برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
سریال اقتباسی Red Dead Redemption
1%
  • 0/10

چرا سریال اقتباسی Red Dead Redemption سریالی موفق خواهد بود؟

سریال The Last of Us، دلیل موفقیت سریال Red Dead Redemption خواهد بود!

چرا سریال اقتباسی Red Dead Redemption سریالی موفق خواهد بود؟ ۵ ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

سریال اقتباسی Red Dead Redemption یکی از آرزوهای هر گیمر و حتی هر عاشق سریال است؛ اما شک و شبهات زیادی درباره موفقیت این سریال وجود دارد. با این حال ما باور داریم که با توجه به سریال The Last of Us و درس گرفتن از آن، می‌توان از موفقیت سریال Red Dead Redemption مطمئن بود!

سریال‌های تلویزیونی اقتباسی از بازی‌های ویدیویی، تا سال گذشته میلادی محبوبیت چندانی در میان مخاطبین نداشتند، اما سریال بی نظیر The Last of Us که برگرفته از نسخه اول سری بازی The Last of Us استودیو ناتی داگ (Naughty Dog) بود، موفق شد استانداردهایی جدید را برای سریال‌های تلویزیونی اقتباسی از بازی‌های ویدیویی تعریف کند که می‌توانند سبب ورود هر چه بیشتر بازی‌های ویدیویی به صنعت فیلم و سریال شده و مهم‌تر از آن، در این مسیر موفق شوند. سری بازی Red Dead Redemption یکی از سری بازی‌های بوده که به باور عموم باید هر چه زودتر به دنیای سریال پا گذاشته و با درس گیری از موفقیت‌های سریال The Last of Us، سریالی موفق را ارائه دهد.

شکی نیست که بازی The Last of Us یکی از محبوب‌ترین بازی‌های تاریخ ویدیو گیم بوده که به موفقیت آن در دنیای سریال کمک شایانی کرد، اما نباید فراموش کرد که این بازی، تنها بازی نبوده که در دنیای سریال موفق شد و بازی‌های زیادی وجود داشته که به لطف داستان، شخصیت‌های، دوره تاریخی و بسیاری چیزهای دیگر می‌توانند سریال یا حتی فیلم سینمایی با کیفیت را در اختیار کاربران قرار دهند. یکی از آن‌ها بدون شک سری بازی Red Dead Redemption بوده که به معنای واقعی همه چیز برای تبدیل شدن به یک فیلم یا سریال موفق را دارد.

از نظر گیم پلی، سری بازی Red Dead Redemption نقاط مشترک بسیاری با سری بازی The Last of Us دارد. از سوی دیگر داستان آن از لحاظ درک برای مخاطبین ساده و در عین حال غافلگیر کننده بوده و از لحاظ منطقی برای هر کسی در دنیای امروزی قابل درک است. در نتیجه تمام این موضوعات، بازی Red Dead Redemption همه چیز را برای تبدیل شدن به یک سریال موفق در خود دارد.

سریال The Last of Us تقریبا بی نقص بود!

ما پیش از آنکه با سریال The Last of Us آشنا شویم و حتی کوچک‌ترین شایعه‌ای درباره آن به انتشار برسد، بارها شنیده بودیم که این بازی پتانسیل تبدیل به سریالی موفق را دارد. البته فراموش نشود که فیلم و سریال‌های اقتباسی زیادی به دلیل کارگردانی نا مناسب مورد توجه مخاطبین قرار نگرفته و به عبارتی از میدان بیرون رانده شده‌اند. اما خوشبختانه با پیگیری شبکه HBO و کارگردانی بی نظیر کریگ مزین (Craig Mazin) و نیل دراکمن (Neil Druckmann) این سریال تبدیل به همان رسانه فوق العاده‌ای شد که انتظارش را داشتیم.

دست اندار کاران این سریال، با حضور کارگردان بازی‌های The Last of Us یعنی نیل دراکمن درک بی نظیری از این دنیا داشته و به بهترین نحو شخصیت‌ها و داستان آن را در برابر دیدگان ما قرار دادند. در این میان باید اشاره داشت که کارگردانان این سریال دست به ریسک زده و برخی از قسمت‌های داستان را نسبت به داستان اصلی تغییر دادند که نظرات مثبت و منفی بسیاری را در بر داشت.

در ادامه باید اشاره داشت که فارغ از تمام تغییرات ایجاد شده و نظرات منفی و مثبت مخاطبین، سریال The Last of Us به لطف بازیگران بی نظیر خود در جذب گیمرها و غیر گیمرها موفق بود. به عبارت دیگر کاربرانی که بارها به تجربه بازی The Last of Us نشسته بودند نیز به این سریال جذب شده و آن را سریالی جذاب دانستند.

به باور منتقدین، یکی از دلایل جذب مخاطبین توسط سریال The Last of Us به نمایش درآوردن صحنه‌های کلیدی بازی در سریال بود، با این حال افزودن برخی بخش‌های تازه به جذابیت آن‌ها افزوده است. این موضوع باعث شد نه تنها مخاطبین قدیمی احساس نوستالژی داشته باشند، بلکه به کمک صحنه‌های جدید به صندلی خود میخکوب شده و به دنبال داستان تازه پشت پرده فرنچایز محبوب خود بروند.

دیگر موضوع محبوبیت این سریال، بازیگران آن بود. ما می‌دانیم که در فیلم و سریال، بازیگران اصلی‌ترین نقش را داشته و انتخاب درست بازیگر می‌تواند موفقیت یک سریال را تضمین می‌کند. همسویی، همراهی و صمیمیت رابطه میان جوئل (Joel) و الی (Ellie) یکی از زیبایی‌های داستان The Last of Us بود که خوشبختانه پدرو پاسکال (Pedro Pascal) و بلا رمزی (Bella Ramsey) به بهترین شکل ممکن موفق به بازسازی این رابطه در سریال شدند.

چرا سریال اقتباسی Red Dead Redemption سریالی موفق خواهد بود؟

یکی از مهم‌ترین شباهت‌های میان دو سری بازی Red Dead Redemption و The Last of Us تمرکز برابر بر گیم پلی و داستان بازی است. بخش زیادی از این دو سری بازی به صحنه‌های سینماتیک و دیالوگ‌های پر معنی اختصاص داده شده که به پیشرفت روابط و داستان آن‌ها کمک می‌کند. دیگر ویژگی این میزان تمرکز باعث شده که ما لحظه به لحظه شناخت بیشتری از شخصیت‌های بازی داشته باشیم و به خوبی با تمام خصوصیات اخلاقی آن‌ها آشنا شویم. در این میان، به باور منتقدین بازی Red Dead Redemption 2 از هر دو نسخه سری بازی The Last of Us و همچنین نسخه اول خود در دو بخش داستان و گیم پلی بهتر عمل کرده و جای کمتر مشکلی را باقی گذاشته است.

سری بازی Red Dead Redemption گهگاهی چنان به داستان بازی اهمیت داده که بخشی از گیم پلی را برای رسیدن به بخش‌های سینماتیک از کاربران می‌گیرد. از سوی دیگر تا حدی شخصیت پردازی این بازی قوی بوده که کاربران به طور مداوم به دنبال شخصیت‌های جدید داستان هستند که بخش قابل توجهی از آن‌ها را می‌توان در مراحل فرعی یافت.

دیگر موضوع در دنیای Red Dead Redemption این بوده که با وجود شخصیت‌های قوی و بخش‌های سینماتیک جذاب، بخش‌های اکشن نیز معنای بیشتری پیدا کرده و در حقیقت به شما دلیلی برای رفتارهایتان و میزان اکشن به کار برده می‌دهد! از بین بردن دوستی قدیمی در بازی‌های ویدیویی کاری دشوار است، اما دنیای رد دد رمپشن داستان را به نحوی برای شما تعریف کرده که درد این کار کمتر شده و شما شرایط را به درستی درک کنید.

طی سال‌های اخیر، طرفداران سری Red Dead Redemption به سریالی اقتباسی از بازی محبوبشان شک داشتند، اما با موفقیت سریال The Last of Us نه تنها شک بسیاری از آن‌ها از بین رفت، بلکه حال مشتاق به انتشار این سریال هستند! همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد یکی از دلایل موفقیت سریال The Last of Us معرفی بهتر شخصیت‌های فرعی مانند بیل (Bill) و فرانک (Frank) بود. به عبارت دیگر آن‌ها به تعریف بخش‌هایی پرداختند که در بازی به آن ها پرداخته نشد و در عین حال بخش‌هایی تازه به داستان اصلی افزودند که همه این‌ها سبب درک بهتر ما از زندگی پسا آخرالزمانی جوئل و الی شد.

حال به باور ما دنیای Red Dead Redemption حتی آزادی بیشتری نسبت به The Last of Us برای گسترش داستان داشته تا ما درک بهتری از این فرنچایز جذاب به دست آوریم. برای مثال مکالمه‌ای ساده میان آرتور (Arthur Morgan) و داچ (Dutch van der Linde) در بازی، می‌تواند مکالمه‌ای حماسی و تعیین کننده در سریال باشد. اما نباید فراموش کرد که وفاداری به داستان اصلی دیگر چیزی بوده که می‌تواند سریال اقتباسی Red Dead Redemption را جذاب کند و ما انتظار داریم در صورت ساخت این سریال، تمام جزئیات اصلی داستان حفظ شوند. نظر شما درباره سریال اقتباسی Red Dead Redemption چیست؟ فکر می‌کنید این سریال می‌تواند موفقیت سریال The Last of Us را کسب کند؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments