داستان بازی Red Dead Redemption 3

بررسی داستان احتمالی بازی Red Dead Redemption 3

سفر به مکزیک؛ محتمل‌ترین اتفاق در غرب وحشی راکستار!

شایعات مربوط به نسخه جدید رد دد ردمپشن به طور روزانه در حال افزایش بوده و این در حالی است که راکستار هیچ خبر رسمی از آن منتشر نکرده است. برخی از شایعات، تلاش در فهم داستان بازی Red Dead Redemption 3 و ما نیز قصد داریم در این مطلب نگاهی به این حدس و گمان‌ها داشته باشیم.

هفته‌های اخیر، فضای مجازی مملو از شایعات مربوط به بازی Red Dead Redemption 3 بوده و از آنجایی که طی نسخه‌های پیشین توسعه دهندگان تمرکز بسیار زیادی بر مکان رخ دادن اتفاقات این بازی گذاشته‌اند، شایعات و گمان‌هایی درباره محل رخ دادن اتفاقات نسخه بعدی رد دد ردمپشن به انتشار رسیده که بررسی آن‌ها خالی از لطف نیست.

غرب وحشی استودیو راکستار (Rockstar Games) برخی از جذاب‌ترین تجربیات را طی سال‌های اخیر در اختیار ما کاربران قرار داده و بخشی از آن را مدیون جهان جذاب این سری بازی هستیم. اما نسخه بعدی در کجا اتفاق می‌افتد؟

اگر نسخه‌های پیشین این سری بازی را تجربه کرده باشید، می‌دانید که کشور مکزیک نقش مهمی در داستان این بازی داشته و ما حتی شاهد بخشی از این کشور در نسخه دوم بازی بودیم. حال به عقیده بسیاری از فعالان، کشور مکزیک می‌تواند بهترین زمین بازی برای Red Dead Redemption 3 باشد. به عقیده آن‌ها زمان آن رسیده که دنیای آرتور مورگان (Arthur Morgan) و جان مارستون (John Marston) را خارج از آمریکا تجربه کنیم!

به تازگی افشاگری معروف با اطمینان کامل اعلام کرد که راکستار مراحل توسعه بازی رد دد ردمپشن ۳ را آغاز کرده و با وجود اینکه کاربران در انتظار اخباری رسمی از دیگر فرنچایز بزرگ راکستار یعنی GTA هستند، خبر توسعه نسخه جدید Red Dead Redemption آن‌ها را به وجد آورده است.

همانطور که اشاره شد، ما شاهد منطقه نوئوو پارایزو (Nuevo Paraiso) کشور مکزیک در بازی رد دد رمپشن ۲ بودیم، اما دسترسی به آن بدون استفاده از برخی ترفندها امکان پذیر نبود. البته باید اشاره داشت که به گفته شخصیت‌های درون بازی، در زمان رخ دادن اتفاقات بازی رد دد ردمپشن ۲، دو کشور مکزیک و آمریکا تنش سیاسی بسیار زیادی داشته و با استفاده از این موضوع، توسعه دهندگان مسیر ما به مکزیک را بسته بودند. با این حال، وجود نوئوو پارایزو در این بازی باعث شده فعالان به این باور برسند که مکزیک یکی از مقاصد این بازی بوده که در مراحل پایانی توسعه از بازی حذف شده است.

چرا مکزیک مکانی مناسب برای داستان بازی Red Dead Redemption 3 است؟

ما در بازی Red Dead Redemption گذری کوتاه بر مکزیک داشتیم. اما کوتاهی این بخش کاربران و البته منتقدین را به این باور رساند که راکستار این بخش را صرفا برای طولانی کردن زمان بازی استفاده کرده و به عبارت دیگر آن میزان توجهی که باید، به این بخش از بازی نشده است. به باور ما وجود این بخش در بازی Red Dead Redemption و وجود نوئوو پارایزو در Red Dead Redemption 2 کاربران را شیفته کشور مکزیک در دوره غرب وحشی کرده و راکستار باید آن را در بازی Red Dead Redemption 3 در اختیار کاربران قرار دهد.

استفاده از کشور مکزیک به عنوان زمین بازی اصلی بازی Red Dead Redemption 3 نه تنها می‌تواند فضاهایی متفاوت نسبت به دو نسخه پیشین را در اختیار ما قرار دهد، بلکه تفاوت فرهنگ در این منطقه نسبت به آمریکا می‌تواند داستان کاملا متفاوت و غنی و در عین حال قابل درک برای همه کاربران را فراهم سازد. راکستار شاید به طور مستقیم از این منطقه در سری رد دد ردمپشن استفاده نکرده باشد، اما ما نمی‌توانیم از تاثیرات آن بر داستان این سری بازی چشم پوشی کنیم.

موضوع دیگری که باید مورد بررسی قرار بگیرد، دوره رخ دادن اتفاقات این بازی است. بازی Red Dead Redemption در سال ۱۹۱۱ و بازی Red Dead Redemption 2 در سال ۱۸۹۹ رخ می‌دهند. حال این تئوری در ذهن فعالان پدید آمده که ما شاهد پرش در زمان در نسخه بعدی این سری بازی خواهیم بود. در بازی Red Dead Redemption و زمانی که جان مارستون در کشور مکزیک حضور دارد، ما او را در میان انقلاب کشور مکزیک پیدا می‌کنیم. در نتیجه ما اگر در نسخه بعدی از نو به سال ۱۹۱۱ باز گردیم، این احتمال وجود داشته که داستان بازی حول محور انقلاب مکزیک بگردد!

طی اتفاقات بازی Red Dead Redemption، جان مارستون جان شخصی با نام آبراهام ریس (Abraham Reyes) را نجات داده که او در ادامه تبدیل به رئیس جمهور مکزیک می‌شود. پس از آن ریس تبدیل به رئیس جمهوری ظالم شده و همین موضوع می‌تواند داستان‌های جذابی را برای ما تعریف کند. برای مثال، این احتمال وجود داشته که ریس تبدیل به شخصیت اصلی بازی شده و داستان زندگی و رسیدن به مقام ریاست جمهوری و سپس تبدیل شدن به شخصی ظالم را تعریف کند. تعریف داستانی از این دست می‌تواند این بازی را از زیر سایه موفقیت نسخه‌های پیشین خارج کرده و کاربران بسیاری را گرد آوری کند.

همچنین باید اشاره داشت که دنیای Red Dead Redemption به غیر از ریس، شخصیت‌های تاریک و منفی بسیاری داشته که هر کدام می‌توانند نقشی جذاب و چشم گیر در انقلاب کشور مکزیک و داستان بازی Red Dead Redemption 3 داشته و به تعریف هر چه بهتر داستان زندگی ریس کمک کنند.

در پایان نباید فراموش کرد که اطلاعات قرار گرفته در این مطلب صرفا زاده ذهن فعالان و طرفداران خلاق این مجموعه بوده و هیچگونه اطلاعات رسمی درباره تاریخ انتشار، داستان و پلتفرم‌های این بازی به انتشار نرسیده و باید تا زمان انتشار اخبار رسمی توسط استودیو راکستار یا شرکت تیک تو (Take-Two Interactive) منتظر بمانیم. نظر شما درباره داستان بازی Red Dead Redemption 3 چیست؟ فکر می‌کنید سفر به کشور مکزیک می‌تواند این بازی را برای کاربران جدید و جذاب کند؟ در انتظار نظرات شما هستیم.

3.3 9 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا