1%
  • 0/10

کارگردان فیلم باربی از روند ساخت ریبوت نارنیا می‌گوید

همچنان خبری از Barbie 2 نیست

کارگردان فیلم باربی از روند ساخت ریبوت نارنیا می‌گوید ۰ ۲۴ دی ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
روند ساخت ریبوت نارنیا

گرتا گرویگ، بازیگر، فیلمنامه نویس و کارگردان آمریکایی، در بخشی از مصاحبه جدید خود به روند ساخت ریبوت نارنیا پرداخته است.

سی. اس. لوئیس (C. S. Lewis) یک نویسنده بریتانیایی بود و از دوستان نزدیک جی. آر. آر. تالکین (J. R. R. Tolkien)، نویسنده رمان‌های ارباب حلقه‌ها (Lords of the Rings) به شمار می‌رفت. لوئیس همچنین خالق رمان‌های سرگذشت نارنیا (The Chronicles of Narnia) است که محبوبیت بسیار بالایی در سراسر جهان، بخصوص بریتانیا داشته و در زمینه فروش هم عملکرد بسیار خوبی را به ثبت رساند.

شرکت‌های والت دیزنی (Walt Disney) و فاکس قرن بیستم سه اقتباس سینمایی سرگذشت نارنیا را ساخته و طی سال‌های ۲۰۰۵ الی ۲۰۱۰ میلادی اکران کردند. قسمت چهارم هم قرار بود ساخته شود اما طولانی شدن روند تولید و اتمام قرارداد همکاری شرکت‌های سازنده، به لغو آن منجر شد. حال و با گذشت نزدیک به یک دهه، سرویس استریم (Netflix) با صاحب امتیاز فرنچایز نارنیا، یعنی The C. S. Lewis Company وارد همکاری شده و قصد دارد اقتباس‌های سینمایی و سریالی آن را بسازد.

گرتا گرویگ (Greta Grewig) که سال ۲۰۲۲ میلادی فیلم Barbie را جلوی دوربین برد، اخیراً مصاحبه‌ای را با BBC Radio 4 انجام داده و در بخشی از آن درباره ساخت ریبوت نارنیا صحبت کرده است. او وظیفه کارگردانی را بر عهده دارد:

مقداری احساس ترس می‌کنم، چون احترام زیادی برای [رمان‌های] نارنیا قائل هستم. بعنوان یک کودک نارنیا را خیلی زیاد دوست داشتم. بعنوان یک بالغ هم سی. اس. لوئیس را یک متفکر و نویسنده می‌بینم. بابت ساخت اقتباس نارنیا احساس ترس می‌کنم. البته اثری است که می‌ارزد بابتش حس ترس را تحمل کنی.

مجموعه رمان‌های سرگذشت نارنیا درباره نسل‌های مختلف کودکان بریتانیایی است که به سرزمین اسرارآمیز نارنیا قدم گذاشته و درگیر ماجراجویی‌های خطرناک می‌شوند. این مجموعه ۷ جلد داشته و جلد اول، یعنی The Lion, the Witch, and the Wardrobe بیشترین شهرت را دارد.

طبق اطلاعات رسمی، گرتا گرویگ قرار است دو اقتباس نارنیا را بسازد. اینکه داستان کدام کتاب‌ها را انتخاب می‌کند، فعلاً مشخص نیست. ریبوت The Chronicles of Narnia همچنین فعلاً تاریخ انتشار ندارد. در ضمن، در حال حاضر خبری از قسمت دوم Barbie نبوده و بنظر می‌رسد تمایلی به ساخت آن وجود ندارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments