تفاوت داستان GTA 6 و RDR 2
1%
  • 0/10

تفاوت داستان GTA 6 و RDR 2 چیست؟ چرا تفاوت میان آن‌ها برای ما جذاب است؟

دو روش متفاوت راکستار در داستان سرایی، دو شاهکار در دو بازه مختلف!

تفاوت داستان GTA 6 و RDR 2 چیست؟ چرا تفاوت میان آن‌ها برای ما جذاب است؟ ۰ ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

دنیای رد دد رمپشن و جی تی ای تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارند. راکستار در طول تاریخ خود با وجود ارائه داستان‌هایی کاملا متفاوت، به شدت موفق ظاهر شده است. اما تفاوت داستان GTA 6 و RDR 2 چه بوده و چرا این تفاوت جذاب است؟

بازی Grand Theft Auto 6 بدون شک مورد انتظارترین بازی در تاریخ ویدیو گیم است. این موضوع را به خوبی می‌توان از موفقیت نسخه پیشین این سری بازی یعنی Grand Theft Auto V و دیگر سری محبوب راکستار یعنی Red Dead Redemption به خوبی متوجه شد. استودیو راکستار طی سال‌ها نه تنها برای گیم پلی جذاب و انقلابی بازی‌های خود، بلکه برای داستان سرایی خیره کننده عناوین شهرت خاصی کسب کرده است.

داستان‌های سری بازی GTA به شکل مداوم به تمسخر اتفاقات مختلف در جوامع مختلف و به خصوص جامعه کشور آمریکا پرداخته، با این حال بازی GTA V تلاش کرد پا را فراتر گذاشته و فقط و فقط به تمسخر اتفاقات سال‌های اخیر نپردازد. سری بازی Red Dead Redemption اما لحنی جدی‌تر در خود داشته و بازی Red Dead Redemption 2 در سال ۲۰۱۸ داستانی غم انگیز، دردناک و در عین حال به شدت سرگرم کننده را در اختیار ما قرار داد. از همین رو و البته پس از بررسی عمیق تریلر معرفی بازی GTA VI، طرفداران انتظار دارند که لحن جدی و واقع گرایانه‌تر بازی رد دد رمپشن ۲ در بازی جی تی ای ۶ ، اما به روشی متفاوت دیده شود!

بزرگ‌ترین و واضح‌ترین تفاوت میان دو سری GTA و RDR، ستینگ کلی و دوران رخ دادن داستان‌های دو سری بازی است. سری بازی رد دد رمپشن در عوض تمرکز به جامع مدرن آمریکا، بر گذشته و غرب وحشی تمرکز دارد. دیگر تفاوت عمده این دو سری بازی تمرکز بسیار زیاد بر عمق شخصیتی شخصیت‌های بازی و داستان زندگی آن‌ها است.

نسخه سال ۲۰۱۰ سری بازی رد دد رمپشن داستان تلخ زندگی جان مارستون (John Marston) را برای ما تعریف کرد و این داستان جان مارستون را تبدیل به یکی از خاطره انگیزترین شخصیت‌های دنیای ویدیو گیم کرد.

نسخه دوم انتشار یافته در سال ۲۰۱۸ که به عنوان پیش درآمدی بر نسخه اول عمل کرد، تمرکز خود را بر یکی از یاران قدیمی جان مارستون یعنی آرتور مورگان (Arthur Morgan)، دیگر اعضای گروه او و جان، تنش‌های گروه و در نهایت از هم پاشیدگی خونین آن قرار داد. بر خلاف دو نسخه رد دد رمپشن، بازی جی تی ای بر دو شخصیت اصلی در هم تنیده تمرکز دارد!

گروه داچ ون در لیند

بازی Red Dead Redemption 2 شخصیت‌های بسیار زیادی در خود دارد. گروه داچ ون در لیند (Dutch van der Linde) به تنهایی دارای ۲۶ عضو در جریان بازی بوده و حتی نام شخصیت‌هایی میان آمده که شاهد حضور آن‌ها در بازی نیستیم. در ابتدا گروه ون در لیند به عنوان یکی از بهترین و قوی‌ترین گروه‌های غرب وحشی نمایش داده می‌شود.

این گروه به قدری بزرگ و قدرتمند بوده که نیروهای امنیتی در تخیل خود نیز به فروپاشی آن فکر نمی‌کنند. با این وجود رهبری اشتباه و مشکلات، به شکل تدریجی و بدون سر و صدا این خانواده را از هم جدا می‌کند. در طول داستان بازی، جان افراد زیادی به دلیل تصمیمات آرتور گرفته یا حفظ شده است. از جمله مهم‌ترین این اشخاص می‌توان به سیدی ادلر (Sadie Adler)، چارلز اسمیت (Charles Smith) و خانواده مارستون اشاره داشت.

شخصیت‌های مهم سری بازی جی تی ای

همانطور که اشاره شد گروه ون در لیند اعضای زیادی داشته که بسیاری از آن‌ها شخصیت‌هایی فوق العاده مهم در داستان جان و آرتور هستند. این در حالی است که آخرین نسخه از سری بازی جی تی ای سه شخصیت اصلی داشته که در مرکز داستان قرار دارند و گرچه با اشخاص زیادی در ارتباط هستند، تمرکز کمتری بر آن‌ها می‌شود. حال اینگونه به نظر رسیده که بازی جی تی ای ۶ نیز از همین رویه پیروی خواهد کرد. به طور کلی سری بازی جی تی ای همیشه داستانی بسته‌تر را برای ما شرح داده و حتی اینگونه به نظر می‌رسد که داستان بازی GTA 6 بسته‌ترین داستان در تمام این سری بازی باشد!

رابطه لوسیا و جیسون

لوسیا (Lucia) اولین شخصیت زن قابل بازی سری بازی GTA خواهد بود که البته مسیر را به همراه شریک عاطفی خود که طبق اطلاعات غیر رسمی جیسون (Jason) نام داشته هموار می‌کند. تریلر به نمایش درآمده از بازی جی تی ای، لوسیا و جیسون را نشان داد که از همدیگر انتظار اعتماد دارند. این موضوع آن‌ها را در تیمی بسته جای می‌دهد. در نتیجه انتظار می‌رود که داستان بازی کاملا به روابط این، شکست‌ها، پیروزی‌ها و به طور کلی افت و خیز آن‌ها بپردازد. این در حالی است که تمام تریلرهای داستانی بازی RDR 2 به روابط آرتور با اشخاص مختلف می‌پردازند.

موفقیت تجاری بازی Grand Theft Auto 6 تضمین شده بوده و از همین رو راکستار تلاش کرده داستانی تازه و متفاوت را ارائه دهد. انتخاب شخصیت اصلی زن و تعریف داستان با استفاده از زوجی با رابطه عاطفی، مفهومی کاملا جدید برای این سری بازی است.

در نهایت از نو باید اشاره داشت که طبق اطلاعات رسمی و غیر رسمی، داستان بازی GTA 6 از لحاظ کلیت داستانی کاملا مخالف داستان بازی RDR2 بوده که البته می‌تواند مثل همیشه ما را با مفاهیمی تازه آشنا کرده و غافلگیر کند. نظر شما درباره تفاوت داستان GTA 6 و RDR 2 چیست؟ فکر می‌کنید این نحوه داستان سرایی موفق ظاهر می‌شود؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments