کارگردان Gretel & Hansel از علاقه‌اش به کارگردانی فرنچایز Friday the 13th می‌گوید

آز پرکینز به‌دنبال بازسازی این فرنچایز است

کارگردان Gretel & Hansel

آز پرکینز، کارگردان Gretel & Hansel، در مصاحبه‌ی اخیر خود به ساخت فیلمی بر اساس Friday the 13th ابراز علاقه کرد. این فرنچایز فعلا درگیر دعواهای حقوقی است.

در سال‌های اخیر کارگردانان بسیاری توانستند با هزینه‌ی پایین فیلم‌های قابل‌توجهی ساخته و نامی را برای خود دست و پا کنند. یکی از این کارگردانان تازه‌کار، آز پرکینز (Oz Perkin) است که به‌خاطر کار روی فیلم‌های مختلفی از جمله The Blackcoat’s Daughter و I Am the Pretty Thing That Lives in the House به نامی آشنا در میان طرفداران فیلم‌های ترسناک تبدیل شده است. فرزند آنتونی پرکینز (Anthony Perkins) اخیرا Gretel & Hansel را ساخته است که آن هم اثری ترسناک محسوب می‌شود.

روز گذشته پرکینز در پادکست Boo Crew Podcast حضور پیدا کرد و در بخشی از آن درباره‌ی رویاهایش برای آینده گفت. پرکینز گفت اگرچه فرنچایز Friday the 13th در حال حاضر شرایط مساعدی از لحاظ حقوقی ندارد و فراهم ساختن شرایط مورد نیاز برای ساخت فیلم سخت شده اما اگر فرصت آن به‌وجود بیاید، تمایل دارد تا فیلمی را از این فرنچایز کارگردانی کند. کارگردان Gretel & Hansel در این باره گفت:

زمانی به همه می‌گفتم شدیدا دوست دارم تا فیلمی را بر اساس Friday the 13th بسازم. همچنان هم به انجام آن علاقه‌مند هستم. فکر می‌کنم این پروژه مناسب من باشد. هیچ وقت دوست نداشتم فیلمی از فرنچایز Halloween را کارگردانی کنم چون نسخه‌ی بازسازی آن را ساخته‌اند. جیسون شخصیت مورد علاقه‌ی من است. در ضمن، فیلم بعدی فرنچایز Friday the 13th سیزدهمین اثر آن محسوب می‌شود. می‌توان از 13 یا چیزی مشابه آن برای نامگذاری استفاده کرد.

با توجه به صحبت‌‌هایی که انجام شده، به‌نظر می‌رسد آز پرکینز به ساخت نسخه‌ی بازسازی Friday the 13th علاقه‌مند است. چنین نسخه‌ای قرار بود پس از فراز و نشیب‌های فراوان در سال ۲۰۱۷ میلادی اکران شد شود اما این پروژه چند هفته مانده به آغاز روند تولید لغو شد. طبق گزارش‌های منتشر شده، عملکرد مالی ضعیف Rings شرکت پارامونت پیکچرز را به این نتیجه رساند که نسخه‌ی بازسازی Friday the 13th را برای مدتی کنار بگذارد. ظاهرا، قبل اینکه این پروژه لغو شود، پرکینز توانسته بود به فیلمنامه دست یافته و آن را مطالعه کند:

فیلمنامه‌ای که من خوانده بودم را نویسنده‌ی Prisoners آماده کرده بود و کیفیت خوبی داشت. می‌توان گفت آن فیلمنامه، فرنچایز را ریبوت می‌کرد؛ کاری که من هم به آن علاقه‌‌مند هستم. دوست دارم با استفاده از المان‌های اصلی مانند کمپ تفریحی و مادر جیسون نسخه‌ی بازسازی را بسازم.

اولین فیلم فرنچایز Friday the 13th که در سال ۱۹۸۰ اکران شد، یک پیچش داستانی بسیار مهم داشت. در بخشی از این فیلم مشخص شد که مادر جیسون، قاتل سریالی است. او مسئولان کمپ تفریحی را به قتل می‌رسانید تا از بازگشایی مجدد آن جلوگیری کند؛ زیرا فرزند او سال‌ها قبل به‌خاطر غفلت آن‌ها در دریاچه غرق شده بود. در نسخه‌های بعدی فرنچایز، جیسون قاتل سریالی یا انگیزه‌ی شخص قاتل برای انجام جنایت‌هایش بود.

تام لوک‌کلین (Tom McLoughlin)، دیگر فردی است که علاقه‌ دارد تا قسمت بعدی Friday the 13th را کارگردانی کند. لوک‌کلین در سال ۱۹۸۶ فیلم Friday the 13th Part VI: Jason Lives را کارگردانی کرده بود. این کارگردان آمریکایی در مصاحبه‌اش گفته بود نام Jason Never Dies را برای طرحش در نظر گرفته است. او همچنین در ادامه‌ی صحبت‌های خود توضیحاتی را درباره‌ی ایده‌اش ارائه داد. داستان او، در دوران کنونی جریان داشته و درباره‌ی گروهی از دختران جوان است که بی‌خبر از اتفاقات رخ داده، تصمیم می‌گیرند تا به تفریح در دریاچه‌ی کریستال بپردازند.

دعوای حقوقی بر اثر حق امتیاز Friday the 13th ادامه داشته و نتیجه‌ی آن احتمالا در تابستان سال جاری میلادی مشخص خواهد شد. بنابراین، نباید منتظر بازگشت این فرنچایز در آینده‌ای نزدیک باشیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا