:

GTA V با ۷۴ حضور

Minecraft با ۷۳ حضور

Mario Kart 8 با ۳۷ حضور

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege با ۳۴ حضور

The Legend of Zelda: Breath of the Wild با ۳۰ حضور

پیسکاتلا عنوان که در اواسط ماه ژانویه، این آمار را با احتساب ماه دسامبر ۲۰۱۹ به‌روز خواهد کرد. طبق پیش‌بینی‌ها انتظار می‌رود که عنوان The Witcher 3: Wild Hunt پیشرفت چشم‌گیری در فروش داشته باشد. پخش اولین فصل از سریال ویچر در نتفلیکس، انتشار بازی برای نینتندو سوییچ و در دسترس قرار گرفتن‌اش در Xbox Game Pass عواملی هستند که به طور همزمان می‌توانند فروش این بازی را در ماه دسامبر با افزایش قابل توجهی روبرو کند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا