کارگردان فیلم گودزیلا در برابر کونگ از صحنه‌های حذف شده‌ی آن می‌گوید

انتخاب بهترین گزینه از بین سه فیلم مختلف

کارگردان فیلم گودزیلا در برابر کونگ از صحنه‌های حذف شده‌ی آن می‌گوید مریم خواجوی ۰ ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ سینمای جهان
فیلم گودزیلا در برابر کونگ

آدام وینگارد (Adam Wingard)، کارگردان فیلم گودزیلا در برابر کونگ در طی مصاحبه اخیر خود گفت که همیشه شیفته‌ی صحبت کارگردانان درباره‌ی صحنه‌های حذف شده‌ از فیلم‌هایشان بوده است.

صحبت کردن در مورد صحنه‌های حذف شده همیشه جذاب است. یادم می‌آید که از کودکی‌ام به صحبت کارگردانان در مورد صحنه‌های حذف‌شده از مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان گوش می‌کردم و یکی از فیلم‌هایی که بیشتر از همه در ذهنم نقش می‌بندد، Return of the Jedi است.

مثلا صحنه‌ی مربوط به طوفان شنی که شخصیت‌ها قصد داشتند به Millennium Falcon برسند، ظاهرا یک فاجعه بود و تاثیری در روند داستان نداشت. اما یکی از آن صحنه‌های بود که همیشه در مورد آن می‌خواندی و می‌خواستی که با چشمان خودت آن صحنه را ببینی. خواندن در مورد این صحنه‌ها همیشه من را هیجان زده می‎کرد. “

وینگارد در ادامه توضیح داد که چرا برخی صحنه‌ها از فیلم‌ها حذف می‌شوند و اینکه کارگردانان برای ساخت بلاک باسترها عملا همزمان در حال ساخت چند فیلم هستند و دلایل خوبی برای حذف برخی نسخه‌ها وجود دارد.

وقتی که شما در حال ساخت اثری مانند فیلم گودزیلا در برابر کونگ هستید، خیلی مواقع، وقایع به گونه‌ای عوض می‌شوند که نیازی به آن ندارید یا انگار بیش از حد در آن‌ها زیاده‌روی شده است. مخصوصا که شما در تلاشید فیلمی بسازید که متراکم است تا بتوانید مردم را سرگرم کنید نه اینکه حوصله‌شان را سر ببرید. بنابراین گاهی اوقات شما به آن صحنه‌ها و جزئیات بیش از حد نیاز ندارید و باید این صحنه‌های غیرضروری را رها کنید.

باید بگویم که هیچ چیز دیوانه‌کننده و جالبی در مورد صحنه‌های حذف‌شده‌ی فیلم وجود ندارد. من می‌گویم وقتی شما یک فیلم بزرگ بلاک‌باستر انجام می‌دهید، شما در واقع در حال ضبط سه تا فیلم هستید و در نهایت بهترین گزینه را انتخاب می‌کنید. اما به این معنا نیست که با خودتان بگویید ای کاش می‌توانستم هر سه تا فیلم را عرضه کنم. اصلا اینگونه نیست. انتخاب اول شما تنها چیزی است که می‌خواهید ببینید پس شروع به حذف قسمت‌های اضافه و کوچک‎تر کردن اثر می‌کنید.

شما می‌توانید بررسی فیلم گودزیلا در برابر کونگ را به قلم رسول خردمندی در وبسایت سرگرمی مطالعه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا