بازیگر فیلم GoldenEye خواهان بازگشت به فرنچایز جیمز باند است

اینبار در نقش یک آنتاگونیست

بازیگر فیلم GoldenEye خواهان بازگشت به فرنچایز جیمز باند است سورنا رضایی ۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
بازیگر فیلم GoldenEye

پیرس برازنان بازیگر فیلم GoldenEye در جریان یک برنامه‌ی زنده‌ی اینترنتی برای بازگشت به فرنچایز جیمز باند و ایفای نقش یک آنتاگونیست ابراز تمایل کرد.

از ابتدای دهه‌ی ۶۰ میلادی تاکنون بیست و چهار فیلم جیمز باند ساخته و روانه‌ی سینماها شده است. در طول این مدت مجموعا هفت بازیگر به ایفای نقش مامور ۰۰۷ پرداختند که پیرس برازنان (Pierce Brosnan) یکی از آن‌ها بود. این بازیگر ایرلندی به‌طور اتفاقی سر صحنه‌ی فیلم For Your Eyes Only (دوازدهمین فیلم جیمز باند) حاضر شد و همانجا بود که نظر آلبرت آر. براکلی (Albert R. Broccoli) یکی از تهیه‌کنندگان این فرنچایز را به خود جلب کرد.

آلبرت آر. براکلی می‌خواست پس از راجر مور (Roger Moore) نقش جیمز باند را به پیرس برازنان بسپارد اما تعهد او به یک سریال از رخ دادن این اتفاق جلوگیری کرد. بدین ترتیب، شرکت ایان پروداکشنز به سراغ دیگر گزینه‌ها رفت و نهایتا تیموتی دالتون (Timothy Dalton) را انتخاب کرد. دالتون در دو فیلم The Living Daylights و Licence to Kill به ایفای نقش پرداخت و سپس فرنچایز جیمز باند را برای همیشه کنار گذاشت تا نقش مامور ۰۰۷ سرانجام به برازنان برسد.

پیرس برازنان نخستین بار نقش جیمز باند را در GoldenEye محصول سال ۱۹۹۵ ایفا کرد. این فیلم مورد استقبال قرار گرفت و موفق شد در مقابل بودجه‌ی ۶۰ میلیون دلاری خود، ۳۵۵ میلیون دلار در سراسر جهان بفروشد. دلایل مختلفی در موفقیت این اثر دخیل بودند که یکی از آن‌ها عملکرد کم‌نقص برازنان بود. بسیاری از مخاطبان و منتقدان او را جیمز باند بسیار بهتری نسبت به تیموتی دالتون می‌دانستند. این بازیگر ایرلندی پس از آن در سه فیلم دیگر جیمز باند حضور یافت که آخرینشان Die Another Day محصول سال ۲۰۰۲ میلادی بود.

پیرس برازنان چندی پیش در یک برنامه‌ی اینترنتی به نام Watchalong حضور پیدا کرد که وب سایت Esquire آن را تولید می‌کند. او در جریان این برنامه‌ی ۱۳۰ دقیقه‌ای به صحبت درباره‌ی موضوعات مختلف از جمله تاثیر نقش جیمز باند بر حرفه‌ی بازیگری‌اش صحبت کرد. برازنان در جریان صحبت‌های خود به تعدادی از سوالات تماشاگران هم پاسخ داد. یکی از مهم‌ترین پرسش‌ها پیرامون بازگشت او به فرنچایز جیمز باند برای ایفای نقش یک آنتاگونیست بود. برازنان در این باره گفت:

آیا به عنوان یک آنتاگونیست بازمی‌گردی؟ اگر درخواست کنند، بله. فکر می‌کنم قبول خواهم کرد.

از میان بازیگرانی که نقش جیمز باند را ایفا کرده و سپس فرنچایز را ترک کردند، هیچ کدام برای نقش‌آفرینی دوباره بازنگشتند. از همین رو، به نظر نمی‌رسد پیرس برازنان یک استثنا باشد و بتواند در نقش آنتاگونیست یا حتی یکی از شخصیت‌های فرعی ظاهر شود؛ به خصوص اینکه ممکن است مخاطبان عام در هنگام تماشای فیلم دچار اشتباه شوند. البته در جریان ساخت Skyfall گزارش‌های غیر رسمی مبنی بر حضور احتمالی شان کانری (Sean Connery) در نقش سرایدار عمارت خانوادگی جیمز باند منتشر شد اما این اتفاق هرگز رخ نداد.

جدیدترین فیلم از فرنچایز جیمز باند با نام No Time to Die شناخته شده و قرار است از تاریخ ۵ آذر (مصادف با ۲۵ نوامبر) به سینماهای آمریکا بیاید. این اثر، آخرین حضور دنیل کریگ (Daniel Craig) در نقش جیمز باند خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا