کارگردان Gran Turismo 7 از بازگشت بازی به ریشه‌های این مجموعه می‌گوید

یک GT تمام عیار

کارگردان Gran Turismo 7 از بازگشت بازی به ریشه‌های این مجموعه می‌گوید عرفان خورسند ۰ ۱۴ بهمن ۱۳۹۹
بازی Gran Turismo 7

کازونوری یامائوچی، کارگردان Gran Turismo 7 در مصاحبه‌ای مفصل از تغییرات این بازی نسبت به قبل و بازگشت به ریشه‌های قدیمی این مجموعه‌ی محبوب گفته است.

گرن توریسمو یکی از قدیمی‌ترین فرنچایزهای انحصاری پلی‌استیشن است که تمام نسخه‌های آن توسط استودیوی Polyphony Digital ساخته شده و در کنار مجموعه‌ی فورتزا موتوراسپورت، یکی از بهترین شبیه‌سازهای مسابقات اتومبیل‌رانی دنیای ویدیو گیم به شمار می‌رود. آخرین نسخه‌ی این مجموعه با عنوان Sport، با تمرکز روی رقابت‌های آنلاین پا در مناطق ناشناخته برای این سری گذاشت. گرن توریسمو اسپورت در جذب مخاطب موفق بود، اما تفاوت‌های زیاد آن با نسخه‌های قبلی موجب ایجاد چنددستگی میان طرفداران پروپاقرص GT شد.

به‌عنوان یکی از دارایی‌های ارزشمند پلی‌استیشن، سونی به شدت روی نسخه‌ی هفتم گرن توریسمو که منحصرا برای PS5 ساخته می‌شود حساب باز کرده است، خصوصا که در سال‌های اخیر، ایکس‌باکس با بازی‌های فورتزا (موتوراسپورت و هورایزن) تا حد زیادی از پلی‌استیشن در زمینه بازی‌های مسابقه‌ای انحصاری جلو زده است. کارگردان Gran Turismo 7 به تازگی اشاره داشته که جهت جلب رضایت دوباره‌ی طرفداران این مجموعه‌ی محبوب، تیم پولیفونی دیجیتال به ریشه‌های گرن توریسمو بازگشته و از حس نوستالژی حسابی بهره گرفته است.

کازونوری یامائوچی اشاره می‌کند که تغییر جهت GT به سمت ورزش‌های الکترونیکی در نسخه‌ی Sport توسط طرفداران اقدامی «بسیار عجیب و غریب» تلقی شد:

ما به گرن توریسمو به چشم یک عنوان آوانگارد نگاه می‌کنیم و با هر تغییر نسل، آگاهانه چالش‌های جدیدی در آن به کار گرفته‌ایم. به همین خاطر است که هر نسخه طرفدارهای خودش را دارد، اما گاهی اوقات تغییرات برای بازیکنان غافلگیرکننده هستند. برای مثال با Gran Turismo Sport که اکنون در دسترس است، ما به سراغ یک چالش تمام عیار از ورزش‌های الکترونیک برای اولین عنوان آنلاین‌محورمان رفتیم و این احتمالا برای برخی افراد عجیب بود.

او قول داده که Gran Turismo 7 حال و هوای بسیار نزدیکی به نسخه‌های دوران PS3 به قبل این مجموعه خواهد داشت:

فکر می‌کنم ما با GT Sport به هدف جاه‌طلبانه‌ی خود رسیدیم. به همین دلیل در GT 7، المان‌هایی مانند مسابقات Championships را که در اسپورت معرفی کردیم به کار خواهیم گرفت و در عین حال، به همان تجربه‌ی سنتی همه‌جانبه‌ی GT 1 و GT 4 برمی‌گردیم تا بهترین گرن توریسمو تاکنون را بسازیم. بنابراین، طرفداران گرن توریسمو احتمالا احساس نوستالژیکی پیدا خواهند کرد.

Gran Turismo 7 در سال ۲۰۲۱ برای پلی‌استیشن 5 منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا