1%
  • 0/10

انتقاد کارکنان استودیو سازنده GTA 6 به دلیل تصمیم بی‌ملاحضه

مدیریت باید در تصمیم خود تجدیدنظر کند

انتقاد کارکنان استودیو سازنده GTA 6 به دلیل تصمیم بی‌ملاحضه ۰ ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
استودیو سازنده GTA 6

به دنبال تصمیم صورت گرفته از سوی استودیو سازنده GTA 6 مبنی بر بازگشت تمامی کارکنان به استودیو، این موضوع انتقاد اعضای این مجموعه را به دنبال داشته است.

کمپانی راک‌استار (Rockstar Games) چندی پیش طی گزارشی اعلام کرد که با توجه به این که تیم سازنده وارد مرحله نهایی ساخت بازی مورد انتظار GTA 6 شده، تمامی کارکنان آن باید 5 روز در هفته در دفتر کاری مشغول به کار شوند تا روند تولید با حداکثر امنیت و بهره‌وری دنبال شود.

به دنبال این بیانیه، اتحادیه کارکنان مستقل بریتانیا بزرگ (IWGB)، شرکت راک‌استار را به دلیل برنامه جدید خود مبنی بر لغو کردن نحوه کار ریموت اعضای خود مورد انتقاد قرار داده، مخصوصا با توجه به این موضوع که استودیو مورد بحث این تصمیم را برای اکثریت اعضای تیم خود لحاظ کرده و هرگونه استثنا برای این قانون جدید به ندرت برای کسی اعمال خواهد شد.

با اشاره به قراردادی که سال گذشته تنظیم شده و توسط 170 نفر از اعضای استودیو راک‌استار امضا شده مبنی بر اینکه این قرارداد با سه روز در هفته کاری اجباری به صورت حضوری در دفتر مخالفت می‌کند، اکنون اتحادیه اظهار داشته است که تصمیم جدید راک‌استار یک دوربرگردان کامل از اظهاریه قبلی این کمپانی مبنی بر اینکه گزینه‌های شرایط کاری منعطف در دسترس خواهند بود به شمار می‌رود.

به علاوه چندین نفر از اعضای استودیو سازنده GTA 6 در صحبت با IWGB، نگرانی خود را در خصوص بازگشت به شرایط کاری تمام وقت درون دفتر استودیو ابراز داشته‌اند. یکی از آن‌ها به صورت ناشناس اظهار داشته که کار کردن از منزل برای او و بسیاری از اعضای دیگر یک امر حیاتی بوده و اکنون راک‌استار بدون آن که بخواهد شرایط کارمندان خود را در نظر بگیرد، اقدام به اتخاذ چنین تصمیم بی‌ملاحظه‌ای گرفته است.

“پس از بسیاری از وعده‌هایی که پا برجا نماندند، اکنون می‌ترسیم مدیریت بخواهد راه خود را برای بازگشت به شرایط سمی قبلی و کرانچ در پیش بگیرد. مدیریت باید در تصمیم بی‌ملاحظه خود تجدیدنظر کرده و با مشورت با کارمندان خود، رویکردی را در نظر بگیرد که برای همه اعضا مناسب باشد.”

یکی دیگر از اعضا نیز اظهار داشته که در این تصمیم گیری، هیچ گونه مشورت و نظرخواهی از سوی مدیریت با کارکنان صورت نگرفته است. بسیاری از آن‌ها نگران این موضوع هستند که این مسئله سبب شود آن‌ها تا دیروقت در دفتر کار مشغول فعالیت باشند.

از سوی دیگر خود اتحادیه نیز با انتشار بیانیه‌ای تصمیم جدید راک‌استار را مبنی بر بازگشت به رویکرد قبلی خود، “غیرقابل قبول” خوانده است. باید دید این موضوع و واکنش‌های صورت گرفته، چه واکنشی از کمپانی راک‌استار را به دنبال خواهد داشت.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments