عرضه بازی God of War 2018 کاری می‌کند که دارندگان رایانه شخصی پلی استیشن 5 بخرند

تفکر اقتصادی؟!

عرضه بازی God of War 2018

پس از عرضه بازی God of War 2018 برای پلتفرم رایانه شخصی، حال بسیار از کاربران فکر می‌کنند که انگار سازندگان قصد دارند تا با چنین ترفندی، دارندگان پلتفرم رایانه شخصی را به سمت خرید کنسول پلی استیشن 5 بکشانند.

هنگامی که برای اولین بار خبر آمدن یکی از انحصاری‌های سونی به پلتفرم رایانه شخصی شنیده شد، شاید هیجکس حتی فکرش را هم نمی‌کرد که روزی شاهد عرضه شدن نسخه PC بازی God of War 2018 باشیم. با این وجود، بالاخره پس از دنبال کردن شایعات سال گذشته درباره پورت شدن این عنوان برای دارندگان رایانه شخصی، بالاخره این خبر به صورت رسمی اعلام شد.

کریتوس در سال 2018 ماجراجویی خود را اینبار در دنیای اساطیری نورس (Norse) دنبال می‌کرد و وظیفه داشت تا پس از مرگ همسرش، از فرزندی به نام آترئوس (Atreus) دفاع کند. این داستان مهیج ابتدا برای کنسول پلی استیشن 4 عرضه شد و به عنوان یک ریبوت، به حدی موفق ظاهر شد که حتی توانست جایزه بهترین بازی سال را در مراسم Game Awards برنذده شود. 

با این حال، پس از گذشت نزدیک به چهار سال، سازندگان اعلام کردند که بازی برای پلتفرم رایانه شخصی هم عرضه می‌شود! عنوانی که طی دو دهه گذشته حکم نماد شرکت سونی را داشته، عملا برای پلتفرم رایانه شخصی عرضه شد! اما آیا این کار برای در دسترس قرار دادن یک بازی جذاب برای طرفدارانی که پلی استیشن نداشتند بود، یا اینکه سونی خیلی زیرکانه بازیکنان را به سمت خرید کنسول‌های پلی استیشن 5 می‌کشاند؟

ترفند جدید سونی با عرضه بازی God of War 2018

طی چند سال گذشته، عناوین مخلفی سال‌ها پس از در انحصار سونی بودن، برای پلتفرم رایانه شخصی عرضه شدند. با این وجود، نکته قابل توجه اینجاست که حتی عنوان موفقی مانند Horizon: Zero Dawn هم پس از گذشته دو هفته دیگر توسط دیگر عناوین کنار زده شد تا رکورد فروش هفتگی در دست بازی‌های جدید باشد. این در حالی است که پس عرضه بازی God of War 2018 هنوز هم این عنوان در لیست فروش هفتگی استیم جایگاه اول را از آن خود کرده و در درو کردن رکوردها دست بردار نیست!

در حال حاضر بسیاری از بازیکنان فکر می‌کنند که عرضه بازی God of War 2018 یک حرکت کاربرپسندانه از سوی سونی بوده تا افرادی که پلی استیشن نداشته یا حتی علاقه‌ای به خرید آن ندارند، خشم کریتوس و گیم پلی مهیج این عنوان را تجربه کنند. با این وجود، باید بدانید که این تمام ماجرا نیست!

بلکه یکی از شاخصه‌های داستانی بازی God of War این بود که ضمن داشتن روایتی جذاب و آشنایی کریتوس و همچنین کاربران با جهان نورس، همه را برای عنوان بعدی آماده کند؛ بخصوص با صحنه جذابی که در آن ثور (Thor)، خدای رعد در مقابل خدای جنگ ظاهر شد. چنین پایان و داستانی را تجربه کرده و سپس تریلر بازی God of War: Ragnarok که انحصاری پلی استیشن 5 است را تماشا کنید؛ دوست دارید آن را هم بازی کنید نه؟

به همین دلیل نیز اخیرا در میان نظرات ثبت شده کاربران، زیر پست مربوط به این بازی، افراد بسیاری اظهار کرده‌اند که به خاطر ادامه داستان بازی و دوباره اسپویل نشدن بعد از 4 سال، قصد دارند تا یک پلی استیشن 5 بخرند! یکی از کاربران اظهار کرده که «قیمت بازی در فروشگاه استیم 49.99 دلار است، اما این دروغ است! من مجبور شدم تا قیمت 600 دلار برای خرید یک پلی استیشن 5 پرداخت کنم!».

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا