بازی GTA 6 آب و هوای بسیار واقع گرایانه‌ای دارد

پیشرفت باورنکردنی گرافیک بازی!

آب و هوای بازی GTA 6

شواهد امر گویای این موضوع است که گرافیک بصری و سیستم آب و هوای بازی GTA 6 بسیار واقع‌گرایانه خواهد بود.

در حالی که استودیوی راکستار گیمز در سکوت خبری مشغول توسعه بازی جدید جی تی ای است، لیکن هر از چند گاهی گزارش‌های متعددی در خصوص این بازی مورد انتظار از سوی منابع غیررسمی فاش می‌شود که در تازه‌ترین این اقدام‌ها، به تازگی جزئیاتی از پیشرفت گرافیک بازی به خصوص سیستم آب و هوای آن لو رفته که گویا با یکی از واقع‌گرایانه‌ترین بازی‌ها روبه‌رو هستیم.

به بیان دقیق‌تر، رسانه فرانسوی Rockstar Magazine مدتی قبل در گزارشی اعلام کرده که پیشرفت گرافیکی از بازی Red Dead Redemption 2 به GTA 6 بسیار چشم‌گیر و ملموس‌تر از پیشرفت گرافیک بازی جی تی ای ۵ به رد دد ردمپشن ۲ خواهد بود. به گفته این منبع، ظاهرا راکستار گیمز قصد دارد با استفاده از موتور ریج ۹، سیستم آب و هوای شبیه‌سازی شده فیزیکی به صورت ریل تایم را با یک سیستم انقلابی جدید اعمال کند.

آن‌‎طور که این رسانه اعلام کرده، گویا طلوع و غروب خورشیدها بسیار واقعی به نظر می‌رسند و محیط بازی در هنگام شب نیز تاریک‌تر خواهد بود. به علاوه، سیستم آب و هوای بازی نیز به طور همزمان در جهان بازی تاثیرگذار هستند؛ به طوری که در زمان طوفان، موج‌های دریا بلندتر شده و روی ساحل تاثیر می‌گذارند و حتی بادهای تند باعث حرکت برخی از گیاهان خواهد شد. فارغ از این‌ها، سیستم رانندگی نیز تحت تاثیر شرایط آب و هوای بازی قرار می‌گیرد.

در ادامه این گزارش، گفته شده که تعداد پولیگان‌های ماشین (چند ضلعی‌ها) در بازی به طرز قابل توجهی افزایش یافته و این امر در واقع‌گرایانه بودن گرافیک و فیزیک خودروها تاثیرگذار خواهد بود؛ به طوری که راکستار گیمز در القای حس رانندگی به دنبال ایجاد تعادل بین ریسینگ واقعی و آرکید است.

بازی GTA 6 هنوز به طور رسمی توسط راکستار گیمز معرفی نشده و بدین ترتیب، تاریخ عرضه آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. با این حال، بر اساس پیش‌بینی درآمد کمپانی تیک تو اینتراکتیو، به نظر می‌رسد این عنوان نهایتا تا پایان ماه مارس سال ۲۰۲۵ (اواسط فروردین ماه سال ۱۴۰۴) برای کنسول‌ها و رایانه شخصی عرضه خواهد شد.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا