آیا هکری که گیم پلی GTA 6 را فاش کرد، در کلاه برداری بزرگ دست داشته است؟

کلاه برداری ۱۰۰ هزار دلاری!

آیا هکری که گیم پلی GTA 6 را فاش کرد، در کلاه برداری بزرگ دست داشته است؟ نریمان هروی ۱ ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ اخبار بازی
گیم پلی GTA 6

هکری که گیم پلی GTA 6 را فاش کرده بود، فروش کد منبع GTA V را تکذیب کرد و این هم یعنی یک کلاه برداری ۱۰۰ هزار دلاری رخ داده است!

پس از تائید خبر دزدیده شدن کد منبع بازی Grand Theft Auto 6 حالا گزارش‌ها حاکی از این هستند که این هکر همچنین کد منبع بازی Grand Theft Auto 5 را نیز فروخته است. روز گذشته ویدیویی از گیم پلی GTA 6 فاش شد و پس از آن نیز معلوم گردید که فاش‌کننده این ویدیو، قصد دارد تا کد منبع بازی‌های GTA 6 و GTA 5 را به فروش برساند.

این فاش‌کننده که با نام Tea Pot شناخته می‌شود در فروم GTA به دنبال‌کنندگان خود گفته که تمامی کد‌های منبع بازی‌های GTA V و البته GTA 6 را در اختیار دارد و خریداران می‌توانند در این زمینه به او پیام خصوصی ارسال کنند. او همچنین گفته که هیچ پیشنهاد زیر ۱۰۰ هزار دلاری را قبول نخواهد کرد.

پس از این اعلام Tea Pot یک کاربر توییتر از یک جا به جایی پول به ارزش 100,556.81 دلار به وسیله بیت‌کوین خبر داد و او گفت این مقدار به یک Wallet ناشناس انتقال داده شده است. او همچنین ادعا کرد که شواهد و بررسی‌ها حاکی از این هستند که این انتقال پول برای خرید کد منبع GTA V بوده است.

سپس شخصی به هکر یعنی Tea Pot پیام فرستاد و از او در مورد فروش کد منبع GTA V به قیمت ۱۰۰ هزار دلار سوال پرسید و Tea Pot هم گفت که این Wallet او نبوده است! به عبارتی دیگر، Tea Pot گفت که این انتقال پول به او صورت نگرفته و کسی تا الان از او کد منبع GTA V را خریداری نکرده است.

چه کد منبع GTA V به شکل عمومی پخش شود و چه دست افراد نا به کار بیفتد، عواقب بسیار بدی در انتظار راکستار خواهند بود. کد منبع بازی GTA Online را به شکل سهمگینی مورد هک‌های غیر قابل جلوگیری قرار می‌دهد و حتی خود شرکت نیز در آینده دچار حملات سایبری زیادی می‌شود و حتی همین الان هم با فاش شدن گیم پلی GTA 6 ضربه بزرگی به راکستار خورده است!

هکر در مورد کد منبع GTA 6 گفته که منتظر تماس هرچه سریع‌تر از سوی راکستار است. او گفته که در قبال دریافت پول، دیگر کاری با کد منبع GTA 6‌ نخواهد داشت ولی اگر راکستار حاضر به مذاکره و پرداخت پول نشود، این کد منبع را نیز به زودی برای فروش می‌گذارد. فروش کد منبع این بازی می‌تواند راکستار را به مرز نابودی بکشاند و این اتفاق بدون شک تبدیل به یکی از پر سر و صداترین اتفاقات تاریخ صنعت ویدیوگیم خواهد شد.

نظر شما در مورد گیم پلی GTA 6 که اخیرا لو رفت چیست؟ فکر ‌میکنید راکستار این موقعیت را چگونه مدیریت خواهد کرد؟ آیا آنان به این هکر باج می‌دهند یا این که بازی را کنسل خواهند کرد؟ ممنون می‌شویم که نظر خودتان در این مورد را با ما به اشتراک بگذارید.

 

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا