#مهسا_امینی

تهیه‌کننده‌ی Grand Theft Auto شرکت راکستار گیمز را پس از ۲۰ سال ترک کرد

لزلو جونز از این پس با نتفلیکس و دیزنی همکاری خواهد کرد

تهیه‌کننده‌ی Grand Theft Auto شرکت راکستار گیمز را پس از ۲۰ سال ترک کرد سورنا رضایی ۰ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
تهیه‌کننده‌ی Grand Theft Auto

لزلو جونز تهیه‌کننده‌ی Grand Theft Auto شرکت راکستار گیمز را پس از دو دهه ترک کرد تا وقت بیشتری برای مراقبت از خواهر خود داشته باشد.

مدیر کانال یوتیوبی Gtamen چندی پیش مشغول گشت زدن در صفحه‌های لینکدین بود که به‌طور اتفاقی با نکته‌ی جالب‌توجهی روبرو شد. به این نکته پی برد که لزلو جونز (Lazlow Jones) تهیه‌کننده‌ی Grand Theft Auto شرکت راکستار گیمز را پس از دو دهه ترک کرده است. او در اواخر دهه‌ی ۹۰ میلادی فعالیت خود را به عنوان گوینده، نویسنده و تهیه‌کننده‌ی برنامه‌های رادیویی آغاز کرد. با گذشت چند سال از این اتفاق، با شرکت راکستار گیمز وارد همکاری شد تا به تیم توسعه‌ی این شرکت در خلق ایستگاه‌های رادیویی و تولید محتواهای رسانه‌ای کمک کند.

همکاری میان لزلو جونز و راکستار گیمز به مرور زمان گسترش یافت تا جایی که وظیفه‌ی طراحی و ساخت تمامی ایستگاه‌های رادیویی Grand Theft Auto: Vice City به شرکتش سپرده شد. خود او هم وظیفه‌ی صداپیشگی ایستگاه رادیویی V-Rock را بر عهده گرفت. از آن‌جایی که مدیران راکستار گیمز از عملکرد لزلو و شرکتش راضی بودند، تصمیم گرفتند نقش بزرگ‌تری را در جریان تولید Grand Theft Auto: San Andreas بر دوش او بگذارند. لزلو و تیمش وظیفه یافتند تمامی محتواهای رسانه‌ای موجود در داخل محیط بازی را طراحی کرده و سپس بسازند. او و تیمش در جریان ساخت Grand Theft Auto IV و Grand Theft Auto V هم نقش داشته‌اند.

همکاری‌های لزلو جونز و راکستار گیمز تنها به فرنچایز Grand Theft Auto خلاصه نمی‌شود. او وظیفه‌ی نوشتن دیالوگ‌های مربوط به عابران پیاده را در Red Dead Redemption و Max Payne 3 بر عهده داشت. لزلو همچنین به عنوان نویسنده با تیم توسعه‌ی Red Dead Redemption 2 همکاری داشته است. در ابتدا به نظر می‌رسید این نویسنده و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی به دنبال تجربه‌های جدید باشد. از همین رو، به همکاری خود با راکستار گیمز پایان داد تا بتواند به عنوان فرد مستقل با شرکت‌های مختلف از جمله نتفلیکس و دیزنی کار کند اما ظاهرا ماجرا چیز دیگری بوده است.

طبق پستی که لزلو جونز اخیرا در اینستاگرام به اشتراک گذاشته، خواهرش در سال ۲۰۱۸ میلادی به سرطان مبتلا شد و روند درمان همچنان ادامه دارد. با آغاز همه‌گیری ویروس کرونا و اتفاقاتی که در پی آن افتاد، مراقبت از خواهرش به امری سخت برای او تبدیل شد. لزلو مستقیما به این موضوع اشاره نکرد اما ظاهرا سختی‌های مراقبت از خواهرش او را به سمت استعفا از همکاری با راکستار گیمز سوق داده است تا بدین ترتیب، وقت بیشتری برای یکی از عزیزترین افراد زندگی‌اش داشته باشد.

پیش از این، دن هاوزر (Dan Houser) راکستار گیمز را ترک کرده بود. او به همراه سم هاوزر (Sam Gouser)، تری دونووان (Terry Donovan) و جیمی کینگ (Jamie King) از بنیانگذاران اصلی شرکت به شمار می‌رفت. هاوزر طی سال‌های اخیر به عنوان سرپرست نویسندگان روی پروژه‌های مختلفی از جمله Grand Theft Auto 5 و Red Dead Redemption 2 کار کرده بود. در سال‌های نه چندان دور هم وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی Bully ،Red Dead Redemption و Max Payne 3 را بر دوش کشیده بود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا