#مهسا_امینی

روند ساخت دنباله‌ی Ghost of Tsushima کلید خورده است!

بازگشت سامورایی‌ها

دنباله‌ی Ghost of Tsushima

با استناد بر جزئیات منتشر شده در صفحه‌ی لینکدین یکی از توسعه‌دهندگان استودیوی ساکر پانچ پروداکشنز (Sucker Punch Productions)، به نظر می‌رسد که فرآیند ساخت دنباله‌ی بازی پرطرفدار Ghost of Tsushima برای کنسول پلی‌استیشن 5 کلید خورده است.

اواسط سال گذشته میلادی بود که استودیوی نامدار ساکر پانچ با همکاری شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی بازی جدید خود تحت عنوان بازی Ghost of Tsushima را به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن 4 منتشر کرد؛ اثری در سبک اکشن و ماجراجویی که واقعه‌ی تلخ سوشیما در قرن سیزدهم ژاپن و حوادث یک سامورایی را روایت می‌کند. به لطف داستان‌سرایی بی‌نقص و گیم‌پلی فوق‌العاده مهیج، از همان ابتدا گوست آو سوشیما بازخوردها و واکنش‌های مثبت منتقدان و بازیکنان را به همراه داشت و بدون هیچ شک و تردیدی، می‌توان از آن به عنوان یکی از بهترین آثار نسل هشتم و حتی چند سال اخیر یاد کرد.

موفقیت بازی صرفا به اختصاص نمرات و امتیازهای بالا از سوی منتقدان و کاربران محدود نمی‌شود، بلکه بازی به امروز در بسیاری از مراسم‌ها به خوبی درخشیده و با دریافت جوایز مختلف از جمله بهترین بازی سال از دید مخاطبان گیم اواردز، موفقیت‌های زیادی را برای سازنده‌ی خود رقم زده است. از این رو، هرچند که زمان چندان زیادی از انتشار بازی نمی‌گذرد، اما چند وقتی است که حدس و گمان‌های زیادی در رابطه با ساخت دنباله‌ی Ghost of Tsushima (که احتمالا بازی Ghost of Tsushima 2 نام خواهد داشت) به گوش می‌رسد که بر اساس تازه‌ترین خبرها، به نظر می‌رسد استودیوی ساکر پانچ پروداکشنز در این فاصله‌ی زمانی کوتاه، روند ساخت بازی جدید مجموعه را کلید زده و تیم توسعه‌دهنده در حال حاضر در سکوت خبری و به دور از رسانه‌ها، مشغول ساخت این عنوان است.

به بیان دقیق‌تر، آقای دیو مولای (Dave Molloy)، کارگردان محتوای سینمایی در استودیوی ساکر پانچ، چندی پیش بخش «درباره» (About) صفحه‌ی اختصاصی لینکدین خود را به‌روزرسانی کرد که بر اساس آن، او به صراحت از ساخت بازی گوست آو سوشیما برای کنسول پلی‌استیشن 5 خبر داده است. در این بخش نوشته شده:

در حال حاضر مشغول ساخت بازی Ghost of Tsushima برای کنسول پلی‌استیشن 5 سونی هستم.

با توجه به اینکه گوست آو سوشیما به صورت رسمی برای کنسول پلی‌استیشن 4 منتشر شده و تاکنون نسخه‌ی نسل نهم بازی برای کنسول جدید سونی یعنی PS5 منتشر نشده، برخی‌ها بر این باور هستند که آقای دیو مولای در واقع مشغول ساخت نسخه‌ی بهبود یافته بازی برای نسل جدید است و در صحبت‌های او هیچ اشاره‌ای به ساخت دنباله‌ی این مجموعه نشده است. با این حال، لازم به ذکر است که این عنوان در حال حاضر به لطف پشتیبانی از نسل گذشته (Backward Compatibility) روی پلی‌استیشن 5 قابل اجرا است و در حال حاضر کاربران این پلتفرم جدید می‌تواند گوست آو سوشیما را روی کنسول خود تجربه کنند.

از طرفی، وظیفه‌ی ساخت نسخه‌ی بهبود یافته و نسل نهمی بازی بر عهده تیم فنی بازی است و کمی بعید به نظر می‌رسد که یک کارگردان به خصوص کارگردان محتوای سینمایی در تولید آن نقش داشته است. با عنایت به این گفته‌ها، به نظر می‌رسد که دیو مولای در صفحه‌ی اختصاصی لینکدین خود در واقع از ساخت دنباله‌ی Ghost of Tsushima سخن می‌گوید و استودیوی ساکر پانچ پروداکشنز پس از گذشت شش ماه از انتشار بازی، روند توسعه‌ی دنباله‌ی آن را در سکوت خبری آغاز کرده است.

دنباله‌ی Ghost of Tsushima

مورد دیگری که مهر تاییدی بر این ادعا می‌زند، این است که استودیوی ساکر پانچ در اواخر دی ماه امسال آگهی استخدام جدیدی منتشر کرد که در آن نوشته شده این استودیو به یک طراح مبارزات نیازمند است. شرط استخدام این است که متقضی باید گوست آو سوشیما را تجربه و هسته‌ی اصلی و کلیات مبارزات بازی را به طور کامل و دقیق درک کرده باشد. ماجرا صرفا به این یک مورد ختم نمی‌شود و چند ماه پیش نیز ساکر پانچ آگهی استخدام دیگری منتشر کرده بود که در آن از افرادی که حداقل ۱۲ ماه به عنوان بازینامه‌نویس و نویسنده روی یک عنوان جهان باز کار کرده باشند، دعوت به عمل آورد. شرط این جذب نیرو، آشنایی فرد با ژاپن فئودال و همچنین تمایل برای نوشتن داستان با محوریت چنین دوره‌ی تاریخی‌ای عنوان شده بود. با توجه به این اظهارات، تا حدودی روشن است که این استودیو به دنبال ساخت دنباله‌ی بازی است و با توجه به عرضه‌ی موفق نسخه‌ی اول، از همین حالا فرآیند ساخت این اثر را کلید زده است.

شروع مراحل ساخت دنباله‌ی Ghost of Tsushima اتفاق چندان عجیب و دور از انتظاری نیست، چرا که نسخه‎ی اول مجموعه موفقیت‌های زیادی را برای سونی و ساکر پانچ به همراه داشته و بازی از نظر تجاری، تاکنون عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته و به خوبی مورد استقبال گیمرها قرار گرفته است. با این حال، در نظر داشته باشید که تا به امروز شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی و استودیوی ساکر پانچ هیچ بیانیه‌ای مبنی بر ساخت بازی Ghost of Tsushima 2 منتشر نکرده‌اند و تاکنون هیچ گزارشی به صورت رسمی توسعه‌ی دنباله‌ی این عنوان را تایید نکرده است. از این رو، همچنان نمی‌توان با قاطعیت از توسعه‌ی دنباله‌ی این مجموعه سخن گفت و باید منتظر ماند و دید که تیم توسعه‌دهنده در آینده چه اقداماتی انجام خواهد داد.

در پایان این خبر، لازم به ذکر است که گوست آو سوشیما در حال حاضر به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن 4 در دسترس قرار دارد و کاربران کنسول جدید سونی نیز به لطف پشتیبانی از عناوین نسل قبلی قادر به تجربه‌ی آن روی PS5 هستند. در صورتی که اطلاعات چندانی از بازی ندارید و یا در خرید آن همچنان مردد هستید، پیشنهاد می‌کنم که پیش از خرید بازی، حتما «بررسی بازی Ghost of Tsushima» در رسانه سرگرمی را مطالعه کنید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا