برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

مهندسی معکوس بازی GTA 3 و GTA Vice City اجازه ایجاد هر تغییری در آن‌ها را می‌دهد

کدهای دو بازی مجددا در دسترس قرار دارند

مهندسی معکوس بازی GTA 3 و GTA Vice City اجازه ایجاد هر تغییری در آن‌ها را می‌دهد ۱ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی کپی لینک
مهندسی معکوس بازی GTA 3

چند ماه پیش برخی کاربران با مهندسی معکوس بازی GTA 3 و همچنین GTA Vice City موفق شده بودند تا کدهای آن را در اختیار دیگران قرار دهند. با این حساب اگر این کدها در دست افرادی که کار با آن را بلد هستند افتاده باشد، عملا می‌توانند هر تغییری را در آن ایجاد کنند!

گرفتن کدهای ساختار یک بازی و تغییر دادن آن‌ها باعث می‌شود تا یک کاربر حرفه‌ای بتواند هرگونه تغییری را در بازی ایجاد کند. تا حدی که حتی بتوان یک عنوان قدیمی GTA را بازسازی کرد! با این وجود جالب است بدانید که این کار در اوایل امسال توسط گروهی از افراد تا حدودی انجام شده بود.

این گروه ابتدا کدهای دو بازی GTA 3 و GTA Vice City را با مهندسی معکوس به دست آورده بودند، سپس آن را در انجمن GitHub در اختیار دیگر سازندگان قرار دادند. این در حالی است که کمپانی Take-Two نیز پس از این جریان وارد عمل شده و این پروژه که با نام re3 شروع شده بود را کنسل کرد تا همه اطلاعات مربوط به آن از سطح اینترنت پاک شود. با این وجود، یکی از افرادی که این کدها را به دست آورده تصمیم گرفته تا آن را مجددا در اختیار دیگران قرار دهند.

ظاهرا مهندسی معکوس بازی GTA 3 نسخه کاملا مشابه با اصلی نیست!

مهندسی معکوس بازی GTA 3

یکی از افراد همین گروه در آخرین اظهارات خود بیان کرده فایلی که آن‌ها با بازگردانی کدهای این بازی جمع‌آوری کرده‌اند عملا نسخه مشابه و دقیقی از کار اصلی نیست. در نتیجه کمپانی Take-Two نمی‌تواند برای حقوق کپی‌رایت آن را از روی سرور بردارد.

چنان که به نظر می‌رسد، کدهای حاضر در پروژه re3 بازگردانی شده هستند و استخراج مستقیم از فایل‌ها انجام نشده است. با این حساب اظهار شرکت Take-Two برای حق مالکیت این کد کاملا غلط است، چراکه این کدها ممکن است عملکرد یکسانی داشته باشند، اما عملا یکی نیستند.

با این حساب یعنی فعلا کدهایی که با مهندسی معکوس نرم‌افزار از بازی GTA 3 و GTA Vice City به دست آمده‌اند متعلق به هیچکس نیستند و همه می‌توانند از آن برای هرکاری استفاده کنند. تا زمانی که با دلیل قانونی کسی بتواند حق مالکیت آن را اثبات کند. تا به حال این کد کمک‌های بسیاری را به سازندگان کرده تا مدهای مختلف و عجیبی را به بازی GTA 3 اضافه کنند یا حتی نسخه نینتندو سوییچ آن را عرضه کنند!
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments