احتمال ساخت دنباله بازی Gotham Knights وجود دارد

فکر جبران شکست یا بازی جدید؟

دنباله بازی Gotham Knights

طبق اعلام رسمی استودیو کانادایی WB Games Montreal عنوان تازه‌ای توسط این تیم در دست ساخت قرار گرفته که ممکن است دنباله بازی Gotham Knights باشد.

مدتی پیش بود که شاهد عرضه عنوان جدید Gotham Knights بودیم؛ اثری که خیلی از طرفداران را نا امید کرد و از طرفی، داستانی بسیار متفاوت و جالبی از شهر گاتهام (Gotham) را در قالب یک بازی ویدیویی به تصویر می‌کشید. در واقع این بازی اصلا یک عنوان بدون اشکال نبود و نقاط ضعف آن نسبت به ویژگی‌هایی که داشت، فوق‌العاده بیشتر هستند. به همین ترتیب نیز نمرات آن توسط رسانه‌های مختلف چندان تعریفی ندارند و طرفداران نیز با دادن نمره 4.7، از خجالت آن درآمدند.

با این وجود نکته قابل توجه اینجاست که حتی پس از نشان دادن ضعف در این بازی، هنوز هم بسیاری از طرفداران معتقدند که سازندگان می‌توانستند خیلی بیشتر از داستان و شخصیت‌های این اثر استفاده کنند. این یعنی بازی Gotham Knights عملا با نشان دادن مرگ بتمن و معرفی چهار شخصیت جدید، پتانسیل بزرگی را از دست داده که بازیکن را به افسوس خوردن وادار می‌کند. بدین ترتیب، سازندگان در استودیو WB Games Montreal اعلام کرده‌اند که قصد دارند تا یک بازی جدید که احتمالا دنباله همین اثر است را بسازند.

دنباله بازی Gotham Knights یا یک عنوان متفاوت؟!

چنان که به نظر می‌رسد، حتی پیش از آنکه بازی Gotham Knights ساخته شود، ایده ساخت دنباله آن توسط سازندگان و طرفداران ارائه شده بود. اما شاید تیم استودیو WB Games Montreal منتظر بوده‌اند تا عملکرد بازی جدید خود را سنجیده و سپس اعلام نظر کنند؛ موضوعی که البته چندان هم در نظر آن‌ها تاثیری نداشته و ساخت پروژه AAA جدید خود را به رسمیت اعلام کرده‌اند.

با این وجود، سوالی که برای این بازی جدید وجود دارد این است که آیا این اثر دنباله بازی Gotham Knights خواهد بود، یا اینکه سازندگان سراغ یک موضوع و بازی جدید می‌روند؟ در حال حاضر هیچ جوابی برای این پرسش وجود ندارد، و احتمالا تا سال‌های آینده نیز خبر تازه‌ای به صورت رسمی درباره آن دریافت نخواهیم کرد؛ اگر به یاد داشته باشید، آخرین بازی استودیو WB Games Montreal حدود ۹ سال پیش (Batman: Arkham Origins) عرضه شده بود و به همین ترتیب نیز منطقی است که تا حداقل سه یا چهار سال دیگر،‌ چیزی درباره آن نشنویم.

با این حال، ایده ساخت دنباله بازی Gotham Knights می‌تواند به شدت مورد استقبال طرفدارانی قرار بگیرد که از عنوان فعلی نا امید شده بودند. به هر حال اشاره کردیم که این بازی داستان هیجان‌انگیزی را با معرفی شخصیت‌های جدید داشت اما از پتانسیل‌های آن هرگز استفاده درستی نکرد. به همین دلیل نیز اگر سازندگان درباره ساخت دنباله این اثر کمی فکر کنند و سنجیده تصمیم بگیرند، احتمال دارد که با این دنباله، شاهد یکی از بهترین آثار ابرقهرمان در دنیای ویدیوگیم باشیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا