1%
  • 0/10

چرا بودجه فیلم Godzilla Minus One اینقدر مهم است و کارگردانش آن را فاش نمی‌کند؟

رازی که هرگز برملا نخواهد شد

چرا بودجه فیلم Godzilla Minus One اینقدر مهم است و کارگردانش آن را فاش نمی‌کند؟ ۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
بودجه فیلم Godzilla Minus One

تاکاشی یامازاکی (Takashi Yamazaki) در بخشی از مصاحبه اخیر خود فاش کرد چرا بودجه فیلم Godzilla Minus One را فاش نمی‌کند.

شرکت توهو طی دهه‌های گذشته فیلم‌های زیادی را با محوریت گودزیلا (Godzilla) ساخته اما تنها تعداد کمی از آن‌ها توانستند توجه مخاطبان غربی و بین المللی را به خود جلب کنند. یکی از آن‌ها Godzilla Minus One‌ است که سال گذشته میلادی به سینماها آمد و نه تنها بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد، بلکه بیش از یکصد میلیون دلار در سراسر جهان فروخته است.

فیلم Godzilla Minus One‌ نقاط قوت زیادی دارد که یکی از آن‌ها جلوه‌های ویژه خیره کننده‌اش است. اگرچه صنعت سینمای دیگر کشورها هم طی سال‌های گذشته پیشرفت‌های قابل توجهی در زمینه جلوه‌های ویژه داشته‌، کمتر کسی انتظار داشت فیلم جدید گودزیلا از لحاظ بصری اینقدر چشم نواز باشد. همین موضوع هم باعث شده سوالی بسیار مهم شکل بگیرد: بودجه آن چقدر بوده که دست اندرکاران توانسته‌اند چنین جلوه‌هایی خلق کنند؟

تاکاشی یامازاکی، فیلمساز ژاپنی، اخیراً مصاحبه‌ای را با رسانه Deadline انجام داده و در بخشی از آن، دلیلش را برای عدم فاش ساختن بودجه فیلم Godzilla Minus One گفت:

[اگر رقم بودجه را بگویم] همه از من انتظار خواهند داشت برایشان فیلمی با همین بودجه بسازم.

کارگردان فیلم Godzilla Minus One ظاهراً امیدوار است در صورت همکاری با دیگر استودیوها، بودجه‌های بیشتری برای ساخت فیلمش دریافت کند. به همین دلیل هم رقم واقعی را فاش نمی‌کند تا انتظار نداشته باشند با بودجه‌ای کم، فیلمی جذاب بسازد. در ضمن، با وجود موفقیت‌هایی که اقتباس جدید گودزیلا برای سازندگان خود به ارمغان آورده، هنوز ساخت قسمت بعدی‌اش تایید نشده است.

رسانه Variety در یکی از گزارش‌های خود مدعی شده بود بودجه فیلم Godzilla Minus One مبلغ ۱۵ میلیون دلار بوده اما تاکاشی یامازاکی آن را رد کرد. او وارد جزئیات نشد و تنها گفت از این مقدار کمتر بود. در ضمن، تاریخ انتشار نسخه بلوری همچنان مشخص نیست.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments