تاریخ انتشار بازی GTA 6 توسط برخی کاربران لو رفت!

حداقل ۲۰۳۰ مدنظر نیست

تاریخ انتشار بازی GTA 6 توسط برخی کاربران لو رفت! امیرحسین ناصری ۷۸ ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
تاریخ انتشار بازی GTA 6

طبق آخرین گزارش‌ها و اطلاعات لو رفته از پروژه بعدی راک استار گیمز (Rockstar Games)، به نظر می‌رسد که تاریخ انتشار بازی GTA 6 چندان هم دور نیست و در سال‌های آینده می‌توانیم آن را تجربه کنیم.

بازی GTA V امسال ۸ ساله می‌شود و همچنان برای بخش آنلاین آن (GTA Online) به روزرسانی‌های مختلف عرضه می‌شوند تا کاربران از تجربه خراب‌کاری در شهر لوس سانتوس با دوستان خود لذت ببرند. با این وجود پس از گذشت نزدیک به یک دهه، این امر کاملا طبیعی است که راک استار گیمز عنوان جدیدی در این سری را معرفی و عرضه کند. کاری که هنوز هیچ حرفی از آن توسط مدیران این شرکت زده نشده است.

در واقع نه‌تنها هیچ اطلاعاتی مانند تاریخ انتشار یا جزئیات بازی GTA 6 توسط سازندگان مشخص نشده، بلکه حتی این موضوع تایید نشده که آیا عنوان جدیدی در سری GTA در دست ساخت قرار دارد یا که نه. سکوت راهی است که راک استار گیمز در پیش گرفته و امروزه تنها شایعات و اطلاعات لو رفته هستند که خبرهایی از این بازی مورد انتظار را به گوش کاربران می‌رسانند. به نحوی که در جدیدترین اظهارات کاربران از اطلاعات لو رفته، به نظر می‌رسد که GTA 6 برای عرضه در اواخر ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است.

طبق اعلام یکی از کاربرانی که پیش‌تر نیز اطلاعاتی از روند ساخت عناوین مختلف سری GTA را لو داده بود، در سال گذشته شرکت راک استار گیمز قصد داشته تا بازی GTA 6 را در اواخر سال ۲۰۲۳ عرضه کند‌. در واقع این اطلاعات مربوط به برنامه‌های این شرکت در سال گذشته است، اما حداقل می‌توان گفت که طرفداران مجبور نیستند که تا ۲۰۳۰ منتظر یک عنوان جدید از GTA باشند.

متاسفانه این تمام گزارشی است که اخیرا درباره تاریخ انتشار بازی GTA 6 منتشر شده و هیچ اطلاعات دیگری درباره خود بازی یا اینکه برای کدام پلتفرم‌ها عرضه می‌شود، گفته نشده است. با این حال اگر بازی قرار باشد تا در سال ۲۰۲۳، یا به دلیل پاندمی ویروس کرونا به تعویق افتاده و در ۲۰۲۴ عرضه شود، قاعدتا می‌توان آن را یک محصول مخصوص کنسول‌های نسل نهمی دانست. یعنی شما می‌توانید GTA 6 را تنها روی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس یا اس تجربه کنید. همچنین پورت نسخه پلتفرم رایانه شخصی آن نیز ممکن است پس از گذشت مدتی مانند GTA V و Red Dead Redemption 2 عرضه شود.

همچنین لازم به ذکر است که این گزارش دقیقا پس از درخواست استخدام سال گذشته راک استار گیمز منتشر شده است. این یعنی می‌توان کمی مطمئن بود که GTA VI در تاریخی حدود ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ عرضه می‌شود و در حد یک شایعه می‌توان روی آن حساب کرد. در حال حاضر هیچکدام از شرکت‌های راک استار گیمز و کمپانی مادر آن Take-Two Interactive درباره این شایعه‌ها و به اصطلاح اطلاعات لو رفته نظری را ثبت نکرده‌اند. این در حالی است که سازندگان سری GTA معمولا درباره شایعه‌ها و دیگر اطلاعات تایید نشده، هیچ نظری را در فضای مجازی به ثبت نمی‌رسانند. حداقل تا زمانی که همه چیز به صورت رسمی اعلام شود.

اما نظر شما درباره بازی آینده در سری GTA چیست؟ آیا GTA 6 در سال ۲۰۲۳ عرضه می‌شود؟ یا اینکه پس از گذشت یک دهه، نسخه بازسازی یکی از عناوین قدیمی را خواهیم دید؟

3 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

78 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا