#مهسا_امینی

جینا کارانو از تیم بازیگری The Mandalorian اخراج شد!

پست‌های جنجالی کار خود را کردند

تیم بازیگری The Mandalorian

استودیوی لوکاس‌فیلم با ارسال یک بیانیه‌ی مطبوعاتی تایید کرد جینا کارانو از تیم بازیگری The Mandalorian اخراج شده است.

وقتی پخش فصل اول The Mandalorian در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی آغاز شد، منتقدان و مخاطبان طی مدت زمان کوتاهی روی خوش به جدیدترین ساخته‌ی جان فاورو (Jon Favreau) نشان داده و به تحسین آن پرداختند. عوامل مختلفی در رخ دادن این اتفاق دخیل بودند که از مهم‌ترینشان می‌توان به رابطه‌ی میان دین جارین با نقش‌آفرینی پدرو پاسکال (Pedro Pascal) و بیبی یودا اشاره کرد؛ رابطه‌ای که توانسته بود دل میلیون‌ها مخاطب را در سراسر جهان به دست آورده و فرهنگ عامه را تحت تاثیر خود قرار دهد. عامل دیگر، شخصیت‌های دوشت‌داشتنی و عملکرد کم‌نقص تیم بازیگری بود.

جینا کارانو (Gina Carano) بازیگر و رزمی‌کار آمریکایی نقش کراسینتیا کارا دون را در The Mandalorian ایفا می‌کند. اگرچه عملکردش مانند بسیاری از دیگر اعضای تیم هنرپیشگی مورد تحسین قرار گرفته اما او طی چند وقت اخیر درگیر حواشی مختلفی شده است؛ حواشی‌ای که در پست‌هایش در شبکه‌های اجتماعی ریشه دارند. با توجه به مطالبی که از طریق حساب کاربری اینستاگرام و توییتر به اشتراک می‌گذارد، می‌توان گفت کارانو دیدگاه بسیار منفی‌ای علیه تراجنسی‌ها دارد. او همچنین بارها و بارها عملکرد ماسک در جلوگیری از شیوع بیشتر کووید-۱۹ را مورد تمسخر قرار داد. ورزشکار MMA در زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به حمایت از دونالد ترامپ پرداخت و مدعی شد تقلب در شمارش آرا رخ داده است. در ضمن، او اخیرا هلوکاست و خودکشی جفری اپستین (Jeffrey Epstein) را زیر سوال برد. اپستین یک سرمایه‌دار آمریکایی بود که به سوء استفاده جنسی از دختران نابالغ متهم شده بود.

لوکاس‌فیلم با ارسال یک بیانیه‌ی مطبوعاتی برای رسانه‌های فعال در حوزه‌ی فیلم و سریال اعلام کرد جینا کارانو از تیم بازیگری The Mandalorian اخراج شده و دیگر در هیچ یک از پروژه‌های مرتبط با جنگ ستارگان حضور نخواهد داشت. این اتفاق را باید به پای درخواست‌های بی‌شمار طرفداران طی هفته‌های اخیر دانست. آن‌ها تقاضا داشتند مدیران استودیو به همکاری خود با این ورزشکار و بازیگر آمریکایی خاتمه دهند؛ اتفاقی که حالا رخ داده است. در ادامه می‌توانید بخشی از بیانیه‌ی رسمی را مشاهده کنید:

جینا کارانو در حال حاضر در استخدام لوکاس‌فیلم نبوده و برنامه‌ای برای همکاری مجدد با او در آینده وجود ندارد. در ضمن، پست‌های او در شبکه‌های اجتماعی که به تحقیر مردم بر اساس هویت‌های مذهبی و فرهنگی‌شان می‌پردازد، نفرت‌انگیز و غیرقابل‌تحمل هستند.

بدون شک، تعدادی از کاربران فضای مجازی با جینا کارانو هم‌عقیده هستند. با این حال، به وضوح می‌توان دید که بخش بزرگی از طرفداران جنگ ستارگان نظر مثبتی نسبت به این ورزشکار و بازیگر نداشته و طی هفته‌های اخیر خواهان اخراجش از سریال محبوب The Mandalorian شده بودند. با در نظر گرفتن این مورد، می‌توان گفت اتمام همکاری کارانو و لوکاس‌فیلم اتفاق چندان غیرمنتظره‌ای هم نبوده است.

لوکاس‌فیلم در بیانیه‌ی مطبوعاتی خود هیچ اشاره‌ای به سرنوشت کراسینتیا کارا دون نکرد. از همین رو، نمی‌دانیم بازیگر این شخصیت تغییر می‌کند یا او به‌طور کامل از خط‌های داستانی حذف خواهد شد؛ مانند اتفاقی که پیش از این برای کیت کین در سریال Batwoman رخ داده بود.


guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا